Skocz do zawartości
AiXen

Telefon 400+- zł możliwa używka

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem poszukuję telefonu dla osoby starszej. Aktualnie osoba ta posiada model Nokia Lumia 540 i zastrzega sobie, żeby nowy model posiadał głównie lepszy aparat, co moim zdaniem nie będzie jakimś wielkim wyczynem :). 
Czego oczekuję od nowego sprzętu:

  • W miarę dobry aparat
  • W miarę dobra bateria 

W zasadzie na tym mógłbym skończyć wymieniać, korzystanie z podstawowych aplikacji typu facebook/instagram to raczej nie będzie stanowiło problemu dla sprzętu do takiej kwoty. Co do rozdzielczości ekranu to nie ma jakich wygórowanych wymagań - no może lepszy  >= 5' 

Modele nad którymi się zastanawiam:

  1. Xiaomi Redmi 6A - nowy do 420zł
  2. Jakiś starszy model typu Xiaomi Redmi 4X?  - używany ok. 450zł
  3. Motorola Moto G5 - używka do 450zł (tylko bateria mnie nie przekonuję)

  4. ULEFONE MIX 2 - nowy do 440 zł (nie miałem styczności z telefonami ULEFONE, nie wiem jakie one są)

 

Z góry dziękuję za komentarze, mam nadzieję, że również teraz wspomożecie mnie w zakupie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biedrze miał być teraz Alcatel 3L za 399PLN. Parametry podobne do tego Redmi 6A.

Na alledrogo widziałem np LG G4 za niecałe 400PLN z gwarancją. Pewnie odnowione. Jeżeli chodzi o parametry i jakość pewnie biją na głowę tanie Xiaomi i Alcatele na MT. Żona G4 używa cały czas i nie narzeka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że LG G4 to całkiem ciekawa opcja. Z tym, że za te 400zł to trzeba albo mocno poszukać używanych/wylicytować, a te "nowe" to pochodzą z z za granic Polski i nie wiem jak na to patrzeć. Swoją drogą może będą jakieś fajne przeceny innych telefonów w najbliższym czasie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możliwe, bo tylko pobieżnie przeleciałem. Jeżeli z za granicy, to jeszcze możliwe, że wat trzeba będzie doliczyć na granicy. Myślę, że warto polować, bo za te pieniążki ciężko będzie coś lepszego wyrwać. Jeszcze możesz rzucić okiem na Moto G5, a jak nie to chyba zostają Xiaomi, o których wspominałeś z wartych polecenia.

 

Jeszcze Xiaomi 5A: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/xiaomi-redmi-5a-16gb-szary.bhtml

Albo smarty TP-LINK (x1 całkiem fajny, ale chyba trochę ponad zadany budżet).

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już kwestię konkretnego modelu telefonu. Radzę przyjrzeć się też procesowi w jakim wykonany jest SoC. Miałem telefon na snapie 410, helio p10 i snapie 625. Mediatec był piekielnie gorący i mimo pojemnego ogniwa nie trzymał szczególnie długo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Phill76 napisał:

J5 2017 - jego aparatu nie przebijesz powyższymi telami ;p

Hmmm również ciekawa opcja, z tym, że jeszcze trudniej dostać dobry telefon do ok. 400zł. Nieco inna półka cenowa.
Jeśli naprawdę warto dopłacić te kilka PLN to pewnie na tym zakończę ten temat.

Choć tu mam całkiem ciekawą aukcję: LINK

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amoledy niestety się wypalają. Mogę Ci podesłać fotki wyświetlacza ze swojego Asusa. Mam godzinę i wskaźnik naładowania już na stałe. :)

Ale też ciekawa opcja. No z tym przebijaniem aparatu i kamery g4 tym j5 to bym tak nie szalał. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę tylko o kulturę wypowiedzi, tak na wszelki wypadek :D. Obaj macie coś do dodania za co dziękuję. 
Po jeszcze do głębszej analizie moje typy wyglądają tak:
1) Xiaomi Redmi 5A 2/16 (400zł nowy) - nowy gwarancja 24msc, snapdragon (właśnie poczytałem o tych mediatekach, dlatego 5A>6A, nawet porównując szybkość działania wygrywał w większości 5A)
2) J5 2017 - niestety ciężko do 400zł znaleźć sensowny model, na minus brak gwarancji
3) LG G4 - w sumie to ma wszystko, również trzeba się postarać znaleźć w dobrym stanie do 400zł.

2,3 - jestem w stanie to zrobić, ale staram się po prostu jakoś przedstawić jak moje typy wyglądają na chwilę obecną. 

Mimo, że wspominałem o używkach, to chyba bardziej myślę, że nówka jest bardziej sensownym wyborem, zwłaszcza, że osoba ta kupuję nowy telefon tylko w wyjątkowych sytuacjach, a zakup już używanego 1-3 letniego to już jakiś sygnał, że zaczyna się starzeć telefon. Muszę to jeszcze przemyśleć. Jutro jadę do miasta i "po dotykam" sobie jakieś telefoniki, może to mnie w jakiś sposób nakieruje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam parę słów. :) Mam tel z AMOLEDem obecnie i wypalenia są widoczne tylko na białym tle, jak obrócę telefon inaczej niż zwykle. Podczas codziennego użytkowania wady nie są widoczne i nie przeszkadzają. Trzeba też wziąć pod uwagę, że ja katuje telefony - używam maksymalnego podświetlenia i dużo gram, a więc jest on często i długo w jednej pozycji. Przy innym użytkowaniu telefonu wypalenia mogą pojawić się później lub mogą nie wystąpić. Podobnie z nagrzewaniem. Jeżeli telefon nie będzie intensywnie wykorzystywany, temperatury nie muszą być problemem. Warto jednak pamiętać, że takie zjawiska i różnice mogą wystąpić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda z tymi AMOLEDAMI.

Wziąłem sobie wasze uwagi do serca i kupiłem już jakiś telefon. Modelu nie podam, aczkolwiek dziękuję za te liczne odpowiedzi. Mam nadzieję, że osoba ta będzie zadowolona i będzie jej służył przez najbliższe kilka lat :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Trochę mi głupio było, że pisaliście tyle, a ja i tak wybrałem Xioami :D.
Kupiłem 6A 2/16 Blue w X-kom za 428zł. Z początku miałem kupić 5A w euro rtv agd, ale wykupili wszystkie i został wyłącznie ten z ekspozycji, a jako, że byłem w mieście (dla mnie to ponad 30km jazdy, nie jestem zbyt często w takim miejscu), postanowiłem popatrzeć do innych sklepów i tak trafiłem na promocję w X-komie. 

Osoba, która otrzymała ten telefon jest dosłownie zachwycona. Aparat w zupełności wystarczający. To chyba wszystko, chyba że ma ktoś jakieś pytania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...