Skocz do zawartości
max6ter

MSI P35 NEO2 FR i SSD. Kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam kilka pytań, wątpliwości, które chciałbym rozwiać przed zakupem dysku SSD do mojego PC. 

Na początek kilka informacji. 

1. Specyfikacja to Q9550 + MSI NEO2 FR (P35) + 8GB RAM + GTX660 + HDD. Płyta posiada złącza SATA2. 

2. Chcę kupić dysk SSD 500GB w cenie max 400zł. 

Moje wątpliwości to:

1. Rozumiem że SATA2 będzie ograniczać w jakimś wymiarze prędkość dysku ale z tego co czytałem to liczy się również parametr IOPS na który złącze nie ma wpływu?

2. Czy warto kupować kartę PCI ze złączami SATA3 skoro pewnie na mojej płycie port PCI będzie i tak ograniczał prędkość?

3. Czy lepiej kupić Cruciala MX500 który jest na TLC czy Samsunga 860 EVO który jest na MLC? Czy ja źle odczytuję co jest napisane w specyfikacjach bo nie ograniam do końca tych zapisów VNAND 3 bit MLC? ***(Sprawdziłem i to jest kpina z kilenta wciskać taki kit ze strony samsunga, 3 bit MLC znaczy tyle co TLC)***

Dziekuję za pomoc i pozdrawiam :)

Edytowane przez max6ter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto do tego sprzętu i zastosowań do jakich jest przeznaczony, ładować nowych kontrolerów. Praktycznie każdy SSD przyniesie odczuwalną poprawę mimo SATA 2.

Wybieraj taki z dłuższą gwarancją i dłuższym gwarantowanym przebiegiem.

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...