Skocz do zawartości
Blady.666

Proc+Mobo+Ram+Grafika +/- 4000zł Adobe Premiere

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zmienić podstawowe komponenty w moim komputrze, coby montaż i render w Adobe Premiere przebiegał sprawnie i przyjemnie, a i pogiercować czasem można było.

Wybrałem sobie taki zestaw:
AMD Ryzen 7 2700
Palit GeForce GTX 1070
MSI B450 TOMAHAWK
G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

Reszta bebechów to przeszczep ze "starej" jednostki, ewentualnie zasilacz zmienię w późniejszym czasie.

Macie może jakieś propozycje, biorąc pod uwagę, że 70-80% czasu pracy to będzie praca w Premiere i montażu/renderze filmów h.264 FHD/4K? Może proc za słaby? Może grafika za mocna? Może ramu za mało? A może płyta zbyt słaba?
Proszę o konfrontację z wybranym zestawem. Nie ogarniam do końca wymagań i preferencji jakie stawia przede mną pakiet Adobe, a zależy mi na tym, żeby to działało jak w zegarku i wyciskało ostatnie soki z wyż. wym. komponentów.

Pozdrawiam,
Blady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire Radeon 7850 2GB

Co do chłodzenia to mam Bequiet Dark Rock 3, więc aż tak bardzo się ten proc nie zagrzeje.
W przypadku Threadripperów przeraża mnie koszt całej platformy, a i jednak potencjał gejmingowy też by się przydał, bo co jak co, ale Cyberpunka 2077 za cholerę nie odpuszczę :D

Druga sprawa, że (z tego co wyczytałem) bardzo miło byłoby wymienić grafikę na coś od Nvidii, bo Premiere bardzo lubi się z rdzeniami CUDA. No i kurde nie wiem na czym się skupić najmocniej - CPU/GPU/ilość RAM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...