Skocz do zawartości
wd5

LG FLATRON L1954SM problem

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor LG FLATRON L1954SM. Ma co prawdą już parę lat, w sumie nie wiem dokładnie ile, ale wszystko działało bezproblemowo, aż z jakiś tydzień temu pojawił się problem polegający na tym, że podczas włączania komputera po dłuższym (powiedzmy od pół godziny w górę) nie używaniu monitor nie chce "zaskoczyć". miga dioda i wydaje dziwne pikanie tak jakby coś nie łączyło. nie mogę nic zrobić, przyciskanie on/off nic nie daje. pika sobie tak z parę minut aż w końcu "zaskakuje" i wtedy działa już normalnie. można wyłączyć i włączyć a nawet restart komputera nie powoduje problemu. dopiero gdy wyłączę całkiem i powroce do komputera za jakiś czas. wygląda jakby działo się gdy monitor przez jakiś czas nie dostaje sygnału. probowałem na innym kablu i VGA i innym kablu zasilania, lecz jest to samo. czy to się da naprawić jakoś stosunkowo łatwo? co w ogóle się dzieje Waszym zdaniem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor, a jakimś prostyszmy językiem? :P ktoś zielony jak ja mógłby to zrobić?

a że nowy by trzeba kupić to wiem, tylko nigdy mi się nie chce o tym pomyśleć. wbrew pozorm na 4:3 da się żyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że da się żyć i to dobrze ( sam mam dziadka S 940N).

Ok to tak :

Ramka matrycy przednia musisz zdjąć ( jest na zaczepach )

Wtedy pokażą ci się śruby montujące stelaż matrycy do tylniej obudowy.

Odkręcasz je. I matryca powinna wyjść z całą elektroniką ( LG akurat nie rozbierałem ) i czasami jest tak że elektronika jest przyczepiona do tylniej ściany a matryca osobno .

Odpinasz złącza kablowe i masz dostęp do elektroniki .

Ps zdjecie znalazłem zasilacza  :

Kondesatory masz tu z przodu po lewej i któyś będzie wybrzuszony.

8389596900_1416005754.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz / pożyczasz  lutownice + cynę ( lub najbliższy zakład RTV / GSM ) i wymieniasz uszkodzony kondensator  na taki sam ( pojemność i napięcie  np 1000uF ( mikrofaradów ) 16V .

Jak coś to wpisz na YT wymiana kondesatora...  

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tylko jakiś serwis a najlepiej kupić wreszcie nowy

czy to ma jakiś wpływ czy monitor dostaje sygnal z komputera czy nie? przestał już "zaskakiwać" i stoi obok podłaczony tylko do prądu i pika. 

edit: po 3 h zadziałał. nawet jak wyciągne zasilanie i zaraz włoże to działa. można jakoś go zatrzymać w tym trybie (i jednoczesnie móc wyłaczyc komputer), zeby jeszcze pare dni pociagnal do czasu kupna nowego?

Edytowane przez wd5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po utracie sygnału z karty graficznej może być różnie. Raz wstanie a nastepnym razem nie co wskazuje ze coś z elektroniką. Na pewno to nie matryca bo inaczej by to wyglądało. Wymiana kondestora to nie jest skomplikowane zajęcie. Obsługa lutownicy tym bardziej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO pikanie to przetwornica nie jest w stanie utrzymać stabilnego napięcia 5V std-by i próbkuje ( kondensator wyjściowy działa jak koło zamachowe ). I napięcie skacze . 

A to że działa po kilku minutach oznacza że kondensator odzyskał ciut pojemności do potrzymania stabilnej pracy ( ale to bedzie się pogarszać ).

Nic trudnego naprawde ! 

Bądź bohaterem swojego monitora uratuj mu życie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...