Skocz do zawartości
Pararocker

Obudowa do ok. 200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie mam obudowę Cooler Master Elite 335 http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/elite-335/

Z wyglądu może być, ale ma następujące wady:

- zasilacz na górze,

- front panel ma tylko USB 2.0 + audio. Do tego audio bardzo charczało przy korzystaniu z peryferiów USB. Rozkręciłem i okazało się, że na płytce masa cyfrowa (USB) i analogowa (audio) są połączone (specjalnie, taki projekt PCB. Rozłączyłem je chałupniczym sposobem i wlutowałem obejście kabelkiem - teraz audio działa akceptowalnie.

- no i jest już stara, porysowana.

Płytę główna mam w formacie micoATX i nie planuję kupić większej, chłodzenie CPU o wysokosci 152 mm (Fera 2), karta graficzna RX570 Strix (24 x 12.9 x3.9 cm, większe kupować już nie będę, jesli już bedę zmieniał, to na mniejszą). Obecnie mam 2 wentylatory 120 mm, ale moge je usunąć.

Jaką obudowę polecicie z zasilaczem na dole (wentylator od dołu), co najmniej 1 portem USB3 z przodu? Jesli chodzi o wygląd, to wolałbym żeby nie była z błyszczącego plastiku i nie miała zbędnych udziwnień (typu "dla graczy", RGB, itp.).

Jestem też niechętny wobec Cooler Mastera, bo jak się okazuje nawet nie wiedzą jak poprawnie elektrykę do front panelu zrobić, nie mam ochoty onownie czegoś poprawiac po producencie.

Edytowane przez Pararocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dyski SSD 2,5".  Mam tez nagrywarkę DVD, ale jako że z niej nie korzystałem od lat, to nie musi być na nią miejsca w nowej obudowie (jeśli jest z tym problem).

A zasilacz to Bequiet PurePower L8 430W, wymiary w mm: 86 x 50 x 160.

Widzę tez w sklepach obudowy "wyciszone" - co to znaczy? Faktycznie będzie ciszej? Przy i5-4570+RX570 nie będzie wtedy problemów z temperaturami?

Edytowane przez Pararocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Wentylator chłodzenia procesora jest cichy, a grafika podczas spoczynku/ przeglądania internetu bezgłosna/ bardzo cicha. Ze względu na cisze tez mam tylko dyski SSD (na system szybszy Samsung Pro 250 GB i na dane 1 TB dowlniejszy Sandiska).  Zamówiłem obudowę Bequieta, bo mam ich zasilacz i jestem z niego zadowolony.

Boku ścigać nie będę, bo mam kota i pewnie by zaczął tam wchodzić.

 

Edytowane przez Pararocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Fractal Design Core 2300 (FD-CA-CORE-2300-BL).Stara ale jara.Do bólu klasyczna jeśli celujesz w klasykę i potrzebujesz miejsca na dodatkowe dyski.Jakość gwarantowana.Albo bardziej postępowe podejście czyli obudowa z piwnicą Gladius M35 z pełnymi blachami z obu stron.Posiada nawet regulator obrotów wentylatorów.Jakość bardzo dobra ale bez przesady :-).

Co do wyciszanych obudów.Skoro o nie pytasz znaczy jej nie potrzebujesz tak naprawdę.Inaczej sam byś ten temat rozpracował bo to osobista zdecydowanie sprawa.W 95 % przypadków wystarczy skręcić obroty wentylatorów w PC na  1000 obrotów max z pomocą SpeedFana i masz te same efekty a nie wydajesz 150-200 złotych na obudowę zabudowaną piankami,matami itp.I od razu wychodzi sprawa jakości tych pianek i mat które z czasem zaczynają się kruszyć,łuszczyć....Naprawdę po co tobie takie dodatkowe problemy.Nie polecam :-)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, FxJ napisał:

Wiesz że mozesz zdjąć bok, dołączyć wszystkie wentylatory jak masz ciche chłodzenie grafiki i procesora będzie cichszy niż z kilkoma wentylatorami. Oczywiście trzeba mieć czysto w mieszkaniu i kompresor żeby czasem przedmuchać z zaciągniętego przez wentylatory.
Sam mam Phanteks Enthoo Pro (PH-ES614P_BK) ze zdjętym bokiem.

be quiet! SILENT BASE 601 - 459,00 zł
Fractal Design R5 Blackout Edition - 483,43 zł

Zgadzam się w 100%, dodam też że położenie obudowy też ma wielkie znaczenie, ja mam otwartą 24/7 i odwróconą drugim,zamkniętym bokiem do mnie, bardzo cicho się sprawuje. Raz na jakiś czas biorę tylko pompkę do materaca, dmucham najpierw grubą a potem szpiczastą końcówką między finy na chłodzeniu gpu i cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie po prostu nie odbiorę zamówionej obudowy Bequiet.

Fractale mi się podobają, podoba mi się gdy front obudowy to siatka mesh. Chciałem już nawet zamówić model G albo G Mini, ale ma on bardzo istotną wadę: panel frontowy pomimo że ma tylko 2 porty USB (USB3+USB2) wymaga podpięcia aż do 2 wtyczek w płycie głównej. Ja w płycie głównej mam dostępne 2 porty USB, resztę używam (w sumie są 3, ale 2 wykorzystuję). Więc przy takiej obudowie nie zostanie mi już ani 1 port, a ten mógłby się przydać przy ewentualnej rozbudowie. Widzę, że Core 2300 ma ten sam problem - na froncie 2 USB, a wykorzystuje aż 2 porty na płycie (czyli potencjalne 4 USB). Mogli dać po prostu 2x USB3, koszt pewnie 1$ więcej...

Skoro płytę mam w formacie microATX, to myślę też nad mniejszą obudową, jak np. tej Fractal G Mini (z tym, że on ma tę wadę z USB). Pytanie tylko czy taka trochę mniejsza obudowa nie będzie się wiązała z dużo większymi temperaturami. https://proline.pl/obudowa-fractal-design-focus-g-mini-black-window-czarna-z-oknem-uatx-mini-itx-fd-ca-focus-mini-bk-w-p1134064 Szkoda też, że dali okno.

Edytowane przez Pararocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemów z temp jeśli dasz 2 wentylatory z przodu i jeden z tyłu.Ale z przodu starczy 1 wentylator 140 mm byle dobry.Wydajność będzie większa i Ten Fractal zdecydowanie spełnia zasady dobrej wentylacji dla obudowy PC.Oczywiście zakładam że nie będziesz się bawił w podkręcanie peceta :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż trochę do obudowy, która posiada tkz piwniczkę - oddzielone miejsce na zwykłe dyski i zasilacz. W takiej obudowie temperatury są niższe i nie słychać prawie pracy dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powrócić do tematu i w końcu kupic nowa obudowę, przeglądając oferte rynkową pomyslalem, że może lepiej dołozyć i kupic coś z przedziału 300-350 zł. Wydajje mi się, że warto aby zasilacz byl na dole, bedzie pracowal ciszej, bo nie będzie ciagnal goracego powietrza znad CPU.

Zastanawiam się obecnie nad:

Fractal Design Define C lub C Mini - w wersji bez okna (nie potrzebuję okna, wersja z oknem nie ma na tej sciance maty tlumiacej) - cena ok. 330 zł

Fractal Design Meshify C lub C Mini - ok 350 zł

In Win 303 - raczej odpada, bo zasilacz na górze i obudowa to ogólnie duży i ciezki grzmot - ok 330 zł,

NZXT H500 - ok 330 zł

NZXT S340

SilentumPC M35 - do 200 zł, z wad: niepotrzebnie duża jak na moje potrzeby, podobno problemy z jakością wykonania.

Składniałbym się ku Fractalom (raczej ku temu pierwszemu w wersji zwykłej, nie Mini), podoba mi się w nich to że są dosyć krótkie i wentylatory z przodu wieją wprost na plyte glowną. Wydaje mi się, że wplynie to pozytywnie na temperatury. Nie wiem teraz tylko czy lepiej isc z Meshify C (lepszy przewiew, wiec mniejsze obroty wentylatorow) czy Define C (lepsze wytlumienie, ale potrzebne wieksze obroty wentylatorow). Reszta mojego PC to: i5-4460 niekręcony, RX570 Asus Strix, 2 dyski SSD 2,5", płyta głowna uATX. Mam tez wentylatory Fander Roxo 12025M (chyba badziew), mogę je domontowac w nowej obudowie.

@wysio nie mam dysków mechanicznych, tylko 2 ssd (szybszy 250 gb na system i trochę wolniejszy sata3 na magazyn).

Edytowane przez Pararocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się przejmujesz tym zabudowanym frontem. Zabudowany front bardzo wycisza komputer od przodu i nawet jeśli puścisz wentylatory szybciej to powinno być ciszej.

Zwykła Define C będzie lepsza od Meshify jeśli nie zamierzasz z PC robić odrzutowca. Meshify ma sens jeśli ustawiasz wentylatory na 1000RPM i więcej bo wtedy rzeczywiście może być różnica temperatur. W normalnych warunkach różnicy nie ma.

Define Mini C jest po prostu niższa od Define C o tyle o ile niższa jest płyta mATX od ATX. Różnica w temperaturach między nimi jest dopiero przy SLI. Masz te parę cm mniej w pionie z przodu na wentylatory, czyli 2x140mm+1x120mm się nie zmieszczą na froncie, ale standardowe 3x120 i 2x140 ze specyfikacji już tak, więc to żadna różnica. Poza tym Define C i Define mini C to jedno i to samo. Define C wygląda trochę jak upośledzona bo jest strasznie wysoka i krótka. Mini będzie bardziej kwadratowa. Musisz też wziąć pod uwagę, że biorąc wersję mini zamykasz sobie możliwość zakupu płyty w pełnym formacie ATX bo się po prostu nie zmieści. Bierz, którąś z tych dwóch i dokup jeden wentylator na front lub ewentualnie jeszcze 1 na top i 1 na spód. Ustaw obroty na 400-700RPM, może 800 i już.

Osobiście przeszedłem z Gladius M40(wentyle 4x120mm-550RPM i 1x140-450RPM) na Define R5(2x140mm-520RPM, 3x140mm-440RPM, 1x140mm-400->700RPM)-> temperatury i hałas obniżyły się, następnie z R5 na Define C(4x140mm-400->550RPM, 1x120mm-500->750RPM) i tu już różnicy nie widzę, po prostu zmniejszyłem gabaryty komputera.
Przy czym maksymalne obroty wentylatorów to dopiero przy benchmarkach. Przy normalnym korzystaniu to maksymalnie okolice 600RPM. W Define R5 miałem wentyle, które wchodziły w rezonans (same ze sobą, nie z obudową) przy konkretnych prędkościach, więc poszły na sztywno. W Define C zmieniłem wentyle i ustawiłem ich regulację.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...