Skocz do zawartości
Tlenq

Nowa stacja robocza za 4000-4500 tylko do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

poszukuję zestawu gotowego dla osoby pracującej (elektryk) na programach Autocad, Intersoft, Norma. Nastawiałbym się na mocny procesor i dużo ramu, za to kartę graficzną totalnie podstawową lub zintegrowaną (chybaze widzicie przeciwskazania ?). Jedyny wymóg aby można było pracować na dwóch monitorach. Myślałem głównie nad procesorami Intela I7, ale jeśli są rozsądne alternatywy (prosiłbym o wyjaśnienie - zależy mi na rozsądnym przeliczeniu dobrej jakości za cenę). Dysk najlepiej SSD (512 spokojnie wystarczy) plus dodatkowy HDD na zapewnienie kopi zapasowej - moze być wewnętrze lub zewnętrznie, co sami polecicie aby łatwo było skonfigurować ?

Bardzo ważne jest również aby podzespoły były mało awaryjne, bez dodatkowego podkręcania. Zależałoby mi na dobrej gwarancji a gwarancja NBD byłaby idealna, ale wydaje mi się że mocno przepłaca się za podzespoły - stąd składanie zestawu a nie kupno gotowego, stąd też potrzebny dysk dodatkowy jako kopia zapasowa.

Budżet w rozsądnych ramach może się zmienić, jeśli będzie warto. A może już teraz budżet jest za wysoki i lepiej kupić taniej i zmienić za dwa lata aby mieć większa pewność niezawodności ?

Dodatkowo wydam około 800 zl na monitor ale z tym to już sobie poradzę :)

Dziękuję wszystkim z góry za wszelkie rady i polecenia. Zestaw chcę kupić możliwie najszybciej (1 tydzień max) w obawie przed wzrostem cen przed świętami, o ile już się nie podniosły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=403784

zestaw raczej nienajtańszy [ można go trochę pozmieniać na mniej kosztowne rzeczy np płyta https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b360m-mortar-4099129/  procek na i5 8500]

tylko nie wiem czy ta karta by była potrzebna [płyta najtańsza niby ma dwa wyjścia obrazu]

co do monitora to chyba coś wiecej niż full hd by sie przydało

https://www.morele.net/monitor-aoc-u3277pwqu-1102502/

 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiorę oczywiście do tego zestawu karta sieciowa wifi, napęd i system... Co do monitora to trochę za grubo z takim ponad 30 cali. Lepiej chyba zainwestować w dwa mniejsze, tym bardziej że teść przyzwyczajony do dwóch monitorów teraz.

W tej cenie nie udałoby się I7 ? Może warto zastanowić się nad AMD ? więcej rdzeni mogłoby w jakiś efektywny sposób wpłynąć na pracę?

Czy gdzieś jest możliwa usługa przenoszenia danych że starego komputera? (Na wzór Kuzniewski.pl ?)

Pozdrawiam, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien że wykorzystasz więcej rdzeni ? 

z tego co kojarzę to autocad nie jest łasy na rdzenie

[instalacje elektryczne to chyba 2D]

co do monitora to na takim 4k powinno się więcej narysować - w końcu to 4 full hd

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra już wszystko jasne,

więcej rdzenie nie powinno być potrzebne, zestaw po głębszej analizie naprawde bardzo zacny, dziękuję bardzo @tesel za pomoc już teraz. 

//Edit: Czy przejmować się zsłabymi opiniami tego procesora ? Czy jest tak jak ktoś pisał, że nowe przebranie starego procesora ?

Jednak po konsultacji z teściem już wiem że drożej nie pójdzie :)

Czy rezygnacja z karty graficznej wyjdzie na dobre przy codziennej pracy ? Przy tej tańszej płycie głównej i bez karty graficznej to czy płyta uciagnie dwa monitory podłączone na dwóch różnych złączach ? Przy tańszej płycie głównej muszę również zmienić pamięć ram - bo tej płyta nie obsługuje.

 

Edytowane przez Tlenq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tAaki tańszy zestaw i bez grafy:

co do grafiki - na razie bez jak sie okaże że jednak potrzebna zawsze można dołożyć

ram max 2666 taktowanie bo procek na więcej nie pozwala [ma dobrą cenę wiec tylko w biosie co najwyżej ustawić będzie trzeba ręcznie na 2666 bo z automatu może byc 2133] 

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=407787

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...