Skocz do zawartości
AbEE

Ryzen 2700 + 1080ti do FullHD czy to ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Po 6 latach składam nowego kompa :)- stary thinkpad w520 powoli zdycha ;)

Komp będzie ogólnie do wszystkiego a z racji polityki cenowej Intela, wybieram AMD.

Szykuję się na coś takiego ...

Ryzen 7 2700 lub Ryzen 7 2700x

16GB G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

Asus PRIME X470-PRO

SSD Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 NVMe

 

No i pozostaje kwestia karty graficznej ... Mam monitor 1080p 60Hz i raczej nieprędko zmienię. 

No i pytanko czy iść w używaną 1080ti (kupiona we wrześniu 2018 - więc prawie nówka ) za około 2150zł czy kupić nową 1070 ze zestawów listopadowych za 1850zł? 

Pewnie nieprędko zmienię znowu kompa,  a nowy a Cyberpunk jest tuż tuż :) i ta 1080ti starczy pewnie  na dłużej - zwłaszcza że zostanę z rozdziałką 1080p na dłużej 

A z drugiej strony trochę boję sie bootlennecka tego procka ... i w tym przypadku czy 1070 nie będzie lepszym wyborem?

Pomóżcie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 60FPS czegoś takiego jak bottleneck nie ma, chyba że w cudacznych strategiach i grach, które na czymkolwiek chodzą po prostu źle. Jakbyś miał monitor 100Hz+ to wtedy można się zastanawiać. Na pewno ważny jest szybki RAM.
Jest jeszcze coś takiego jak DSR jak będziesz odczuwał potrzebę to sobie zajedziesz tym kartę do woli.
https://www.nvidia.pl/object/dsr-technology-pl.html
Zawsze możesz kupić używaną 1070/1070ti. Przepłacanie za nową tylko po to by była nowa jest bez sensu.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu pakować 1080 Ti do Ryzena, szczególnie, że to będzie 1080p. Ja się zastanawiam nad 1070Ti/1080/2070, choć bardziej nastawiam się na 1080, bo z tą nową serią ludzie mają czasami problemy. Do takiej rozdzielczości na chwilę obecną starczy Ci spokojnie 1060, 1070Ti/1080 jest już ze sporym zapasem, więc nie musisz kupować aż 1080Ti, żeby mieć spokój na parę lat.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po obejrzeniu tego Gigabyte 1070. Na 3d marku spoko ale na furmarku jak się wentyle rozkręciły powyzej 70% to faktycznie głośno było a na dodatek  faktura z jakiejś malutkiej  firemk daleko odemnie, także bałem się o gwarancję. Z karty zrezygnowałem :/

Ale jeszcze pojawiła się Zotac Amp Extreme 1070 za ~ 1300zł  - chyba go obadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura że dość gorący i głośny ten zotac:

Spoiler

4:58

Spoiler

10:15

Temperatury są bardzo dobre, a głośność w porządku, szczególnie gdy zamknie to się w obudowie (a nie na otwartym testbenchu). To nie jest może poziom palita czy msi, ale żyć spokojnie można i nie ma co się bać odrzutowca jak u gigabyte 1070 windforce czy g1 gaming.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...