Skocz do zawartości
jorgus93zgr

Który z monitorów poniżej 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Poszukuję monitora poniżej 2000 zł. Mocno przyglądam się monitorom 240 Hz (pod tym linkiem porównanie). Docelowy sprzęt to gtx 1080ti oraz najnowsze i5 lub i7. Czy możecie któryś z nich zarekomendować?

Dodatkowo mam dwa pytania:

  • czy warto dopłacić do odpowiedników tych monitorów z g-sync? Czy ta technologia daje zauważalne profity przy takim sprzęcie?
  • czy warto szukać monitorów o wyższej rozdzielczości (2560 x 1440), na rzecz redukcji częstotliwości do 144 Hz? (oraz jak wyżej czy warto dopłacić do wersji monitora z g-sync)

Z góry dziękuję Wam za pomoc

Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, FxJ napisał:

Napisz wpierw w jakie gry chcesz grać i na jakich detalach.

Docelowy sprzęt to gtx 1080ti oraz najnowsze i5 lub i7 (reszta na odpowiednim poziomie do tych podzespołów) więc detale jak najwyższe a gry to gta v, witcher 3, assassiny creedy, tomb ridery, bfy, cody itp itd raczej rpg, action rpg, fps, tpp, bez rtsów, point & clicków

Edytowane przez jorgus93zgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 240Hz>1440P, a jak będziesz odczuwał potrzebę wyższej rozdzielczości to użyjesz nvidia DSR.
Gry AAA jak ci pójdą w 144Hz to już jest ogromny sukces, więc jeśli grasz głównie w gry, które i tak powyżej 144Hz nie ruszą to wg mnie 240Hz nie ma sensu, ale jeśli grasz w CS'y, Overwatche i inne Fortnuty to 240Hz lepszym wyborem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nemayu napisał:

Wg mnie 240Hz>1440P, a jak będziesz odczuwał potrzebę wyższej rozdzielczości to użyjesz nvidia DSR.
Gry AAA jak ci pójdą w 144Hz to już jest ogromny sukces, więc jeśli grasz głównie w gry, które i tak powyżej 144Hz nie ruszą to wg mnie 240Hz nie ma sensu, ale jeśli grasz w CS'y, Overwatche i inne Fortnuty to 240Hz lepszym wyborem jest.

Ok to załóżmy kilka scenariuszy:

  • chcę monitor 240 Hz, który z tych? Ewentualnie jaki inny?
  • chcę monitor 240 Hz, ale też chcę żeby miał g-sync, który z tych? Ewentualnie jaki inny?
  • chcę monitor 144 Hz, ale z rozdzielczością 2560 x 1440. Jaki monitor polecacie?

Budżet jest niezmienny, poniżej 2000 zł. Bardzo was proszę o propozycję dla każdego z podpunktów, da mi to jakiś obraz i z takiej trójki łatwiej mi będzie wybrać jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radiergummi napisał:

Wymieniłeś gry, które nie skorzystają z monitora już 144Hz po pierwsze ze względu na ich charakterystykę, a po drugie z uwagi na ograniczenie silników gry. Po trzecie przeceniasz możliwości pojedynczej 1080ti.

Ciekawa uwaga, dzięki za nią. Mimo wszystko moje pytanie dotyczy przede wszystkim monitora. Myślę, że zadałem je całkiem precyzyjnie, zwłaszcza w moim ostatnim poście, a rozmowa uciekła na inne tematy.

Jeżeli dostanę odpowiedź na wszystkie pytania poniżej (w ostatnim pytaniu zwłaszcza drugą część) to dalej sobie poradzę. Prośba dotyczy wybrania możliwie najlepszego monitora w budżecie poniżej 2000 zł dla każdego z trzech wariantów. Wtedy będzie mi bardzo wygodnie wybrać jeden dla mnie

36 minut temu, jorgus93zgr napisał:
  • chcę monitor 240 Hz, który z tych? Ewentualnie jaki inny?
  • chcę monitor 240 Hz, ale też chcę żeby miał g-sync, który z tych? Ewentualnie jaki inny?
  • chcę monitor 144 Hz, ale z rozdzielczością 2560 x 1440. Jaki monitor polecacie?

 

10 godzin temu, jorgus93zgr napisał:

czy warto dopłacić do odpowiedników tych monitorów z g-sync? Czy ta technologia daje zauważalne profity przy takim sprzęcie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, FxJ napisał:

Bardziej RPG czy FPS ?

Bo do FPS to 1080p >100Hz TN z G-sync

Do reszty 1440p 60Hz IPS

Dużo czasu spędzasz przed komputerem robiąc coś innego niż granie?

Nie mam stałych gustów growych, gram w to na co aktualnie mam ochotę. Nie grywam w strategie i point & click. FPS i RPG przede wszystkim, ale żadną fajną dla mnie grą nie gardzę

Sporo, studia, raporty, praca inżynierska. Mimo wszystko wolę żeby się bardziej nadawał do gier. Do pracy mogę sobie zawsze poleasingowy jako drugi dokupić. Ten ma na 100% dawać najlepsze odczucia w grach

I tak jak już wyżej wspomniałem zależy mi na odpowiedziach na te 3 pytania. Z takich trzech propozycji sobie wybiorę jeden dla mnie na spokojnie:

Dnia 5.11.2018 o 06:55, jorgus93zgr napisał:

Ok to załóżmy kilka scenariuszy:

  • chcę monitor 240 Hz, który z tych? Ewentualnie jaki inny?
  • chcę monitor 240 Hz, ale też chcę żeby miał g-sync, który z tych? Ewentualnie jaki inny?
  • chcę monitor 144 Hz, ale z rozdzielczością 2560 x 1440. Jaki monitor polecacie?

Budżet jest niezmienny, poniżej 2000 zł. Bardzo was proszę o propozycję dla każdego z podpunktów, da mi to jakiś obraz i z takiej trójki łatwiej mi będzie wybrać jeden

I jeśli mogę proszę skupcie się tylko na tym, zostawiając już pytania poboczne, myślę, że wystarczająco dużo odpowiedzi na nie padło :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, FxJ napisał:

Dell AW2518H - 24" 1080p TN 240Hz z G-sync - gry FPS + brak "screen tearing"

AOC AG271QX - 27" 1440p TN 144Hz - gry FPS i internet

HP Z27n G2 - 27" 1440p IPS 60Hz - praca i gry RPG

Ewentualnie odnowione przez producenta Asus ROG z IPS po wymianie matrycy.

60 Hz odpada w przedbiegach. Dziękuję za pozostałe opinie, pierwsza konkretna odpowiedź :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...