Skocz do zawartości
krix

Nowy PC za 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Czy możecie rzucić okiem na tak dobrany zestaw i zaproponować ewentualne zmiany? Komputer do użytku codziennego i gier na monitorze FHD.

https://www.morele.net/inventory/info/dbb36d0c/

Myślałem o dopłaceniu do GTX 1070Ti ale ta cena wydaje mi się podejrzana:

https://xtreem.pl/karty-graficzne/964-zotac-geforce-gtx-1070ti-8gb-bulk-zt-p10710j-10b.html

Jeśli jednak jest legitna to czy taki zasilacz wystarczy? 

Rozważałem też odłożenie sobie kupno karty na miesiąc lub dwa ale chyba nie zanosi się na jakieś wielkie zmiany w cenach.

Z góry dzięki za opinie!

Edytowane przez krix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście cena podejrzanie niska za 1070ti.  Odłożenie kupna karty na miesiąc/dwa, hmm do tej pory każdego roku im bliżej Świąt tym ceny wyższe, ale zbliża się Black Friday i może pokazać sie jakaś dobra promocja. Obserwuj ceny bo bywa tak, że tydzień/dwa przed BlackFriday niektórzy ceny podnoszą by następnie  "zrobić promocję".

Zasilacz spokojnie wystarczy. Ogólnie zestaw ok. Czy w jakimś konkretnym celu potrzebujesz tak szybkiego zapisu/odczytu jak na SSD NVMe ? Jeśli nie, to osobiście podmieniłbym na SSD ~500GB SATA3 w podobnej cenie.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie 500-550W wystarczy  do tej konfiguracji z gtx1070/1070ti

SSD w linku z xkom to nie najlepszy wybór. Pisząc wyżej o SSD w zbliżonej cenie do evo, którego podałeś w pierwszym  linku miałem na myśli np cruciala MX500  500GB za 360zł (na dzień dzisiejszy jeden z najbardziej opłacalnych na SATA3) Ty wybrałeś teraz gorszy model od wersji pierwotnej... z równie małą pojemnością.

.... i grzech nie kupić ~500GB przy takich dobrych cenach SSD

https://www.morele.net/configurator/redirect/405726   2655 zł   W xkom  to samo  za 2685zł

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie. Różnica w cenie zestawu Twojego i mojej propozycji to 70zł. Szkoda bo ten MX500 Cruciala albo EVO 860 Samsunga 500GB to dobre wybory w takich cenach.  A do tej pory bywało tak, że im bliżej Świąt tym ceny rosły.

Masz może dysk ze starego PC nawet HDD? Mógłbyś użyć takiego i później sklonować dane na nowego SSD.

Poczekaj na sugestie innych forumowiczów.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...