Skocz do zawartości
Quake96

Windows 98SE - WinRAR nie może otworzyć archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam dość nietypowy dziś problem. Otóż posiadam "retro" laptopa z Windowsem 98 Second Edition. Nagrałem ostatnio kilka płytek z kompilacjami plików popakowanymi bodaj aktualną wersją WinRARa na Windows 7.

Problem polega na tym, że na Windows 98 te archiwa nie chcą się za diabli otworzyć. Nie da się ich ani wypakować, ani podejrzeć. Program zwraca za każdym razem komunikat "Archiwum ma niewłaściwy format lub jest uszkodzone". Na 98 zainstalowaną mam chyba najnowszą wspópracującą z tym OSem wersję WinRARa, czyli 3.93.

Próbowałem też instalacji 7zip pod Windows 98, w wersji 9.20, ale problem nie ustępuje.


Macie jakiś sprawdzony sposób na współpracę współczesnych archiwów z tak starym OSem? I nie proponujcie mi zmiany systemu na Win2000 czy coś w tym guście ;)

Ewentualnie czym jeszcze raz spakować te pliki na Windows 7, tak by 98 je odczytał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w grę wchodzi konflikt wersji RARa. Bodaj od wersji 5 wprowadzono zmiany w metodzie kompresji, skutkujące brakiem kombatybilności nowo tworzonych archiwów ze starszymi wersjami programu. Nie mam teraz tego softu pod ręką, ale Internet mówi, że przy tworzeniu archiwum można wybrać, czy kompresja ma się odbywać przy pomocy nowego algorytmu RAR5, czy też starszego, kompatybilnego z poprzednimi wersjami archiwizatora.

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...