Skocz do zawartości
Dominator26

Modernizacja PC do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od dłuższego czasu skłaniam się ku zmianie kompa. Czy byłby ktoś w stanie mi doradzić jakie części dokupić?

Mój obecny sprzęt:

Płyta główna: Gigabyte GA-M52L-S3P v1 
Proceor: AMD PHENOM II X4 925 2.8GHz 
Pamięć fizyczna: 8190 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM) 
Zasilacz: CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W 
Chłodzenie: SilentiumPC Spartan 3 LT
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (2 GB) 
Monitor: Samsung syncmaster 2243lnx 
Dysk: SAMSUNG HD502HI (465 GB) 

Chciałbym złożyć jakiegoś budżetowego kompa tak do 1000 zł. Sprzęt jak najbardziej mógłby być używany żeby wyszło taniej. Z mojego zestawu podejrzewam że mógłby zostać monitor dysk ,chłodzenie i może grafika. Czy jest jakaś szansa złożyć coś w miarę okej z używanych części aby pograć w jakieś nowsze gierki nawet na mid-low a przynajmniej żeby był lepszy niż mój obecny komp? Ogólnie myślałem nad zmianą płyty głównej i procesora a potem sprzedałbym stare części i dokupił kartę graficzną. 
Z góry dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zawsze można zmienić , to nie udziwnione budy i psu jak w Dellu .

Bazowy zasilacz ma pewno niską moc - 200-350W

A do do samego kompa , to nie składak no name jakich pełno na alledrogo tylko dobry polesingowy sprzęt od FS , może nie jest to jakość Della ale daje radę .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne rozumiem. Cena wydaje się atrakcyjna. A co jeśli chodzi o rozbudowę to w przyszłości np mógłbym tu włożyć i7 ? I jeszcze pytanie czy ta płyta główna ma tyle slotów żeby tam włożyć jeszcze kartę dźwiękową i sieciową?

Edytowane przez Dominator26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest już wyposażona w kartę sieciwą 1Gb i kartę dźwiękową. Na fotkach widać 2x PCI-E x16 (EDIT: drugi slot jest x4, tylko mechanicznie x16) i 2x PCI-E x1, więc można rozbudować. Wygląda na to, że i7 też da się wsadzić. :)

 

https://sp.ts.fujitsu.com/dmsp/Publications/public/ds-ESPRIMO-P720-E90.pdf

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to komplet jak na zdjęciu to brak jest dość ważnego elementu, mianowicie tunelu z tworzywa, który ma zapewniać przepływ powietrza przez schładzacz procesora(brak na mim wentylatora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co się ładować w starą platformę, skoro zależy Ci na możliwości rozbudowy? Tu masz 4C, które możesz lekko podkręcić. Lepiej niż brać jakieś i5 czwartej generacji.

Jeżeli uprzesz się na na sprzęt s1150 do OC, to musisz liczyć 500-600PLN za CKU i5 "k", i7k to 800PLN minimum (już ryzena 2600 dostaniesz), 300-400PLN za płytę Zx7 i ze 300PLN za 2x4GB DDR3 1866. Moim zdaniem nie warto jak będziesz chciał rozbudowywać.

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1200zł powinno się udać złożyć coś nowego na ddr4 na amd am4 ,co prawda wszystko budżetowe jak diabli ale to i tak lepsze niż pakowanie się w starą praformę a gpu zawsze można dokupić lub tymczasowo użyć starego

 

mobo na a320 (jakby była możliwość to tutaj warto dołożyć do b450 żeby nie zamykać sobie drogi upgradu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na b450 najtańsze płyty chodzą po ok 300zł, warto dołożyć dodatkowo 50zł i kupić coś w stylu MSI b450 Bazooka lub ASRock B450M Pro4 bo oszczędzanie na mobo lubi się mścić, a co do psu to jeśli ma wszystkie niezbędne złącza to powinien dać radę (sprawdź ilość sata i zasilanie pod gpu pod późniejsza rozbudowę, taki 2200g bez zewnętrznego gpu i tak będzie wydajniejszy niż obecna karta- byłbym zapomniał sprawdź czy monitor ma chociaż hdmi bo to już takie oczywiste nie jest przy takim zabytkowym sprzęcie co prawda podane płyty mają dvi ale już kupno nowej karty graficznej może być ograniczone do tych z dvi ( o ile monitor ma chociaż takie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym , że gtx 750Ti jezt słabszy od vegi 8, to się nie zgodzę. 750Ti jest z 50% wydajniejszy. Zasilacz powinien starczyć. Ale przy wymianie GPU na bardziej prądożerne i ze względu na wiek (ile ma lat?) warto pomyśleć o wymianie.

No a płytkę na B450, tak jak wyżej kolega napisał, za jakieś 300-350PLN kupisz.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oferują nowe integry natomiast bez karty dźwiękowej  mam opóźnienia jak podłączam sprzęt grający do komputera i gram. Może nowsze karty nie mają z tym problemu. Ale z jednym wejściem PCI są chociaż  te MB żebym podpial sama kartę sieciowa z modułem WiFi? 

Edytowane przez Dominator26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam awersję do WiFi przy stacjonarnym sprzęcie - wszystko co się da skrętką podłączam ze względu na prędkości i stabilność. I to samo zawsze wszystkim proponuję. :)

Płyty z wbudowanym WiFi, to droga zabawa  (jakieś 500-600PLN) jak na przyjęty budżet, więc chyba zostaje wymiana karty na wersję USB lub PCI-E.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...