Skocz do zawartości
JLuk

Ocena zestawu do 10k z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po kilku latach przerwy wracam ponownie do pc do gier (poprzednia konfiguracja jaką miałem była oparta jeszcze na SB). Przyznaję od razu, że od czasów poprzedniej konfiguracji nie śledziłem zbytnio rynku a podany niżej zestaw zbudowałem w głównej mierze w oparciu o podzespoły, które na dzień dzisiejszy (tak mi się przynajmniej wydaje) są najsensowniejsze pod względem cena/możliwości, dlatego proszę was jeszcze o ocenę:

CPU: Procesor Intel Core i5-8600K, 3.60GHz, 9MB, BOX

CHŁODZENIE: be quiet! Pure Rock (BK009) (czy wystarczy do oc cpu ~5ghz?)

GPU: MSI GTX 1080 Ti ARMOR OC lub Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Aorus (w zależności jaka używka się akurat trafi)

MB: Asus ROG STRIX Z370-F GAMING (ze względu na dźwięk)

RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

DYSK: Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 NVMe

MONITOR: Asus PG279Q

+ pozostałości z poprzedniej konfiguracji, które już są:

PSU: Antec HCG-620W (czy wystarczy?)

OBUDOWA: FD Define R4 (Fan 3x140)

Razem z monitorem wychodzi ok 9600zł. Sprzęt będzie kupowany w grudniu lub zaraz po nowym roku i znowu ma być na kilka lat dlatego wszelkie sugestie mile widziane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JLuk napisał:

Sprzęt będzie kupowany w grudniu lub zaraz po nowym roku i znowu ma być na kilka lat dlatego wszelkie sugestie mile widziane.

przyjdź w  grudniu albo zaraz po nowym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do grudnia to ceny skoczą co najmniej 20% w górę...

a co do zestawu to za taką kasę to jednak trochę mało ramu

psu to zależy gdyby był nowy dałby radę na 100% ale z wiekiem to już tak jest że gwarancji ci nikt nie da w każdym bądz razie wg specyfikacji powinien choć dla świętego spokoju kupiłbym seasonik focus plus 550 z 10 letnią gwarą szkoda byłoby stracić zestaw przez pozorną oszczędność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...