Skocz do zawartości
ERICs753

Chłodzenie procesora zasłania gniazdo RAM'u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu złożyłem sobie nowy komputer. Pan Sebastian w comiesięcznych artykułach poleca płytę główną ASRock Z370 Extreme 4 wraz z chłodzeniem Thermalright Macho Rev B. Ja kupiłem nowszą wersję tej płyty Z390 Extreme 4 i wydaje mi się, że odległość gniazda procesora od gniazda ram jest taka sama. Przy montażu okazało się, że nie ma najmniejszej możliwości włożenia wszystkich czterech kości ram, gdyż wiatrak radiatora zdecydowanie zasłania pierwszy bank pamięci. Kupił bym, inne chłodzenie np. Dark Rock Pro 4, ale tam też jest podobno tylko około 30 mm wysokości na ram, a mój ram ma około 40 mm. Więc pytanie - jakie chłodzenie (nie wodne) dobrze schłodzi procesor, nie zasłaniając pierwszego banku pamięci RAM?

Moja specyfikacja kolidujących części:

Processor: Intel Core i7-9700K
Chłodzenie procesora: Thermalright Macho Rev. B
Ram: HyperX Predator 32GB [4x8GB 3600MHz DDR4 CL17 XMP DIMM]
Płyta główna: ASRock Z390 EXTREME 4
Obudowa: SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Scythe Mugen 5 Rev.B

poszukaj testów zeby zdjęcia z montazu były 

http://pcfoster.pl/artykul/scythe-mugen-5-–-test-coolera-cpu/1720-2.html

tu zwykły

lub

http://pcfoster.pl/artykul/thermalright-true-spirit-140-power-–-test-coolera-cpu/1300-2.html

noctua chyba tez cos ma

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macho ma regulację wysokości wentylatora. Unieś spinki  od wentylatora wyżej i sprawdź czy się wtedy RAM zmieści. Kolejna opcja to wentylator 120mm zamiast 140->spinki będą pasować bo wentyle Thermalrighta 140 mają rozstaw otworów jak 120.
Ewentualnie przełóż wentylator na drugą stronę radiatora. Zawsze możesz też dokupić parę spinek i wentylator 120mm do montażu po fabrycznej stronie no i korzystać z dwóch wentylator tak jak w Macho x2.

Jeśli w poziomie brakuje 1-3mm to spróbuj zamontować backplate'a i sam radiator dociągając wszystko do lewej strony, otwory nie są wywiercone idealnie i sam radiator można też przesunąć pod tą częścią, która go dociska.

Na Z97-Pro Gamer też nie jestem w stanie zamontować ramu w pierwszym slocie, a mam przeświadczenie graniczące z pewnością, że kiedyś wchodził na styk, ale nie chce mi się demontować radiatora i sprawdzać bo i tak mam tylko 2 kości.


Znalazłem stare fotki-> ewidentnie ram wejdzie w pierwszy slot. Teraz radiator zasłania połowę pierwszego banku i nie ma opcji by umieścić pamięć(w między czasie parę razy demontowałem radiator).

1.thumb.png.9a6848793d9d7523c9944ba139d0dd12.png

2.png

3.png

4.png

5.png

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...