Skocz do zawartości
jakub2503

Zestaw PC - jak oceniacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Skomponowałem taki oto zestaw PC:

 

Procesor | AMD Ryzen 5 2600X 4,2 GHz AM4 (YD260XBCAFBOX)

Karta graficzna | MSI Radeon RX 580 ARMOR OC 8GB 256 PCI-E GDDR5 FreeSync

Płyta główna | MSI B350 TOMAHAWK

Pamięć RAM | HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16 (2x8GB)

Zasilacz | be quiet! 550W Straight Power 11

Dysk HDD | Toshiba 1TB 64MB P300 OEM

Obudowa | SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White

Dysk SSD | Transcend 128GB 2,5'' SATA SSD 230S

 

Co sądzicie o takim zestawie i jak wypada w Waszych oczach pod kątem wydajnościowym? Przeznaczony będzie do renderingu (nie jakiegoś szczególnie wymagającego) oraz do gier. Zdaję sobie sprawę, że należy wykonać update biosu, żeby płyta była kompatybilna z procesorem. Czy chłodzenie z powyższego zestawu (Wraith Spire Cooler dołączony do Ryzena oraz 3 wentylatory załączone w obudowie (2x front + 1x tył)) jest wystarczające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssdek to małe gie

płytę zmień na normalną na b450

i przydałoby się porządne chłodzenie na procek [minimum fortis]

zmieniłbym też zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad podobnym zestawem, ale zamiast 2600X, wezmę raczej zwykły 2600, bo jest tańszy chyba ponad 200 zł, a to w sumie bardzo podobny procesor i różnica w cenie w żaden sposób nie przekłada się na rocznicę w wydajności. Przy odrobinie szczęścia można podkręcić go do wartości 2600X. Płytę też bym wybrał na B450, a zaoszczędzone dwie stówy dołożę ewentualnie do dysku pod M.2, który jest sporo szybszy od SSD.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu to racja. Zależy kto, do czego używa.
A jaką ewentualnie polecacie płytę na B450 z dobrą kartą dźwiękową, która nie będzie odbiegać znacząco od karty zewnętrznej pod PCI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte chyba miał dobrą kartę dźwiękową, ale od strony temperatur sekcji zasilania jest kompletnym niewypałem, ewentualnie jakieś drogie konstrukcje ASUSa, MSI, ale to chyba nie ma sensu. Jak zależy Ci tylko na dźwięku to kup tanią płytę i dokup tę kartę osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję niewiadomo jak dobrego dźwięku, tylko żeby był na dobrym poziomie. Obecnie mam kartę pod PCI ASUS DG i jest ok. Nowe płyty chyba już nie mają takiego złącza, dlatego chciałbym kupić już taką płytę, która w wyposażeniu będzie dysponować niezłym dźwiękiem, a oprócz tego ogólnie nie będę zła - np w temacie sekcji zasilania.

Dobra, znalazłem fajną płytę, tylko nie wiem, dlaczego jest wszędzie problem z jej dostępnością. Mam tu na myśli MSI B450 GAMING PRO CARBON AC. Ma na tyle dobry dźwięk, że nie musiałbym dokupywać specjalnie karty dźwiękowej i ma też Wi-Fi, więc nie muszę dokupywać oddzielnie sieciówki. Czyli finalnie po odliczeniu kosztów, nie wychodzi w cale drogo. Do tego porządnie wyposażona z dobrym chłodzeniem. Mam tylko nadzieję, że w przeciągu 2-3 tygodni będzie bardziej dostępna...

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...