Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hardkor321

Upgrade CPU - 1150

Polecane posty

Witajcie

W aktualnej chwili posiadam taką konfigurację

i5 4460

GTX 970

12 GB RAM (2x 2 GB + 2x 4 GB)

2x SSD

GIGABYTE GA-P85-D3

Fera 3 HE1224 v2

XFX Pro Core 550 W

Wpadło ostatnio troszkę kasy to pomyslałem nad małym upgrade. Z tego co czytałem to procesor jest trochę słabszy od karty graficznej i ogółem najlepiej jego wymienić. Niestety ze względu na ograniczony budżet (tak z 1000 zł max bym chciał wydać) to zostałbym przy sockecie 1150. Patrząc na : http://www.jaki-procesor.pl/lga-1150

Najlepsze co mogę włożyć to i7 4770K. On akurat jest w cenie 900/1000 zł. Ewentualnie mocny również jest i5 4690K i kosztuje z 500/600 zł. Jak patrzę po testach to średnio w porównaniu do mojego procesora to i7 to różnica 5-20 klatek zależnie od gry. Osobiście gram we wszystko, głównie overwatch. Sam skłaniam się bardzie do i5 (bo różnica miedzy i5 a i7 to tylko HT, a nie streamuje, nie nagrywam za bardzo filmów ani nie robie nic do czego by się przydał). Niestety testy z gier były sprzed wielu lat i szczerze nie wiem czy jest sens kupować czy poczekać dłuższy czas, kiedy już całkiem nie będę mógł w nic nowszego zagrać i kupić od 0 porządny komputer (bo taki jest plan na kiedyś, jak aktualny zacznie padać). W tej chwili i7 mega mi poleca kolega (że więcej mocy i że warto i zeby nie patrzec na i5). Dodatkowo jak sprawa z gwarancją? Wiadomo nigdzie nie kupię już nowego jednego z tych procków, ale niektóre sklepy ją dają. Sam jestem raczej nieufny i wolę kupować rzeczy tylko z gwarancją, ale z tego co wiem to procesor trudno zniszczyć i musiałby być mega kręcony, aby coś było z nim nie tak. Tak więc jak radzicie panowie ?

I7 4770 / 4790 non-K najlepiej , ceny od 700 zł wzwyż .

Choć jak gra / soft  wykorzysta tylko 4 rdzenie / wątki to lepiej lepiej zostać przy obecnym I5 albo iść w kierunku I7 4790K .

Na I7 będziesz mniej dropów fps w multi, wyższy minimalny fps. I to tyle.

Teraz są mega nie opłacalne procesory Intela, bo ceny zawyżone, latem i7 miałbyś za 550- 700 zł.

Ja osobiście bym zaczekał na kres kompa i kupił od podstaw nowy, kasa wydana na ten to tak naprawdę stracona.

Nie wiadomo ile jeszcze pociągnie płyta, bo już swoje latka ma. Kupisz proca a padnie płyta i co w tedy?

Zaczekaj Cierpliwie na rozwój sytuacji do luty/ marzec i zmień całą platformę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.