Skocz do zawartości
Grimus23

Jednostka centralna za ok. 9500 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić o sprawdzenie poniższego zestawu. Wydaje mi się, że wszystko do siebie pasuje.
Mój budżet to plus minus 9500 złotych wraz z monitorem i systemem.
Rozdzielczość to 2k.
Komputer będzie używany do gier, może jakiegoś renderingu.
Z uwagi na nieproporcjonalne ceny Intela zdecydowałem się na Ryzena.
Zestaw będzie na pewno kręcony. Procesor, grafika i być może RAM.
Podane ceny zostały oparte na najpewniejszych cenach i sklepach.
Zakupu mam zamiar dokonać w przeciągu najbliższego miesiąca.

Procesor - AMD Ryzen 2700 - 1208 złotych
Płyta główna - Gigabyte Aorus Ultra Gaming X470 - 670 złotych.
Dysk SSD - Plextor PX-512M8PeG wersja 512 GB - na razie tylko on, w przyszłości dołoże twardziela 1TB na dane - 536 złotych.
Chłodzenie - Scythe Mugen 5 Rev.B - 208 złotych.
Obudowa - SilentiumPC Armis AR7 - nie potrzebuję okna, wydaje się być odpowiednio przewiewna. W razie czego mogę dokupić wiatraków/wentylatorów - 279 złotych.
Windows 10 64 bit wersja BOX/USB - 539 złotych.
RAM - G.Skill 2x8 GB 3200 MHz CL 15, dokładnie F4-3200C15D-16GVR - oparte na Samsung B-die - 709 złotych.
PSU/Zasilacz - Seasonic 650 W Focus, dokładnie  SSR-650FX - mam nadzieję, że wystarczy do kręcenia - 419 złotych.
Monitor - 843 złotych.
Karta graficzna - MSI RTX 2080 GAMING X TRIO - 3760 złotych.
Pasta termoprzewodząca - Thermal Grizzly Liquid Metal - 35 złotych.

Razem około 9206 złotych.

W zasadzie nie jestetm tylko pewny co do mocy zasilacza. Za wszelkie sugestie dziękuję i jestem otwarty na dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wybrałeś monitor?

Zasilacz starczy, choć optymalniej lepiej wziąć to samo psu, ale 750W, koszt z x-kom 459 zł.

Ciekły metal raczej przyda się POD IHSa, a nie NA niego. Kup kryonauta grizzly, będzie bezpieczniej. Ew. gelid gc extreme.

Reszta w porządku. Twardziela już teraz możesz brać, na 2 TB starczy, no chyba że dołożymy do monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o nieproporcjonalnych cenach, a wybrałeś procesor, który kosztuje tyle samo co 8600k, który daje o wiele większą wydajność w grach i umożliwia OC, bo OC na Ryzenie nie daje praktycznie nic, 1-2 FPS w grach. Co do płyty, nie brałbym nic z gigabyte z ich tańszych płyt, ich sekcje zasilania są śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego zdanie ma znaczenie tak długo jak temat jest widoczny dla ogółu. Zadając pytanie na forum jest to pytanie publiczne i w każdej chwili ktoś z podobnym pytaniem może do niego zajrzeć i uzyskać odpowiedź bez angażowania kogokolwiek.

Pisanie "ok, do zamknięcia" to też bezsens. Nikt nie odpisuje przez dwa tygodnie, więc nikt już raczej nie odpisze(nawet jeśli odpisze to co z tego?), a wtedy wyskakujesz z "do zamknięcia" i dodajesz roboty moderatorom, i podbijasz pozycje swojego tematu co powoduje zaburzenie kolejności tematów i uzyskujesz kolejną odpowiedź tylko dlatego, że sztucznie podbiłeś temat. Gdybyś niepotrzebnie nie smarował posta to temat by gnił gdzieś głęboko w zapomnieniu i nie sprawiał problemów.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...