Skocz do zawartości
krix

Zestaw bez GPU, ~3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuję dobrać komponenty do zestawu który będzie możliwie jak najbardziej „przyszłościowy” i zapewni te ~60fps w najnowszych grach. Postanowiłem że odłożę w czasie (powiedzmy, że do 02.2019) kupno GPU, żeby móc więcej przeznaczyć na cała reszte. Czy moglibyście podać swoje propozycje na taki zestaw zakładając ze do wydania jest ~3200zł? Zależy mi na tym by wybrane podzespoły nie zestarzały się zbyt szybko (w grę wchodzi późniejsze OC). Posiadam monitor 1080p 60hz ale nie wykluczam późniejszej wymiany na coś o lepszym odświeżaniu, raczej zostanę przy FHD. 

Potrzebuje: cpu (jeśli jest to wystarczy chłodzenie boxowe, lepsze kupie później), mobo, ram, dysku ssd, zasilacza i obudowy. 

Myslalem o oparciu zestawu o i5 8600k ale w natłoku informacji które chłonę ostatnimi dniami to już się całkiem pogubiłem. 

Wiem, ze to trochę wróżenie z fusów ale czy przeczekanie 2-3 miesięcy to dobry pomysł by w granicach 2000zl dostać kartę która będzie już naprawdę mocna i wystarczy na lata? Trochę ostrze sobie ząbki na nowe zabawki od nvidii...

 

Przepraszam za te ścianę tekstu i z góry bardzo dziekuje za wszelkie opinie :)

Edytowane przez krix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, żeby zestaw na dłużej i z możliwością późniejszego OC, to tylko 8600k, jest jakieś 220 zł droższy od 2600x, ale jest bardziej wydajny w grach, a po podkręceniu kompletnie odlatuje Ryzenowi. 

https://www.x-kom.pl/lista/q31vf5bxr

Takie coś na szybko wrzuciłem, 3150 zł bez obudowy, więc trochę ponad budżet.

https://www.x-kom.pl/lista/7uwwp4l7g

Tak mi wyszedł Ryzen, 2940 tyle że tu można spokojnie odjąć jeszcze 50 zł na chłodzeniu i z 100-200 zł na płycie, jakby zrezygnować z OC, które i tak mało daje w przypadku tych procków, ewentualnie wersja bez x i wtedy z takimi zespołami ja na tej liście można go podkręcić, ale i tak polecałbym wersję x i nie bawić się w mocne OC.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski SSD 240-250 GB które polecacie są przecież za małe - ile współczesnych "dużych" gier mu tam wejdzie? (no chyba, że kolega ma zamiar grać tylko w same proste, małe gierki, które mało zajmują - to wówczas takie 250GB obleci). Dla gracza SSD 480GB to minimum absolutne.

ps. obecnie ceny SSD są tak atrakcyjne, że bym się nawet nie zastanawiał, tylko kupił coś pojemniejszego niż proponowane przez Was 240-250GB

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie dokupi drugi taki jaki mu będzie potrzebny, ja kupiłem 240GB na system i najważniejsze rzeczy, a na gry mam normalny SATA 500GB. Co do gier, to nawet na te 240 wejdą Ci spokojnie 3 nowe, duże tytuły.

W każdym razie jest to rzecz, którą można spokojnie dokupić później, łatwiej dołożyć sobie potem dysk niż procesor albo wymieniać chłodzenie.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...