Skocz do zawartości
AntySkill

Płyta pod Ryzena 2700x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mianowicie mam dylemat w sprawie zakupu płyty x470 do Ryzena 2700x, otóż rozważam kupno MSI x470 gaming plus (podobno dobra sekcja zasilania jak na tą cene) czy jednak warto zainwestować w coś lepszego?

Komputer głównie do programowania, data science i grania.

Zasilacz EVGA 750W GQ

RAM Trident z 3200 cl16

GPU 1080 Windforce 3

Czy x470 gaming plus ujdzie z temperaturami vrm czy będzie ciężko?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wywaliłem dużo kasy na płytę, kupiłem ASUS PRIME X470-PRO do 2600x, chyba najtańsza 6 fazowa sekcja zasilania i szczerze mówiąc tego nie podkręcam, zyski są zbyt małe w porównaniu do poboru mocy. Gdybym kupował drugi raz Ryzena, to wziąłbym nawet B450 i olał kręcenie. Popatrz na testy w internecie, bo może nie będzie Ci się opłacało wywalić 100 zł więcej na płytę, żeby osiągnąć  minimalny skok wydajności.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz temperatury pod obciążeniem? Bo jednak dodatkowe dwa jaja i cztery rdzenie dają wieksze TDP niż w przypadku 2600x. 4.0 na wszystkich by mi wsytarczyło więc nie zamierzam nie wiadomo jak kręcić ale żeby ten vrm nie miał 90°C czy 100°C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na konkretne testy na youtube, ja nie robiłem dokładnych pomiarów, ale jeśli chcesz mieć płytę, która wytrzyma wszystko, to ten Asus Prime jest najlepszy w cenie poniżej 800 zł. Trochę oglądałem testów przed jej zakupem i bardzo dużo osób ją polecało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...