Skocz do zawartości
kainsel

Jakies propozycje na poprawienie wydajności komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, nie jestem zbyt obeznany w temacie komputerów, podzespołów, kompatybilności miedzy nimi, oraz nie jestem na bieżąco z postępem komputerów.

 

Dawno dawno temu kupiłem złożony juz komputer przez sklep(mediamarkt) wiem, że to był zły pomysł, jednak wtedy nie wiedzialem kompletnie nic, i bylem zdany na pomoc pracowników sklepu.

Komputer obecnie ma

płytę główną : asus p8h61-mx r2.0
procesor intel i5-3450
karte graficzna: amd radeon r7 260x
8gb ramu
zasilacz 450W corsair
dysk HDD

chciałem się Was poradzić, czy przy obecnych podzespołach i obecnych cenach podzespołów opłaca się coś zainwestować w tego pc, czy lepszym rozwiązaniem jest spakować to wszystko do kupy, wyrzucić na śmietnik i kupić coś nowego.  
 

komputera używam głównie do projektowania w programach typu CAD, gier komputerowych CS:GO, Fortnite, NFS to ostatnie niestety już odmawia uruchamiania na moim złomku.

Myślałem o wymianie dysku na SSD żeby poprawić trochę jego działanie, jednak nie mam pewności czy inwestowanie w ten komputer wgl ma sens.

Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD  faktycznie da kopa temu PC.Te 8 gb RAM to minimum tego co teraz trzeba mieć(ja tak mam np).Płyta chyba ma tylko dwa sloty na pamięć więc to ślepa uliczka bo szkoda trochę kasy na zamianę pamięci.450 watów styka dla 1060 a dostaniesz więcej do fps i to sporo.Dalej to zostaje już opcja z nowym PC.Mnie to czeka w przyszłym roku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej GTX 1060 6GB, 1050Ti za mała różnica do twojej, tylko zobacz czy masz RAM 1 kość 8GB, czy 2x4GB. Jak 1x8GB, to dokup drugą taką samą używaną. Będzie wtedy dual i dostaniesz dodatkowe % w grach :)

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kainsel napisał:

Myślałem Tez o karcie 1050ti + ssd ze względu na cenę żeby przedłużyć życie tego kompa o rok może dwa i wtedy przy kolejnej generacji procesorów kupić jakiegoś potwora 

Jeśli wyrwiesz 1050 Ti za 600 złotych używaną to możesz brać spokojnie.Są takie na Allegro.Nowej 1050 Ti nie warto bo za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GTX 1060 6GB. Nawet jak nie będziesz chciał przekładać, to karty z im wyższej półki tym mniej w czasie tracą na wartości. Sprzedaż z mniejszą % stratą jak GTX 1050Ti.

Poza tym GTX 1050Ti to tak ze 30% szybszy od twojej. Za mało na zmianę.

PS monitor masz FHD?

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam AOC ag251fz 1080p 240hz, dobra, będe sie rozglądać za 1060 w takim razie ;)  Jeszcze dopytam 1060 z jakiej firmy najlepiej dobrac? I czy na 100% gtx 1060 da się podpiąć pod tą płyte ?

 

Edytowane przez kainsel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Setnik napisał:

To już lepiej poszukać Rx 570 po koparkach za 500  zł 

To już lepiej poczekać do czarnego piątku i polować na jakąś nówkę sztukę a nie zajechaną od górnika z niepewną gwarancją.

Kupno nowej gtx 1060 6gb jest nieopłacalne podobnie jak 1050ti.W przypadku tej ostatniej zbyt mały progres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, B@nita napisał:

To już lepiej poczekać do czarnego piątku i polować na jakąś nówkę sztukę a nie zajechaną od górnika z niepewną gwarancją.

Kupno nowej gtx 1060 6gb jest nieopłacalne podobnie jak 1050ti.W przypadku tej ostatniej zbyt mały progres.

1060 6 GB nieopłacalne do taniego i raczej mało perspektywicznego zestawu?Nie no śmiechłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, B@nita napisał:

To już lepiej poczekać do czarnego piątku i polować na jakąś nówkę sztukę a nie zajechaną od górnika z niepewną gwarancją.

Kupno nowej gtx 1060 6gb jest nieopłacalne podobnie jak 1050ti.W przypadku tej ostatniej zbyt mały progres.

Na ale... są z gwarancją 24 miesiące za 600zł jak i również z gwarancjami sklepowymi i tam karty mają po kilka miesięcy.

Szczerze to nie wiem co lepiej kupić czy grafike od jakiegoś zapalonego gracza, która to pracuje na max podkręcona w często źle wentylowanej budzie, czy jednak po koparkową, a może nową 2x droższą lecz z gwarancją 36 miesięcy.

Do tak starego sprzętu nie ma co przesadzać z inwestycjami kupuje się cena do wydajności lub nie pyta się o cenę tylko bierze najwydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2018 o 15:41, Kronan napisał:

1060 6 GB nieopłacalne do taniego i raczej mało perspektywicznego zestawu?Nie no śmiechłem :-)

Wypadało by najpierw pomyśleć....przy obecnych cenach używek 1070 zakup nowej 1060 6gb......paniał ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2018 o 16:56, B@nita napisał:

Wypadało by najpierw pomyśleć....przy obecnych cenach używek 1070 zakup nowej 1060 6gb......paniał ?

 

No ale nie było mowy o opłacalności zakupu tej czy tamtej karty graficznej,bo to inna bajka, tylko opłacalności zwiększenia wydajności starego PC.Sam kupowałem używkę to choć widziałem 1070 tanie to było to Inno3d a tej firmy nie darzę za bardzo estymą więc wybrałem 1060 Palita JetStrem.Także wiem po sobie co znaczy tanio i bez szaleństw :-).Ale przytyk przyjmuję bez spinki :-)

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...