Skocz do zawartości
Corth

Upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zrobić upgrade mojego komputera mój budżet to 150 złotych ale mogę dozbierać

Specyfikacje
 procesor Intel dualcore  e5200 2,5ghz wraz z chłodzeniem
 karta graficzna Asrock 945GCM socket774
2x2gb ram ddr2
karta graficzna nvidia gt 730 2GB DDR5 64bit DVI VGA HDMI
dysk hdd 1tb
zasilacz modecom 400W

i tyle z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby z tego złomu zrobić sensowny komp do grania to trzeba w niego włożyć więcej niż 150 zł .

Płyta z kiepską opcją rozbudowy - max. 4 GB ram obsługiwane i 1 C2Q w spisie obsługiwanych CPU .

Słaba karta graficzna .

Dołóż trochę i kup jakiegoś polesingowego Della/ Lenovo/ HP czy FS z Pentium G + GTX750Ti i SSD dołożone potem .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowy sprzęt musiałbyś mieć z 1100PLN. Do takich zastosowań wziąłbym  jakiś zestawik na i5 3570, 8 GB RAM, do tego dokupił jakiegoś hd 7770, czy właśnie gtx 750ti. Chyba najbardziej opłacalna opcja. Zmieściłbyś się w 800PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_listopad_2018?page=0,2

W wersji z AMD Ryzen 5 2400G

Zakładając, że masz system i może zostać twoja obudowa i zasilacz. Choć w obudowie będzie problem z wyprowadzeniem na przód USB 3.1, pewnie będziesz musiał przejściówki zakupić. 

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wolisz ponieważ?

W tym budżecie, to bym nie wybrzydzał na Twoim miejscu. Proponowane rozwiązania są najlepsze i najwydajniejsze w swoich przedziałach cenowych.

Określ konkretnie budżet, to ktoś konkretnie coś doradzi, bo jak na razie pułap cenowy zmienił się kilkunastokrotnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę nawet i 2000 dozbierać ale ja chcę komfortowo sobie pograć w cs i chcę mieć minimum stabilne 100fps jak najtańszym kosztem.
Bo jak narazie to na najniższych mam 30-55 fps 

Zastanawiałem się też nad tym czy nie wymienić tej płyty głównej na taką co obsłuży 4x2 gb ram i kupić Q6700 a potem tylko karte graficzną na jakiegoś gtxa.

Edytowane przez Corth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Corth napisał:

Zastanawiałem się też nad tym czy nie wymienić tej płyty głównej na taką co obsłuży 4x2 gb ram i kupić Q6700 a potem tylko karte graficzną na jakiegoś gtxa.

Moim zdaniem nie opłaca się reanimować tego sprzętu. Za duże koszty w porównaniu do przyspieszenia. Jeżeli zdecydujesz zię na nowy sprzęt, to szukaj czegoś podobnego do propozycji barwniaka. Jeżeli używka, to szukaj, czegoś podobnego do propozycji tesela. Można kupić cały zestaw gotowy lub składać samemu. Końcowa cena będzie zależna od tego jak się postarasz przy szukaniu i na co trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w tym PC masz na styk, więc zmiana czegokolwiek da śladowy efekt. Sprzedaj wszystko i kup nowy(używany lub nie). Jedyne co możesz sobie zostawić to dysk twardy i obudowa. Nie pchaj się w nic na DDR2, opchnij to w diabły i zastanawiaj się nad czymś od zera.

Co do podzespołów to z tego co widzę:
i5 4670k za 440zł
gtx1060 3gb za 550zł
2x4gb ddr3 1600Mhz za 160zł lub 2400Mhz-2133 za 200zł (wg mnie bardzo opłaca się dopłacić: 2,5% ceny całkowitej, a duży wpływ na FPS i płynność w sieciówkach, czyli między innymi CS:GO)
płyta główna z87 około 200zł lub Z97 nieco drożej, a może dorwiesz za tyle samo

Daje razem 1350zł + koszty wysyłki(może być nawet 80zł), czyli powiedzmy 1530zł
Do tego jeszcze zasilacz i jest cycuś glancuś i znacznie lepiej od proponowanego gotowca.
Np. z wyprzedaży cooler master g450M za 109zł (9zł wysyłka)=118zł
1530+118=1650zł
Ceny nie są ostateczne może uda ci się coś u kogoś utargować albo znajdziesz u jednej osoby kilka rzeczy na raz.

Zamarzy ci się SSD? To sobie kiedyś dokupisz, np. jakiś 120GB na promocji za mniej niż 100zł. Nawet bez promocji są za 100zł z wysyłką.

Można by wziąć słabszy procek, ale kosztuje tyle samo. Można by wziąć 1050TI, ale kosztuje tyle samo...

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...