Skocz do zawartości
Antari801

Komputer za 5000-6000 zl.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry.

Mòj budzet to okolo 5000-6200 bez monitora i systemu.

Mój komputer bedzie uzywany do gier.

Zakupu mam zamiar dokonac do konca do grudnia.

Wyglada tak:

Prosecor - intel i7 8700k lub i5 8600k (1500-2200 zl)

Karta graficzna - msi geforce gtx 1070 ti (moze byc bez ti) albo gigabyte geforce gtx 1070 (2000-2200 zl)

Płyta główna - msi z370-a pro za 470 zl

Pamięć - g.skill aegis v ddr4, 2x8 gb, 3000 mhz (575 zl)

Dysk sdd - adata su800 128 gb lub 256 gb do windowsa a takze do unity.

Dysk sdd - adata su800 256 gb do gier (tylko 2-3 gier, ktory przyszlosc najczesciej gram np. World of warcraft i byc moze battlefield 5)

Dysk hdd - Dysk Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA

Zasilacz - silentium pc vero l2 600w (220 zl)

Obudowa - silentium pc regnum rg4t rgb (220 zl) albo silentium pc aquarius x70w za 230 zl

A co z chlodzenie cpu lub wodne ? Czy trzeba dodac ? Czy wystarczy chlodzenie do prosecora ?

Mam monitor fullhd 1920x1080 chyba 60 hz i windowsa 10.

Prosze pomóc mi czy dobrze skladanie komputera.

Przepraszam ze korzystam komorke bo moj stary komputer zepsul glowne karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod super OC i WC to przydał by się skalpowany procek , seria 8xxx ma gluta , lutowany IHS pojawił się w serii 9xxx .

Choć nie jest to to samo co w czasach SB .

W kwestii wydajności to w grach Intel jest górą ale obecnie jest drogi , możesz rozważyć Ryzena 5 lub nawet 7 i kasę wpakować w co innego .

Chłodzenie do procka to i tak musisz kupić w przypadku Intela i odblokowanych CPU bo te są gołe bez chłodzenia .

Dyski do zmiany .

Zamiast 2 SSD o mniejszej pojemności to kup jeden 480-512 GB , ale nie SU800 , z dysków SATA/Achci to np.Crucial MX500 / Samsung 860 / 870 EVO , z dysków NVMe M.2 to A-Data SX8200 .

HDD - Toshiba P300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zestawie nie ma sensu pakować się w Ryzena. To jest fajny wybór jak ktoś chce wydać max 1000 zł na procesor, wtedy 2600x robi robotę, ale np. taki Ryzen 7 dostanie łomot od tańszego o 200 zł 8600k, więc nie ma nawet przewagi cenowej w tym segmencie.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź :)

Podjalem decyzje bedzie to i5 8600k i msi gtx 1070ti gaming.

Teraz mam pytanie o obudowe. Nie wiem ktory wybrac obudowe, chodzilo zeby bylo cicho, czy mam wziac zwykly czy obudowa z wyciszeniem? Tylko do 350 zl.

Wybralem to:

Silentium pc regnum rg4t rgb (zawiera 3 wentylacja),

Silentium pc aquarius x70

Czy lepiej obudowe z wyciszone, wybralem to:

be quiet! Pure base 600 window orange

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...