Skocz do zawartości
magnetic

650W czy 750W?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli oba są półpasywne i różnica cenowa niewielka ( czasem tak bywa) to brałbym 750W, dla ciszy. Ale musisz przeanalizować parametry bo niekoniecznie w 750tce będzie włączać się wentyl przy innym obciążeniu-czasem producent ustawia je z jednakowym/zbliżonym zakresem obciążenia. W innym wypadku niepotrzebnie dopłacać do mocniejszego. Poczekaj na opinie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba półpasywne 40 zł różnicy. Na ciszy akurat mi nie zależy ale chodzi mi o wydajność czy nie będzie mniejsza jeśli będzie pracował na np. 40 %? Ponoć najlepiej jest jak zasilacz pracuje na 50 - 80 %.

Edytowane przez magnetic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyżej wymienionych spokojnie da radę dobra 650tka.

9700k (8rdz/8w) potrzebuje trochę więcej papu niż 8700k (6rdz/12w), ale to jest wymiar 20-30W pod linpackiem OCCT.

2070 potrzebuje mniej więcej tyle co stara 1080tka, a 2080 to energetyczny pułap 1080ti. W pierwszym przypadku zestaw 8700k i rtx 2080 bierze mniej niż 300 W (bez OC), z 9700k może być to z 300 W w grze Kingdom Come Deliverence. W drugim jest już to pułap około 350 W (z 9700k w tej samej grze w tym samym scenariuszu zakładam 370 W). Także mając 2070tkę ekstremum zużycia prądu przypada na około 46% możliwości zasilacza, mając 2080tkę - na około 54%. Overclocking proca i grafiki dołoży kolejne kilka %. Także mieścimy się nadal w szczytowym pułapie sprawności energetycznej zasilacza w scenariuszu wybitnie dociskającym maszynę.

Czyżby zagwozdka między Seasonic focus 650 / 750 W ? ;)

 

edit.

powyższa "wyższa matematyka" mieszająca się z magią "szklanej kuli" dotyczy 650tki.

 

Edytowane przez mrcszyman
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że SS Focusy. Chociaż pod uwagę biorę i przychylam się najbardziej ku XFX TS Single Rail bo ponoć to samo wnętrze co SS. Różnica w modularności, trybie półpasywnym i krótszej gwarancji, ale na tym, że SS jest modularny i posiada tryb półpasywny (jeśli wiąże się on tylko z cichszą pracą? - to nie ma to dla mnie znaczenia) to mi nie zależy. Jedynie ta gwarancja kusi. To przy 9700k bez oc i 2070 bez oc 1 ssd 1 hdd 2 wen w budzie i reszta komponentów 650w zużyje pomijając ekstremum z 40%? Trochę mało chyba nie mieści w dobrym pułapie sprawności?

Edytowane przez magnetic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a płyta główna ma wiecej niz jedno gniazdo zasilania procka?

bo w 750w możesz juz miec dwie wtyczki 8 pin do procka

poszukaj wykresów sprawności 

[jeśli patrzysz ceny na morelach to tam nieraz jest tak że to co popularne jest droższe - różnica miedzy 650 a 750 może okazać się nieduza]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, magnetic napisał:

Oba półpasywne 40 zł różnicy. Na ciszy akurat mi nie zależy ale chodzi mi o wydajność czy nie będzie mniejsza jeśli będzie pracował na np. 40 %? Ponoć najlepiej jest jak zasilacz pracuje na 50 - 80 %.

Wydajność, czy sprawność? Najwyższa sprawność jest gdzieś w okolicach połowy obciążenia maksymalnego (pooglądaj sobie wykresy sprawności) i przy dobrych zasilaczach przekracza wówczas wyraźnie 90%, zbliżając się do niemal 95%. Nie mniej jednak ja bym kupił to co będzie po prostu ciszej pracować.

Pomiary sprawności: https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx

... aha ... niższy poziom szumów/tętnień zasilacze mają zwykle przy mniejszym obciążeniu - tutaj też lepiej poszukaj konkretnych pomiarów. Oglądam teraz testy na PurePC i tętnienia są zmierzone niestety tylko przy 100% obciążenia.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na psu nie warto oszczędzać raz tańsze mają na ogół mniej kabli, dwa mogą pociągnąć ze sobą pół zestawu, sam musiałem kupić seasonik prime 1300 bo potrzebowałem 12 kabli sata a tyle miały dopiero modele 1000w+ a różnica w cenie miedzy 1000 a 1300w była minimalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto oszczędzać, ale nie ma też konieczności kupna zasilacza 750w pod zestaw, który podczas obciążenia nie pobierze więcej jak około 350-400w po oc. Do zestawu autora wystarczy dobry zasilacz o mocy 650w.

Edytowane przez pablo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...