Skocz do zawartości
tw_psycho

laptop do pracy (4200zł, SSD, >15cali, dobra bateria).

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

posłużę się schematem z ankiety:

1. Szukam laptopa do pracy - dla dorosłej osoby 25-30 lat. Na firmę.
2. Nie otrzymałem informacji czy z systemem, ale zakładam że tak (gdyby był bez systemu, to  90 zł za zakup klucza na Allegro).
3. Biorąc pod uwagę, że laptop do programowania (język R/Python), dużo wykresów okien, praca w środowisku RStudiom, to co najmniej 15 cali.
4. Koniecznie SSD. Preferowana cisza - najlepiej gdyby bez obciążenia laptop był bezgłośny. Min 256GB.
5.
A. 3400zł netto (4250 zł bruttto)
B. Przypuszczam, że ok 2 lat.
C. Zakup jak najszybciej. Do biura, na zebrania, do klienta - ale głownie liczenie. Mobilność ma znaczenie, chociaż nie jest priorytetem.
6. Jakość wykonania wystarczy, że będzie na zadowalającym poziomie. Ważniejsza jest funkcjonalność. Doświadczenie mi podpowiada, że czas pracy na baterii to ważna kwestia.
7. Co do matrycy, to nie mam preferencji - nie jestem grafikiem, więc wystarczy, że będzie przeciętna. Dotychczas pracuję na matrycach TN i jestem zadowolony. Jak na razie miałem matowe ekrany, ale wydaje mi się, że błyszczący też będzie ok. Zwykle mam dużo na pulpicie, więc raczej wysoka rozdzielczość. Będę podłączał do zewnętrznego monitora.
8. Używane w Polsce, w biurze, ew. w kawiarni, pociągu.
9. Nie przewiduje grania na nim w cokolwiek.
10. Programy to głównie RStudio, Spyder (foto poniżej):

obraz.thumb.png.79f8b4cfeabb1e4eb2f63e7908bed473.png
11. Mile widziany dobry czytnik linii papilarnych.
12. Pracowałem z wieloma markami - nie jestem wybredny. Liczy się jakość/parametry, a nie marka.
13. Na razie niczego nie rozważałem.
14. Chciałbym, żeby w cenie znalazła się dobra  mysz bezprzewodowa  - konieczne z dwoma przyciskami na kciuka (do przodu/wstecz).

Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Tomasz
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a czy to rzeczywiście są laptopy gamingowe (2 i 3) czy tylko tak piszą w ofercie? :)

Wrrr.... Okazało się, że kwota 3500zł była kwotą brutto, a nie netto. Czy w tej kwocie możecie coś polecić? Może być dysk 128. 

Edytowane przez -Paluch-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 530s-15 i5-8250U/8GB/256/Win10  - 3349zł

Solidne wykonanie (aluminiowa obudowa), podświetlana klawiatura, cienkie obramowanie ekranu.

Lenovo Ideapad 330-15 i5-8300H/8GB/240/Win10X GTX1050  - 3499zł

Matowa matryca IPS FullHD, wydajniejszy procesor i5-8300H (4 rdzenie / 8 wątków), dedykowana karta graficzna GTX 1050 4GB.

Acer Aspire 5 i5-8265U/12GB/256SSD/Win10 FHD MX150  - 3499zł

Również dobrze wykonany laptop z matową matrycą IPS FullHD, wyposażony w 12GB RAM, dysk SSD 256GB, oraz kartę graficzną MX 150. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz tego jest w fajniej cenie Acer Nitro 5 https://www.x-kom.pl/p/459092-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-8300h-8gb-120ssd1000-win10-gtx1050-fhd.html

  • Intel Core i5-8300H
  • SSD M.2 120 GB
  • Ekran IPS
  • NVIDIA GeForce GTX 1050
  • Microsoft Windows 10 Home PL
  • Dolby Audio™ Premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...