Skocz do zawartości
mjelec

X370 PRO - nie da się wybudzić

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Około tygodnia temu stałem się posiadaczem konfiguracji z Ryzen 5 2600 i płytą Asus X370 pro. 
Problem jest taki, że gdy komputer jest dłużej nieużywany i przejdzie w stan uśpienia, po wybudzeniu go wentylatory na CPU i w obudowie się kręcą, ale monitor, klawiatura i myszka nie dają oznak życia. Pomaga tylko restart komputera. Winny jest tutaj Windows (W10) czy płyta/jeszcze coś innego? Szukałem na google odpowiedzi na mój problem, ale nie znalazłem nic podobnego.

Wszystko jest na stocku oprócz RAM-u, który został podkręcony do 2999MHz (Gskill Ripjaws V CL16 3200MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz hibernacje:
-włącz CMD
-włącz mój komputer i sprawdź ile jest wolnego miejsca na partycji systemowej (domyślnie C:)
-wpisz w CMD komendę: powercfg -h off
-Sprawdź czy zwiększyła się ilość wolnego miejsca na partycji systemowej (jeśli tak to komenda zadziałała, samo CMD nie daje komunikatu zwrotnego).

Sprawdź czy się dalej zawiesza.

Jeśli nie pomoże: ustaw RAM na domyślne ustawienia i sprawdź czy pomogło. Jeśli nie zaktualizuj BIOS płyty głównej.

Powinieneś podać pełną specyfikację PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Co do hibernacji to nie chciałbym z niej rezygnować - często mam otwarte sporo rzeczy. 

Bios powinien być zaktualizowany przez Morele (wykupiłem usługę w celu wsparcia Ryzen gen. 2)

Specyfikacja:
Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)    
Płyta główna Asus PRIME X370-PRO    
Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 16MB, BOX (YD2600BBAFBOX)
Nvidia GeForce GTX 1070
Goodram Iridium Pro 240GB
 

Dodatkowo zauważyłem, że komputer sam się włącza o 2 w nocy czy o 12 - zapewne kwestia Windowsa i harmonogramu zadań? Wkurzające, bo przy laptopie nic takiego się nie działo a tu komp robi co chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...