Skocz do zawartości
kainsel

Karty powystawowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli karta jest powystawowa, to jak sama nazwa wskazuje - była na wystawie. Warto dopytać sprzedawcy, co rozumie przez takie sformułowanie.
Dodatkowo takie karty przeważnie posiadają gwarancję (ok. 12 miesięcy) - jeśli masz ograniczony budżet to warto taki zakup rozważyć, ale do każdej karty należy podejść indywidualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wystawie była sama karta to najczęściej jest nieużywana, za to będzie styrane pudełko, albo opakowanie zastępcze.

Czasem też sprzedają jako powystawowe karty z komputerów, które były na wystawie - wtedy karta była w komputerze, chodziła ileś godzin dziennie, ale raczej tylko w idle. Pudełko wtedy też będzie zastępcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał B@anita.Wałek bo mi te karty wyglądają na pokoparkowe bardziej.I jak oferuje je jakiś sklep to taki co kopał i to mocno.Jak mocno?A poszukaj na youtube jak "cieplutko" miały karty w takich zestawach do kopania crypto.Ja akurat mam kupiona kartę od kopacza ale od takiego co tego nie ukrywał i kopał w tandemie tylko czyli chałupniczo zdecydowanie.Karta na 2 letniej jeszcze gwarancji.GTX 1060 JetStrem.Zero problemów.Nawet pudełko i płytkę ze sterami.Taką używką z koparki warto się zainteresować.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo dotyczy kart z tzw zwrotów.Ile może ich być?Jeden,dwa...ale jak ktoś oferuje kilkanaście tych samych modeli to oczywiste, że karty kopały. Ludziki ze sklepów sami zakładali koparki(Lipton nawet się chwalił budową ...)a po pół roku grafy odkurzone do pudełeczek i na sprzedaż jako powystawowe, zwroty lub inne outlety.Część pod własnym szyldem a część na koncie jakiegoś podstawionego dyzia na łolegro. Karty się zwróciły a do końca gwary pewno i tak dociągną a jak nie żadna strata.Zysk był wcześniej.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kronan napisał:

Tak jak napisał B@anita.Wałek bo mi te karty wyglądają na pokoparkowe bardziej.I jak oferuje je jakiś sklep to taki co kopał i to mocno.Jak mocno?A poszukaj na youtube jak "cieplutko" miały karty w takich zestawach do kopania crypto.Ja akurat mam kupiona kartę od kopacza ale od takiego co tego nie ukrywał i kopał w tandemie tylko czyli chałupniczo zdecydowanie.Karta na 2 letniej jeszcze gwarancji.GTX 1060 JetStrem.Zero problemów.Nawet pudełko i płytkę ze sterami.Taką używką z koparki warto się zainteresować.

 

Olałbym czytanie historii życia w opisie aukcji. Szukałbym info o gwarancji, dowód zakupu ze znanej sieci sklepów, przebieg w granicach roku, czyli gwarancji 1-2 lata i co najmniej kilka kart od jednego sprzedawcy. Jak ktoś miał 5 kart, to interesował się tym, czy będzie miał 500W stałego obciążenia i starczy zasilacz markowy 600W, czy przy zbliżonej wydajności 1000W i konieczny zasilacz 1200W (znacznie droższy). Przy 5 kartach nikt tego nie trzymał w postaci kanapki kart w nagrzanej obudowie ATX, tylko wrzucał w stelaż na riserach. Ważny jest też powód sprzedaży, który z powyższego wynika. Jeśli ktoś sprzedaje 1 kartę z 10 kart na stanie, najpewniej wybrał najsłabszą sztukę, która czasem sypała błędami. Gdy ktoś sprzedaje całą koparkę, większa szansa, że takie słabsze karty już wcześniej poszły na gwarancję lub znalazły klienta.

Edytowane przez pwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...