Skocz do zawartości
airborne82

SONY DHC ZX50 MD - naprawa? Czy kupno innych rozwiązań.

Rekomendowane odpowiedzi

Po latach dzielnego użytkowania uszkodziła mi się wieża Sony DHC ZX50 MD.
Wieże mam podłączoną poprzez kabel "aux-mini-jack-3-5-2rca-cinch" do karty dżwiękowej w komputerze, czyli filmy i muzyke słucham poprzez wieże.
Oglądam sobie film i nagle syk i cisza,na początku myślałem że sterownik w systemie Windows mi siadł.
Wieża sama w sobie działa, włącza się, wyłącza, da się zmieniać funkcje, ale głosu nie daje, ani z głośników ani ze słuchawek... Co tam mogło paść że ani na głośnikach ( tych od wieży ) ani na sluchawkach podpiętych do wieży nie daje dzwieku? Zadnego ani z funkcji video ( podłaczenie do PC ) ani z funkcji fm ( radio z wiezy ). Czy mozna mniej więcej na podstawie tego opisu usterki wywnioskowac co tam poszło i jaki może być koszt?
Oraz czy oplaca się naprawiać tak wiekową wieże?

Napisałem już do kilku serwisów audio z moim mieście i dotychczas jeden odpisał że " Koszt naprawy wieży to 80-120zł+części
Na odległość nie jestem w stanie dokonać wyceny. "

W związku z tym rozważam kilka możliwości:

1. Naprawe tej wieży w tej kwocie, mam nadzieje że nie wyjdzie więcej niż 150 zł.
2. Olanie jej naprawy i kupna używanej innej wieży nawet bez głośników skoro głośniki mam z wieży ( o ile to ma sens ) miałbym spokojnie w kwocie 200-300 zł ( tylko nie wiem czy to będzie lepsza wieża od tej co mam ( nie mam porównania do innych wież, i cięzko mi określić jakość i " dżwięk " z mojej )
3. Kupić np nową: LG CJ44 lub Panasonic SC-AKX200E-K ( wpadły w oko wizualnie, nie wiem jak brzmienie, czy lepsze od mojej )

Dlaczego mi potrzeba? Otóż jestem po operacji ucha ( 1.5 roku temu, przewlekłe zapalenie ucha ) stąd pogorszył mi się ciutke słuch i wygodniej jest mi oglądać filmy w słuchawkach, a podpięte do wieży miały lepszą jakość i głośność niż podpięte tylko do integry w płycie głównej ( Realtek ALC1150 ), były lepsze basy, lepsza jakość mowy aktorów ( słuchane np dousznych Creative - nie znam dokładnie modelu )

W nawiązaniu z powyższym jakikolwiek wybór ma mi dać podobna " jakość " jak w przypadku tego co dotychczas użytkowałem i słyszałem, albo i lepszej jakosci.
Rozważam tez kupno:
A. Solo 6C - wymiarowo wejdą w sam raz na miejsce głośników od wieży, pod warunkiem że Solo 6C ma możliwość podpięcia słuchawek i ma odpowiedni " wzmacniacz " w sobie który poprrawi głośność słuchawek.
B. Kupno FiiO E10K Olympus 2 - i tutaj kilka wątpliwości... jako wzmacniacz od słuchawek się lepiej sprawdzi? Mozna do tego DACa podłączyć moje głosniki Edifier CX2D? Bo jak mniemam głosników od wieży nie podłączę bo są one " pasywne "?

Co zrobić, masa wątpliwości że aż sam nie wiem co robić.
Wiadomo wolałbym wydać jak najmniej, bo w przypadku wydania większej sumy 500-700 zł musiałbym zakup odłożyć na 2-3 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up.
Jeśli narazie rozważę DAC.
Z powodów finansowych i w sumie zakupu na przyszłość ( przyda się gdybym miał kiedyś sporo lepsze słuchawki ).
To czy ten FX Audio DAC X3 lub FiiO E10K mają tez możliwość podłączenia głośników? Tak żeby były i słuchawki podłączone i głośniki.
Czy warto dołożyć te 60-70 zł do FiiO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...