Skocz do zawartości
danielp94

Komputer za 6000 do wszystkiego

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosowanie komputera: Gry, programowanie, grafika, tworzenie gier, unity, machine learning

Maksymalna kwota jaką dysponuje: chciałbym się zmieścić w 6000 na same komponenty (nie licząc budy, monitora i klawiatury, myszkę mam) ale mogę wejść lekko ponad to jeśli jest warto

Kiedy zamierzam kupić komputer: w tym miesiącu, najpóźniej Grudzień

Części które potrzebuje?: wszystkiego, do tego monitor, buda i klawiatura z osobnego budżetu (ile? jak warte swojej ceny to brak ograniczeń - sensownie) Mam w domu 1 nieużywany ssd Plextor PX-256M6S i 1 hdd https://www.x-kom.pl/p/293491-dysk-hdd-seagate-2tb-5400obr-128mb.html. Mam też w laptopie Samsung 860 EVO 500gb ssd którego mogę a nawet bym wolał dać do blaszaka.

Czy będę podkręcać sprzęt? raczej tak, a na pewno chciałbym mieć taką możliwość

Własna propozycja zestawu: - https://ithardware.pl/poradniki/polecane_zestawy_komputerowe_do_gier_listopad_2018-7640-7.html lub może https://ithardware.pl/poradniki/polecane_zestawy_komputerowe_do_gier_listopad_2018-7640-6.html

Specjalne wymagania: jako że pracuje przy tworzeniu gier, nigdy nie wiem co mi się przyda więc wolałbym na wszelki wypadek kupić tego RTX, monitor do grafiki, najlepiej 27". Fajnie by też było gdyby szło go potem łatwo rozbudować (więcej ramu, lepsze podzespoły itp)

Zastanawiam się nad wzięciem ryzena zamiast intella ale nie wiem czy warto.

Edytowane przez danielp94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim stopniu tworzysz gry a w jakim stopniu grasz ?

Bo jak w większej części tworzysz gry czy programujesz to Ryzen może być przydatny , o ile soft wykorzystuje dużą ilość wątków .

Do tego R5 2600 jest tańszy .

Nie zależnie co byś brał to bym radził zmienić dyski - SSD na A-Data SX8200 240GB lub trochę dołożyć do modelu 480GB , HDD na Toshibę P300 1TB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, reyden napisał:

W jakim stopniu tworzysz gry a w jakim stopniu grasz ?

Bo jak w większej części tworzysz gry czy programujesz to Ryzen może być przydatny , o ile soft wykorzystuje dużą ilość wątków .

Do tego R5 2600 jest tańszy .

Nie zależnie co byś brał to bym radził zmienić dyski - SSD na A-Data SX8200 240GB lub trochę dołożyć do modelu 480GB , HDD na Toshibę P300 1TB .

Ostatnio to raczej bardziej tworze tę gry niż gram. Lubię se pograć ale to robię w wolnym czasie, którego mam mało a i tak głównie spędzam go na czytaniu książek więc tworzenie ma raczej priorytet, napewno tych kilku fps w grach nie będę żałował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...