Skocz do zawartości
zarluk

Modernizacja komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie obecnie posiadam komputer który ma 8 lat i tak 

Procesor i5 core 750, 8 gb ram, płyta główna gigabyte p55a ud4, zasilacz chieftec 650w, grafika Gigabyte Radeon 6850. Dysk 2 TB. Chcialem go zmodernizowac by radził sobie z nowymi grami takimi jak Asasyn Creed Origins i Odyssey więc mam pytanie w którą stronę pójść dokupić lepszą kartę grafiki Nvidia 1050 lub 1060 czy może obrać inną drogę. Kwota do wydania 1000-2000 zł. Części nie muszą być nowe. Z gory dziękuje za pomoc i sugestie. 

Edytowane przez zarluk
poprawka procesora cyfry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po taniości to uzywane: i7, kolejne 8 giga ramu [jaki masz?]  i gtx 1060 może jeszcze starczy na nowego ssdeka

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci Kingston 4 kostki po 2 GB więc wszystkie sloty zajęte. Kingston HyperX ale dokładny model mogę podać później.

Ramy to Kingston HyperX KHX1600 C9AD3B1K2

Edytowane przez zarluk
update informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do propozycji tesela dorzucasz gtx 1060 6GB i masz sprzęt do FHD na jakiś czas. Jak weźmiesz używane GPU, to i na SSD starczy. A jak obecny sprzęt sprzedasz to myśl o RAMie.

 

Nie wiem jak jest z rozstawem mocowań w tych SSF i jak jest ze złączami tzn czy można to w normalną obudowę wcisnąć i podłączyć zasilacz ATX.

https://allegro.pl/pc-hp-compaq-elite-8300-sff-i7-3770-8gb-500gb-dvd-i7276834244.html

EDIT:

Nie, chyba ze względu na układ płyty nic z tego. :)

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...