Skocz do zawartości
bhis

Zmiana chłodzenia na 2080Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pomyślałem, że wrzucę tu info jakie rezultaty dała zmian chłodzenia na mojej Inno3D GeForce RTX 2080 TI OC X2. Przed zmianą było 82st w stresie i obroty na 57%. Było też dość głośno. Temperaturę mogłem zbić tylko zwiększaniem obrotów na GPU co dawało np 76st przy 76% i wtedy to już było bardzo głośno. Po zamontowaniu Kraken G12 + Corsair H55 temperatura to 59 st i cisza. Tyle co szum wentylatorów. Po OC (+150 Mhz) temperatura to 61 stopni.

Dodatkowo zmieniłem oryginalny wentylator z Corsair na Silent Wings 3 bo był głośny na wyższych obrotach. W stresie pompa H55 działa na maxa 1400 rpm bo tyle mogę ustawić.

Generalnie to jestem mega zadowolony bo mocno mnie irytowała ta karta. Nie wiem jak z gwarancją ale Inno napisało mi, żebym w razie kłopotów z powrotem zainstalował oryginalne chłodzenie przed wysłaniem do sklepu gdzie kupiłem ;-)

 

Wentylatory.jpg

GPU.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Markus1 napisał:

A jak w tym zestawie z chłodzeniem pamięci?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Nie mam żadnych problemów z pamięciami. W G12 jest wentylator który je chłodzi i to wygląda, że jest wystarczająco. Zobacz na yt jak to montują i generalnie nikt tam nic więcej z chłodzeniem pamięci nie robi. U mnie jest stabilnie.

1 godzinę temu, Kyle napisał:

Czemu wentylator SYS1 (ten z tyłu) ustawiłeś na wpompowywanie powietrza do środka, a nie wyrzucanie na zewnątrz?

Dzięki temu obniżyłem temperaturę GPU o 10 stopni. To ciepłe powietrze i tak od razu jest wyrzucane do góry. Nie zauważyłem żeby to wpłynęło jakoś negatywnie na CPU i Mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podepnę się pod temat, czy spasowało by to do 2070 ? W wodzie rybą nie jestem, najlepiej gotowy zestaw jak do procków bym założył, żeby jak najmniej móc spieprzyć :P

Nie chodzi mi o podkręcanie tylko wyciszenie, z 1060 Gaming X-em nigdy nie miałem problemu z głośnością.

Do większości 2070 raczej na pewno trzeba modować te blachy więc na razie się wstrzymam aż wyjdzie np. Kraken G14, wolę w przyszłości sprzedawać kompletne elementy bez przeróbek :)

Edytowane przez Markok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2018 o 15:34, bhis napisał:

W stresie pompa H55 działa na maxa 1400 rpm bo tyle mogę ustawić.

Na twoim miejscu obniżył bym obroty pompy do połowy albo przynajmniej na 1000 obrotów. Wysoka prędkość przepływu płynu nie ma realnego wpływu na temperatury. Im szybciej ciecz przepływa przez radiator tym mniej ma on czasu aby ją schłodzić. Temperatura w obiegu i tak ustabilizuje się na tym samym poziomie, nie ma sensu męczyć pompy. Natomiast realny wpływ mają obroty wentylatora na radiatorze i to on powinien być sterowany temperaturą rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że pompa w stresie pracuje na maksa więc wnioskuję, że obroty są regulowane. Natomiast nie powinien regulować ich podpinając pompę pod płytę główną jeżeli nie posiada dedykowanego złącza. Złącza od wentylatorów mogą szybko ulec uszkodzeniu ponieważ nie są przystosowane do poboru prądu jaki ma pompa cieczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...