Skocz do zawartości
Zmajzlik

Telewizor 43" do 1600PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Szukam telewizora, najlepiej 43" obowiązkowo posiadającego Smart TV i rozdzielczość 4k. Zależy mi na dobrym obrazie do Xbox'a i oglądania filmów, głośniki mnie nie interesują bo mam osobny zestaw do grania/oglądania.

 

Myślałem głównie nad Philipsami:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-philips-led-43pfs5823,id-1152714

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-philips-43pus6523-12?utm_source=skapiec&utm_medium=cps&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml&utm_source=skapiec.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie można znaleźć bardzo dobrego Samsunga - UE43NU7092UXXH . 43 cale, rozdzielczość 4K, bardzo funkcjonalny Smart TV, z wieloma, intuicyjnymi aplikacjami, oczywiście łączność WiFi. Największym plusem jest jakość kolorów, jak na tę półkę, TV oferuje HDR. Niski input lag. 

Edytowane przez hamisz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie czy 4K to mus w tej wielkości ekranów ? 

Musialem kupić nowy TV i mogłem porównać UE43 4K i FHD.

I kolory w 4K + jasność były mdłe ( do tego pobór prądu 4K wyższy o 30W -- by utrzymać tą samą jasność matrycy trzeba więcej "dokładać do pieca" bo gęstość matrycy jest zwiększona  -- kolor np czerwony był taki " zdechły" 

Wziełem FHD i wiedziałem ze jest na matrycy VA ( większy kontrast )  Philipsy są na IPS -- fakt kolory dobre ale czerń leży a to przy oglądaniu filmów jak czerń "swieci" potrafi irytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kwazor napisał:

Zastanów sie czy 4K to mus w tej wielkości ekranów ? 

Musialem kupić nowy TV i mogłem porównać UE43 4K i FHD.

I kolory w 4K + jasność były mdłe ( do tego pobór prądu 4K wyższy o 30W -- by utrzymać tą samą jasność matrycy trzeba więcej "dokładać do pieca" bo gęstość matrycy jest zwiększona  -- kolor np czerwony był taki " zdechły" 

Wziełem FHD i wiedziałem ze jest na matrycy VA ( większy kontrast )  Philipsy są na IPS -- fakt kolory dobre ale czerń leży a to przy oglądaniu filmów jak czerń "swieci" potrafi irytować.

Do Xbox'a One X raczej to mus.. Patrzyłem na 4k w PHILIPS/Samsung/LG w sklepach ale niestety światło sklepowe w porównaniu z matrycami nie jest zbyt miarodajne - lecz.. Samsung wyglądał najlepiej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Okami napisał:

A coś może z sonego?

 

W tej kwocie ciężko znaleźć Sony..

8 godzin temu, dante78 napisał:

Podpinam się pod temat. 43 cale, ważne żeby miał DLNA. W salonie króluje LG, w 2018 lepiej celować w jaką markę? A może ktoś ma używkę do sprzedania, po świetnej cenie:P

Ktoś wyżej wrzucał Samsunga który ma DLNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2018 o 01:38, dante78 napisał:

Podpinam się pod temat. 43 cale, ważne żeby miał DLNA. W salonie króluje LG, w 2018 lepiej celować w jaką markę?

Tylko Samsung. Za niecałe 1500 zł Samsung UE43NU7192  - https://www.ceneo.pl/64851454;0280-0;02511.htm

Świetne urządzenie, ekran 4K, HDR, elegancki design.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2018 o 19:15, Kwazor napisał:

Zastanów sie czy 4K to mus w tej wielkości ekranów ? 

Musialem kupić nowy TV i mogłem porównać UE43 4K i FHD.

I kolory w 4K + jasność były mdłe ( do tego pobór prądu 4K wyższy o 30W -- by utrzymać tą samą jasność matrycy trzeba więcej "dokładać do pieca" bo gęstość matrycy jest zwiększona  -- kolor np czerwony był taki " zdechły" 

Wziełem FHD i wiedziałem ze jest na matrycy VA ( większy kontrast )  Philipsy są na IPS -- fakt kolory dobre ale czerń leży a to przy oglądaniu filmów jak czerń "swieci" potrafi irytować.

A da się w ogóle tak łatwo kupić TV 40+ cali nie mający 4k? Bo to według mnie taka decyzja jak zastanawianie się nad tym czy do komputera kupić monitor 720p czy 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...