Skocz do zawartości
tomaszszamot

Komp do 1700 do cada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów,

Potrzebuje poskładać sprzęt do biura, grać na tym nikt nie będzie, ja mocno zardzewiałem w tematach komputerowych wiec zwracam się do ekspertów :).

Co potrzebuje:

Stacjonarka
Ogarnianie 2 monitorów FHD - na zasadzie rozszerzonego pulpitu
Trochę pracy w cadzie 2D, mikroskopijne ilości 3D (odpalenie  modelu maszyny, bez wprowadzania modyfikacji itp)
Budżet do 1,5-1-7k na wszystko poza monitorami i peryferiami, im mniej tym lepiej :)
Nowe części - optymalnie z jednego sklepu


Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, barwniak napisał:

Dziękuję za odpowiedz :)

Ano bez systemu - chyba muszę kopić go osobno

Oglądałem polecane zestawy na samym początku, wydawalo mi sie ze one sa robione głównie pod gry dlatego tez postanowiłem pospamować na forum :) Czy zintegrowana grafika pociągnie  cada? Inna sprawa ze obiło mi sie o uszy ze AMD pod cada sprawdzają sie gorzej od Intela

Inna sprawa - będa podpięte dwa monitory - nie ma płyt głównych z 2 dvi?

 

Edytowane przez tomaszszamot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To APU jest mocniejsze od GPU Intela. jak możesz to bierz ten zestaw z Ryzen 5 2400G (polecają tam jako alternatywę), ale to trochę podroży.

Poza tym licencja nawet na Win 10 Home (najlepiej brać na box na pendrive) wywinduje cenę powyżej 2000zł

Jeśli akceptujesz taką cenę to bierz, nie pożałujesz w tym budżecie, a jak nie to zostaje Ci zamienić SSD na HDD, ale według mnie zdecydowanie nie warto. Wolę ten zestaw z Ryzen 3 2200G BOX + SSD jak Ryzen 5 2400G + HDD.

Jeśli liczyłeś z Win 10 do 1700zł,

https://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-32-bit-64-bit-usb-kw9-00497-1670223/

to nic nowego (sensownego) się nie da złożyć. Bo 4GB RAM + HDD i najtańszy Pentium, to nie do autocad w roku 2018.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...