Jump to content
impune

Laptop dla studenta [< 3000zł]

Recommended Posts

[1] student informatyki / programista / admin
[2] Mam Windows 10, zamierzam dual-bootować z Linuxem, prawdopodobnie Manjaro
[3] 13,3”-14,1", mniej niż 2kg
[4] Nagrywarka mi niepotrzebna, dysk SSD jak najbardziej na tak, ale raczej na m.2, preferowany nvme. Jeśli w komputerze będzie zatoczka 2,5" to mam własny SSD, więc może być bez dysku.
[5 a] Do 3000 zł plus minus 250 zł, stacja dokująca w zestawie jest dodatkowym atutem. Biorę pod uwagę zarówno nowe jak i używane.
[5 b] Przynajmniej 2-3 lata, mam PC do gier i cięższych zadań (czasochłonne obliczenia, laboratoria sieciowe)
[5 c] Napisz też na kiedy przymierzasz się do dokonania zakupu (jak najszybciej, w ciągu 1/2/3/6 miesięcy?). [ważny]
[6] Potrzebuję wydajności pozwalającej na pracę z IDE (IntelliJ/Visual Studio), maszynami wirtualnymi (VirtualBox/VMWare Player), oraz okazjonalne oglądanie filmów.
[7] Matryca 1920x1080 albo 1600x1000, raczej matowa, dotyk nie jest mi potrzebny. Do 2 zewnętrznych monitorów FHD.
[8] W zasadzie wszędzie - uczelnia, pociąg, samochód, dom.
[9] Gry - średnie wymagania

[10] Programy - można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej

■ konkretne programy np. VMware, IntelliJ, Visual Studio, pakiet Office, w tym Excel i Access, okazyjnie Sony Vegas
■ inne multimedia, praca biurowa

[11] Koniecznie klawiatura z długim lewym shiftem HDMI lub DisplayPort, USB-C, matowa matryca, podświetlana klawiatura, złącze stacji dokującej.  USB-C z Thunderbolt byłoby miłe, ale nie konieczne.
[12] Niechęć do Acer/Asus/Fujitsu/Packard Bell - generalnie do marek znanych z gorszej jakości/trudnych lub niemożliwych do naprawienia produktów, oraz podobnej jakości serii innych marek.
[13] lenovo x1 carbon 3 i 4 generacji, dell e7460, e7470.
[14] chodzi mi głównie o długi czas pracy na baterii, oraz mobilność, chciałbym jednak zachować możliwość względnie łatwej modyfikacji komputera i dokonywania napraw, jak również wydajność wystarczającą do podanych w ankiecie zadań.