Skocz do zawartości
ProXiuu

Ścinki w grach trwające ms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Od paru tygodni borykam się z problemem ścinek w grach, problem wystąpił po ponownej instalacji systemu ,ale wydaje mi się że to zbieg okoliczności. Problem wygląda tak: podczas gry co jakiś czas występuje ścinka i spadek fps na ms po czym wszystko wraca do normy. Nie ma znaczenia czy Fps są zablokowane na 60 czy bez blokady,jednak gdy zablokuje na 30 problem nie występuje. Temperatury bym wykluczył ponieważ problem występuje nawet w grach 10 letnich ledwo po włączeniu kompa.
Niżej napiszę jakie kroki podjąłem oraz dokładny opis problemu:
-w każdej grze
-niezależnie od wersji sterownika do karty graficznej
-niezależnie od dysku
-niezależnie od monitora
-ram sprawdzany memtestem 0 błędów 
-na nowo zainstalowane windowsy 7 jak i również 10 
-dyski sprawdzane HDtune
-niezależnie od windows update (z najnowszymi jak i również bez żadnych)
-z wyłączonym HT w biosie jak i z nim
-w opcjach zasilania wysoka wydajność nic nie daje
-w niektórych grach występuje to częściej w niektórych rzadziej, w niektórych miejscach na mapie prawie zawsze (na niskich ustawieniach tez)

Dodam że był u mnie informatyk ,który z grubsza wykluczył awarię sprzętową.
Mój sprzęt: 
Wklejam z mojego opisu na steam:
Operating System: Windows 7 Pro 64-bit 
CPU: Intel Core i7 6700k 
RAM: DDR4 32GB 4x8GB Ripjaws4 2666MHz 
Motherboard: MSI Z170A GAMING M7 
Graphics: MSI GTX 980TI 
Hard Drive: Seagate 1TB 7200obr. 64MB 
SSD: Crucial 500GB 2,5'' SATA SSD BX100 7mm 
PSU: Be Quiet 1000W Power Zone 
Cooler: Be Quiet Dark Pro Rock 3 
Base: Be Quiet Silent Base 800 

Bardzo zależy mi na rozwiązaniu problemu bo w moim mieście mało jest serwisów komputerowych znających się i testujących wydajność pc w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2018 o 12:31, ProXiuu napisał:


-ram sprawdzany memtestem 0 błędów 

RAM: DDR4 32GB 4x8GB Ripjaws4 2666MHz 
 

Na dwóch kościach też tak jest?

Dlaczego ponownie instalowałeś system? Zmieniałeś coś w kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury czy przypadkiem podzespoły nie throttlują.

Wyłącz programy do monitorowania temperatur, FPS itp.
Odinstaluj programy od peryferiów PC: Razer synapse itp.
Podnieś napięcie System Agent (CPU SA) i CPU IO Voltage (sprawdź w poradnikach do OC ile jest bezpiecznie) 
W BIOSie wyłącz C-states, Intel speedstep i Hyper-Threading. (na próbę czy cokolwiek to da).

 

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki ogarnięte? Bo ja miałem identycznie po złożeniu nowego kompa i gry przestały się wywalać po tym jak zacząłem włączać GeForce Experience, nie pamiętam jak tam jest ze sterownikami, czy mają coś wspólnego z włączeniem tej apki, czy ona mi je po prostu zaktualizowała,  ale po tym problem zniknął. Sam pobierałem sterowniki przedtem osobno i jakimś cudem robiłem to chyba źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem o podobnym problemie i nadal nie mam rozwiązania. Monitoruję na bieżąco parametry kompa i  wykluczam na razie wszystko oprócz dwóch rzeczy jakich nie jestem wstanie sprawdzić bez większych ilości sprzętu. 

1. Windows update (ostatnie) popierdzielił coś  z obsługą procesorów Intela. Dlaczego tak uważam? Spadki FPS są zauważalne u Mnie dopiero w przypadku gier które wykorzystują procek na max. Mówimy tu o i7-8700k ustawionego na 4,8 GHz. Jak mam gry które obciążają głównie GPU to problem nie występuje. Natomiast BFV jest ciekawym przypadkiem bo w single jest ok ( główny narzut na kartę) ale na multi na mapach 64 osobowych gdzie już procek dostaje po pupie to nagle występują spadki FPS. Faktycznie jak ktoś mi pisał może być tak że moje OC  przed updatem nie jest już stabilne i trzeba teraz wszystko ustawiać od nowa ale ponieważ programy do testowania nie są w stanie tego problemu wychwycić ( przynajmniej u mnie po dwóch dniach testowania wszelkimi dostępnymi benchami nie mogłem nic wychwycić) to znalezienie stabilnych ustawień wydaje mi się na dzień dzisiejszy trochę jak granie w lotka bo dopiero zagranie dłużej w daną grę pozwoli ocenić czy problem nie występuje. 

2. Problemem drugim to trotlowanie się procka ale nie od temperatur na nim ale od temperatur na Sekcji zasilania płyty. Na procesorze jeżeli wierzyć benchom nie udało mi się jeszcze przekroczyć temp maksymalnej chwilowej wynoszącej 90 stopni. Średnie sa w okolicach 80 stopni przy testach OCCT i Intel burn test. Niestety bez innej płyty nie jestem w stanie tego sprawdzić. 

Wiem, że nie pomogłem ale może ukierunkuje to twoje poszukiwania problemu i do czegoś razem dojdziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam. Ponownie instalowałem system bo w CSie zauważyłem sekundowe spadki fps z 300 na 150 co nie przeszkadzało bardzo jednak trochę irytowało,a planowałem zakup monitora 240hz i chciałem aby wszystko chodziło jak w zegarku. W innych grach tego nie zauważyłem ale prawda też jest taka że jakieś 2 tyg przez ponowną instalacją grałem tylko w CS. Wcześniej wszystkie gry chodziły sprawnie. Na dwóch kościach nie sprawdzałem, ale grałem na tym kompie przez 2 lata i wszystko było ok. Temperatury sprawdzałem dodatkowo komp wyczyszczony z kurzu a pasta ma tylko rok. Temperatury karty nie przekroczyły 75 stopni a CPU 65 w wiedźminie na uber. Gry sprawdzałem na czystym systemie bez żadnych programów z wyjątkiem gry którą sprawdzałem i nie dało to żadnych rezultatów. W Biosie sprawdzałem bez HT i nic to nie dało, pozostałe opcję sprawdzę ale wątpię żeby to było to bo nic w biosie nie zmieniałem a wcześniej było ok. Sprawdzałem różne wersje sterownika do grafiki (stare i te nowe) bez geforce experience ,nawet na karcie AMD problem występuje. Co do windows update zainstalowałem system i od razu wyłączyłem aktualizację (problem był) jak również pobrałem wszystkie dostępne (problem też był). Mój procek nie ma jeszcze OC, (planuje jak nie będzie dawał rady). Dodam że problem występuje nawet w grach typu GTA SA czy ETS2 gdzie to powinna być rozgrzewka dla tak mocnego kompa. Problem mam nagrany i mogę dać filmy. W niektórych grach ścinki występuje częściej w innych rzadziej, dodam też że wczoraj odpiąłem wszystkie kable i podpiąłem ponownie i mam wrażenie że problem występuje o wiele rzadziej (ale nadal jest i utrudnia rozgrywkę). Gdy np w ETS 2 wyłączę synchronizację pionową i blokadę FPS mam ich około 160 podczas ścinki spadną o ~15 gdy mam limit na 60 podczas ścinki spadną do 58. Dzisiaj miałem sytuację że w GTA V parę razy włączyła się jakby jakaś blokada na 30FPS i po chwili wróciło wszystko do normy. Sprawdzałem również Wieśka 3 z blokadą na 30 FPS i problemy wtedy nie zauważyłem, natomiast możliwe że za krótko to sprawdzałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...