Skocz do zawartości
Dark_Tea

Komputer do 3100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuję komputera do budżetu 3100 złotych. Wiadomo, nie będzie to jakiś potwór za takie pieniądze, ale szukam czegoś co pozwoli na pogranie w gry na przyzwoitych detalach, czy też po prostu pozwali na swobodne użytkowanie. Jestem raczej za tym, aby pracował on na Intelu z kartą graficzną od nvidii, jakoś nie przekonuje mnie amd, lecz jeśli pojawią się rzeczowe argumenty to się przekonam. Na tę chwilę złożyłem coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/4e83819b/

Nie jestem żadnym specjalistą od składania komputerów, dlatego piszę tu z prośbą o pomoc. Co o tym sądzicie? Co byście zmienili? Czy to się w jakimś stopniu opłaca?

Z góry dziękuję, za konstruktywne odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz w czarny piątek R5 2600 za 600 zł, płytę bierzesz za jakieś 400 zł, RAM odrobinę droższy i dokładasz sobie do pełnej 1060 6GB, w tej cenie Ryzen jest świetnym wyborem, bo choćbyś wsadził najgorszy procesor, lepsza karta zawsze da Ci więcej. No i nie zapominaj, że do Intela będziesz musiał dokupić chłodzenie, nawet jakieś za 80 zł, bo to co masz fabrycznie jest kompletnym padłem.

 

Według mnie trochę bez sensu dać 2x więcej za procesor, żeby mieć 5% więcej FPS, szczególnie, że jak te zaoszczędzone pieniądze przeznaczysz na lepszą kartę, to ten zestaw z Ryzenem będzie o niebo lepszy od Intela.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zrobiłem:

https://www.x-kom.pl/lista/zaez3t1kt

Zakładam, że kupisz procesor w piątek 220 zł taniej, a nawet bez tej promocji ta cena w tym sklepie jest zawyżona lekko + podejrzewam, że będzie w piątek jakaś promocja na 1060 6GB. Jak kupisz ten procek + znajdziesz kartę na promocji, to będzie około 350 zł taniej niż na tej liście. Jakbyś dokupił jeszcze za te zaoszczędzone pieniądze jakieś chłodzenia za 140 zł np. Fortisa 3, to jeszcze byś ładnie ten procek podkręcił na tej płycie i niczym by nie ustępował i5 8400.

Nie dodawałem żadnych dysków, bo na Twojej liście też ich nie było.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

lipa ci wyszła bo jeszcze system był w koszyku    a widze że jednak na całość to autor chyba ma 3,5k zł

i podstawowe pytanie czy autor ma juz ssdeka?

i ten zasilacz nie jest jakiś szałowy

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...