Skocz do zawartości
neomagnet

Brak internetu, ping działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Praktycznie zawsze sam radzę sobie z wszelkimi problemami, ale tym razem już nie wiem co mam robić. 

Komputer podłączony do sieci kablem ethernet, niby wszystko ok, widzi inne komputery, łączy się przez zdalny pulpit z innymi (w sieci lokalnej). Można pingować zewnętrzne serwery (wp.pl; google,com) ale przeglądarki nie wyświetlają nic. Również telnet na pocie 80 nie zwraca wyników. Inne komputery w sieci nie sprawiają problemów. 

Co już sprawdziłem:

- to nie proxy, nigdy nie było ustawiane, ale i tak sprawdziłem

- kable są ok

- przeinstalowałem sterowniki karty sieciowej

- skanowanie antywirem, malwarebytes, superantyspyware, ccleaner - znalazły niegroźne śmieci - problem nadal występuje

- Wyłączyłem firewalla systemowego - bez efektu

- odinstalowałem antywirusa - bez efektu

- w trybie awaryjnym z obsługą sieci problem również występuje

- resetowałem ustawienia TCP/IP - bez efektu (netsh int ip reset, netsh winsock reset)

- maszyna wirtualna przejawia te same problemy

- sprawdzałem DNSy i jest ok wszystko. Przeglądarka (każda) nawet po IP nic nie wyświetla, nawet strony routera.

 

Sprawdzę zaraz z linuxem na livecd, obstawiam jednak że zadziała, skoro cała sieć działa.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tracerouta np. do wp.pl. Zobacz gdzie się kończy. Jak kończy się na routerze to wina dostawcy. Możesz podpiąć bezpośrednio do gniazdka kompa bez routera? Bo to wygląda, że ktoś zablokował port 80 :D

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji, do routera idzie światłowód, którego nie wepnę do sieciówki ;) Poza tym wszystkie inne komputery i telefony w tej sieci normalnie otwierają wszelkie strony. Port jest odblokowany. Po podpięciu telefonu jako routera internet działa. Mint z livecd rónież nie ma problemów.

 

Edit: Ustawiłem adres IP dla karty sieciowej ręcznie, inny niż jest przydzielany z DHCP i internet działa. Wracają jednak do poprzedniego przestaje. Ten konkretny adres nie jest ani zdublowany w sieci, ani zablokowany. Co może być przyczyną?

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do ustawień DHCP na routerze i wywal stary przydział IP ew. zobacz czy nie masz mac przypisanego tego gdzies indziej. Zobacz czy masz auto DNS ustawione w win 10 jak masz auto, zmień je np. na 1.1.1.1 i 8.8.8.8 bez podawania IPka czyli auto dhcp. Jak Ci pójdzie na nowych DNSach to coś WIN schrzanił. Zrób restart karty z cmd z prawami admina : (ipconfig /release) a później (ipconfig /renew). Można też użyć: (netsh int ip reset c:\reset_log.txt)  restart kompa, kasuje całe info o TCPIP  jak to nie pomoże może IPSEC źle działa (net stop policyagent), albo branchcache, takie "cudo" do optymalizacji WAN - win10 (netsh branchcache reset) no WINSOCKa (netsh winsock reset)

Edytowane przez Zabuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci się chce możesz zrobić factory reset routera i ustawić wszystko od nowa(nie z backupu).
Nie dowiesz się co było przyczyną, ale powinno naprawić problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...