Skocz do zawartości
Fatal Error

Płyta główna pod AMD Ryzen 5 1600x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest ktoś w stanie doradzić mi jaka płyta najlepiej współpracuje z tym procesorem i nie stwarza żadnych problemów (nawet po oc). Ponadto chciałbym mieć możliwość w przyszłości zmienienia procesora na jeszcze mocniejszy (jest w tym sens czy szukać mam płyty tylko pod ten konkretnie procesor ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej współpracuje każda płyta pod AM4, bez wyjątku. Jedyne co, to droższe płyty mają lepsze sekcje zasilania, które umożliwiają lepsze kręcenie, które w przypadku fabrycznie kręconego Ryzena jest bezcelowe. Możesz naturalnie zainwestować też w jakąś droższą płytę na x470 za 700 zł z zamiarem kupna w przyszłości np. nowej generacji, która dopiero wyjdzie, bo wcześniejsza zmiana na jakiegoś 2600x, 2700x będzie raczej bezsensowna, za mały przyrost wydajności, ale nawet gdybyś chciał taką zmianę dokonać to te procesory też pójdą nawet na budżetowej płycie.

Ja jestem bardziej za tym, żeby zrezygnować z super OC a wydać te pieniądze na lepszy RAM, sam popatrz na youtube na testy i ile te OC daje.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, b450 tomahawk powinna być wyborem w porządku.

Temat obudowy to kwestia indywidualna, szukałeś czegoś samodzielnie? Jaki budżet na obudowę? Wyciszana czy nie? Z iloma wentylatorami? Jakaś konkretny producent czy obojętnie?

Podświetlenie chciałeś na płycie czy w obudowie? Tak napisaneś zdanie, jakbyś albo się pomylił (chodzi tylko o obudowę), albo faktycznie chcesz płytę z ledami. Ten tomahawk jakoś tam świeci w 11 trybach.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...