Skocz do zawartości
kravter

upgrade pc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam pc na podzespołach:

Grafika: Palit Palit GeForce GTX1050Ti StormX 4GB

RAM: GoodRam GoodRam 8GB 2133MHz CL15

Płyta główna: MSI MSI H110M PRO-D
Procesor: Intel Core i5-6400 /2.7GHz
Zasilacz:  Corsair VS Series 450W (CP-9020096-EU)

teraz pytanie czy wymiana grafiki da mi boost do fps? głownie do cs i fortnite. Myślałem nad gtx 1060 6gb tylko czy zasilacz sobie poradzi? Ewentualnie z jakiej firmy brać grafikę? a może wymienić coś innego?
sorry ale nie jestem zbyt obeznany w tych sprawach ;)

 

Aa i myślałem jeszcze nad dodaniem dysku ssd, takiego do 200zł. Ma ktoś coś do polecenia? 

Edytowane przez kravter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mój zasilacz sobie z nią poradzi? i chyba najlepiej szukać 1060 z OC w nazwie? czy nie ma to aż takiego wpływu? z tego co czytałem w starszych tematach to najlepiej brać od msi, gigabyte lub zotac. Tylko jak zobaczyłem ile msi ma rodzajów tej karty to już zgłupiałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz sobie poradzi bardzo dobrze - o ile się postarasz, zestaw pociągnie okolice 200W -  w zdecydowanej części czasu grania będzie to mniej.

Cieżko znaleźć odpowiednie porównanie, ale tak - zamiana na 1060 da wymierny wzrost fpsów

Spoiler

 

wyżej starcie 1050 ti vs 1060 3GB vs 1060 6GB przy procesorze it 8400 - przy Twoim i5 6400 też będzie spora różnica

 

przy csie może być podobnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie, po 2h batalii nawalania przycisku "kup teraz" udało mi się kupić msi gtx 1060 6gb armor oc.

https://www.x-kom.pl/p/323944-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1060-armor-oc-v1-6gb-gddr5.html

jest to dobra karta? bo szczerze mówiąc pierwszy raz o takiej słyszę

Edytowane przez kravter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz starczy.Te Armor 1060 wcześniej miały jakieś problemy.Teraz z tego co się orientuje wygląda to lepiej.Faktycznie są głośniejsze od lepszych wersji 1060 ale w tej cenie to drobiazg.Starczą dobre słuchawki do grania i po problemie :-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak te droższe modele są po prostu w porządku-> nie głośne, nie ciche. Takie sobie. Tak ta karta mówiąc ogólnie jest głośna, ale nie jest to odkurzacz ani inny odrzutowiec. Sprawdź recenzje i wszystko będziesz wiedział. Dziwnie często ludzie po zakupie o tej karcie piszą: "Jakieś tam OC i wentylatory na 100%... Jest cicha" Na 100% wentylatory i jest cicha...
Zasadniczo i tak karta będzie zrzucać taktowanie jeśli nie ustawisz 100% na wentylatorach(mam Gainward Phoenix i na domyślnych zrzuca napięcie do 950mV), więc undervolting na jakieś 850-950mV i będziesz miał stabilne taktowanie i karta będzie pod względem hałasu w porządku. Bez tego walnie 1100mV podbije temperatury i tak czy siak zejdzie do tych 900mV, ale z dużo mniejszym taktowaniem i dużo większym hałasem w porównaniu do ustawień ręcznych.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze w internecie to ta karta jest glosniejsza o ~3db od mojej obecniej wiec roznicy duzej raczej nie bedzie tym bardziej jak mowilem, siedze przy pc na sluchawkach :D wyczytalem tez, ze karta wylacza wentylatory przy spoczynku. Rozumiem wiec, ze przy ogladaniu streamow czy yt wiatraki nie beda sie nawet krecic 

Edytowane przez kravter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Decybel

3dB to podobno około dwa razy głośniej(gdzieś czytałem, że natężenie nie przekłada się 1:1 względem głośności, więc niby wcale nie), więc różnica będzie duża.
Trzeba pamiętać, że dB mierzy natężenie dźwięku, ale wszystkich częstotliwości uśrednionych, czyli dźwięk o mniejszej wartości dB może być kujący w uszy i odbierany jako nieprzyjemny, gdy dźwięk o większej wartości dB może być przyjemniejszy i odbierany jako cichszy. Zaobserwować to można przy testowaniu obudów wyciszanych. Wyciszają teoretycznie niby o jakieś śladowe ilości, ale w rzeczywistości bardzo wyciszają wysokie tony, a niskie tony prawie wcale, więc w dB wychodzi 0,2 czy coś koło tego, a dźwięk po wyciszeniu jest o wiele przyjemniejszy dla ucha i odbierany jako znacznie cichszy bo taki jest, ale dB pokazują coś innego.

WENTYLATORY przy streamach i YT będą wyłączone, aczkolwiek warto ustawić to w MSI Afterburnerze(histereza 5 stopni) bo w kartach domyślnie jest to ustawione pokracznie i na granicy wentylator się w kółko włącza i wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Panowie przyszła karta i przyrost fps w cs jest, teraz mam 200-250fps przy low ustawieniach i na fullhd (brat na takich samych ustawieniach i praktycznie na takim samym pc, jedynie ma 16gb ram a ja 8 i on ma gtx 970 osiaga 280-300 fps, czy ramy az tyle robia?)

ale co dziwne w fortnite nie widze zadnego przyrostu fps, nadal mam 90-120fps O.o o co moze chodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka konfiguracja tego RAM, może on ma wyżej taktowane i w Dual Channel, może ma też podkręconą tą kartę, kwestia sterowników też itd. Bo rozumiem, że taki sam PC oznacza identyczny procesor?

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak procek identyczny, nic nie krecone bo sam mu to skladalem. on jest jeszcze wiekszym laikiem niz ja xD

przepraszam pomylilem sie jednak, tez ma 8gb ale na 2 kosciach a ja 8 na jednej

to sa jego ramy

https://www.morele.net/pamiec-kingston-savage-ddr4-8gb-2x4gb-2133mhz-c13-hx421c13sbk2-8-771088/

a to moje

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=70643&osCsid=e6cddc9d9232e7bf5cce018c258d832b

Edytowane przez kravter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze przyszlo mi do glowy, czy zamulony windows moze powodowac, ze np gierka dlugo mi sie laduje  itp?

ps co do fps w fortnite to pomogla ponowna instalacja sterownikow, jest juz lepiej

 

bede musial przeinstalowac windowsa, ale jak mam to juz robic to bym chcial zainstalowac na ssd, poleci ktos jakis dysk ssd tak do 200-250zl?

Edytowane przez kravter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czas instalacji systemu na ssd odlaczyc dysk hdd? i czy moge sobie na dysku ssd zrobic partycje np. 60gb na system a reszta na np gry? czy lepiej bez partycji?

Edytowane przez kravter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. z pclaba zrobili test irdm pro, wypadł troche lepiej niz mx500, brak tam natomiast 860 evo - ale mysle ze to on byłby najwydajniejszy (może tylko deczko)

2. nie musisz odłączać, ja tak nie robiłem. przy 240 GB dysku nie ma sensu robić partycji moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, bo konfig mam bardzo podobny. W stopce brakuje tylko P300 1TB. Na razie nie mam potrzeby wymiany sprzętu, ale chciałbym sobie zaplanować w czasie upgrade. Chciałbym to zrobić przy minimalnym wkładzie finansowym, ale mimo wszystko żeby był widoczny wzrost wydajności. I na chwilę obecną mam to rozpisane tak:

1. Wymiana (mam tylko 2 sloty) pamięci na 2x8GB

2. Wymiana i5 6400 na i7 6700/7700

3. Wymiana grafiki na coś typu RX 670/680 jak już się kiedyś pojawią

Czy taki zabieg ma sens czy jednak szykować się na zmianę całej platformy? Zaznaczam, że zdecydowanie wolałbym robić to pojedynczymi krokami, ale nie jestem ślepo zapatrzony na takie wyjście jeśli argumenty przeciw będą mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrcszyman napisał:

1. z pclaba zrobili test irdm pro, wypadł troche lepiej niz mx500, brak tam natomiast 860 evo - ale mysle ze to on byłby najwydajniejszy (może tylko deczko)

2. nie musisz odłączać, ja tak nie robiłem. przy 240 GB dysku nie ma sensu robić partycji moim zdaniem.

Czyli moge sobie zainstalowac windowsa i na tej samem partycji co system instalowac gierki, programy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrcszyman napisał:

1. z pclaba zrobili test irdm pro, wypadł troche lepiej niz mx500, brak tam natomiast 860 evo - ale mysle ze to on byłby najwydajniejszy (może tylko deczko)

2. nie musisz odłączać, ja tak nie robiłem. przy 240 GB dysku nie ma sensu robić partycji moim zdaniem.

Czyli moge sobie zainstalowac windowsa i na tej samem partycji co system instalowac gierki, programy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu
Dnia 28.11.2018 o 13:45, kravter napisał:

Witam ponownie

Panowie przyszła karta i przyrost fps w cs jest, teraz mam 200-250fps przy low ustawieniach i na fullhd (brat na takich samych ustawieniach i praktycznie na takim samym pc, jedynie ma 16gb ram a ja 8 i on ma gtx 970 osiaga 280-300 fps, czy ramy az tyle robia?)

ale co dziwne w fortnite nie widze zadnego przyrostu fps, nadal mam 90-120fps O.o o co moze chodzic?

Tak, ram robi tak dużą różnicę. Zwłaszcza w grach sieciowych.
Ja mam zestaw jak w sygnaturze i w Fortnucie mam FPS powyżej 140FPS (ostatnio coś skopali i mi spada poniżej), a dla porównania ta sama karta, ale z i5 4570 i 2x4gb 1600MHz to FPS w okolicach 120. Główną różnicę robi OC pamięci, a u ciebie dodatkowo znacząco zjada wydajność pojedyńcza kość pamięci i single channel. Opcją może być po taniości kupić używaną płytę na z170/z270 i jakieś dwie kości nadające się do OC, a opchnąć to co masz.

 

Dnia 2.12.2018 o 10:56, maSTHa212 napisał:

Podepne się pod temat, bo konfig mam bardzo podobny. W stopce brakuje tylko P300 1TB. Na razie nie mam potrzeby wymiany sprzętu, ale chciałbym sobie zaplanować w czasie upgrade. Chciałbym to zrobić przy minimalnym wkładzie finansowym, ale mimo wszystko żeby był widoczny wzrost wydajności. I na chwilę obecną mam to rozpisane tak:

1. Wymiana (mam tylko 2 sloty) pamięci na 2x8GB

2. Wymiana i5 6400 na i7 6700/7700

3. Wymiana grafiki na coś typu RX 670/680 jak już się kiedyś pojawią

Czy taki zabieg ma sens czy jednak szykować się na zmianę całej platformy? Zaznaczam, że zdecydowanie wolałbym robić to pojedynczymi krokami, ale nie jestem ślepo zapatrzony na takie wyjście jeśli argumenty przeciw będą mocne.

Moim zdaniem jak masz już wymieniać procka to na coś nowszego 6/6 lub 8/8 lub 8/0, płyta z możliwością OC i ram wysokotaktowany. Wymienianie procka na taki z dodatkowymi 4 rdzeniami HT i pozostanie na powolnych pamięciach może dać nawet przyrost zerowy, zależy w co grasz. To samo z ramem, dorzucisz 8gb powolnego ramu i może nic to nie zmienić.

Kartę możesz wymienić niezależnie do reszty.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wsadzenie jeszcze jednej takiej samej kosci ram ma u mnie sens i da wzrost wydajnosci? czy nie ma co sobie glowy zawracac?  Bo ta plyta chyba obsluguje dual channel, prawda?

Edytowane przez kravter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...