Skocz do zawartości
DarkSoul88

MOBO,RAM,Zasilacz pod Ryzen 7 1700 do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem zadanie od znajomego by mu pomóc w wymianie jego wysłużonego na coś nowszego. W zeszłym roku wymieniłem mu bude na SPC b70 aquarius i zakupiłem dysk ssd, teraz trzeba wymienić resztę. Ostatnio w niezłej cenie udało się dorwać ryzena 7 1700 i tutaj moje pytanie bo kompa na amd nie składałem od dawna, a że ceny intela są jakie są to byłem tutaj zmuszony:) 

Potrzeba do tego płyty głownej, pamięci ram (8GB powinna wystarczyc) i zasilacza

Kartę dziś udało mi się dostać z EVGI 1060 6gb za 930 zł nówkę wiec tutaj trochę fart:)

Kwota jaką chciałbym na to przeznaczyć to około 1000 zł. Co byście polecili? 

Komputer używany w zasadzie tylko do Doty2 i niczego poza tym. Czasem też jakiś stream bo znajomy jakieś mecze właśnie w dote 2 komentuje. 

Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo to jakiś model na b450 niżej nie ma co schodzić wyjdzie jakieś 350zł (msi bazooka, asrock b450 pro itp nie bież najtańszych na b450 bo mają słabe sekcje zasilania)

ram koniecznie minimum 3000 cl15 poszukaj po promocjach (najlepiej w jednej kości łatwiej będzie sprzedać później, może corsair lpx), choć jakbyś mógł trochę dołożyć do budżetu to warto brać 2x8 wyszłoby ok 650-700 za ram

no i psu weź coś co ma minimum certyfikat gold i 550w konkretnie nie podam bo nie wiem ile jakich kabli potrzebujesz gdyby budżet nie stanowił problemu weż seasonic focus plus 550 a jak nie to zerknij na listę polecanych zestawów i weź coś z ceną 250+ a nie powinno paść przez najbliższe 5 lat (chyba że masz pecha do elektroniki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...