Skocz do zawartości
Slazer

Długi rozruch komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam taki problem, od jakiegoś czasu komputer uruchamia mi się kilka minut. Czysty rozruch nic nie daje, system stoi na SSD, próbowałem odpalić kompa bez klawiatury, myszki itp. i dalej tak samo długo się uruchamia. Skanowałem antywirusami, Esetem online, mbamem, advcleanerem. Przywróciłem domyślne ustawienia BIOSU, także procesor jest obecnie niepodkręcony.

Mój sprzęt to 2500k, 8GB RAM, GTX 960 4GB, 1TB HDD i 128GB SSD. Sprawdzałem Crystal Disk Info, pokazywał że dyski są OK.

Ma ktoś jakieś jeszcze pomysły co sprawdzić?

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, który z procesów trwa zbyt długo? Przed pojawieniem się post biosu? W trakcie? Po? W trakcie ładowania windowsa? przed? po?

Zawsze możesz nagrać Linuxa na pendrive i zobaczyć jak sobie poradzi ze startowaniem czystego linuxa.

http://releases.ubuntu.com/14.04/

amd64.iso

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem dyski, podłączyłem, próbowałem odpalać system z podłączonym SSD, dalej to samo.

Nie mogę przełączyć się na integrę, bo zawieruszył mi się gdzieś przewód HDMI, a integra ma tylko takie wejście.

Wyłączenie wszystkiego w zakładce kontrolery dźwięku w menedżerze zadań również nie zdało egzaminu.

Nie wiem jak wymienić sterownik kontrolera dysku twardego, próbowałem aktualizacji, ale krzyczy że sterownik jest najnowszy.

Usunąłem sterownik grafiki, dalej to samo.

Wszystkie etapy uruchamiania trwają krótko, nie licząc etapu ze znaczkiem windows i kręcącym się kółkiem.

Mini windows z hirens boot uruchamia się normalnie, jeżeli musi to być konkretnie linux to mogę spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux to była przykładowa prostsza opcja.
Wyraźnie wina Windowsa lub samego dysku.

Jak masz czas to zainstaluj Windowsa od nowa. Może ci zająć mniej czasu niż szukanie co opóźnia start.

Przejrzyj harmonogram zadań czy nie ma podejrzanego zadania przy starcie. Wywal większość z msconfig->services(usługi?), zaznacz "ukryj usługi Microsoft" i odznacz wszystko. Wywal też wszystko ze startup(rozruch?)

gpedit.msc->administrative templates->system->device installation->device installation restrictions-> włącz: Prevent installation of devices not described by different policy settings(ostatnia pozycja, blokuje instalacje jakichkolwiek sterowników).
Wejdź w menedżer urządzeń i odinstaluj sterownik pod: IDE ATA/ATAPI controllers u mnie nazywa się: Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller.

Zrestartuj PC.

Na stronie intela poszukaj sterownika RAID dla twojego chipsetu lub na stronie producenta płyty głównej.
Żeby go zainstalować musisz wyłączyć: Prevent installation of devices not described by different policy settings.

Sprawdź czy przypadkiem nie masz dwóch antywirusów.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...