Skocz do zawartości
BOGuś13

Mobo + pamięci RAM + procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym się zapytać czy zestaw który planuje kupić będzie ze sobą ładnie współgrał i nie będzie zdanych konfliktów itp. Zdecydowałem się na:

- mobo: MSI MAG Z390 TOMAHAWK

- RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16

- procesor: Intel Core i7-9700K

Alternatywnie myślał nad: Gigabyte Z390 GAMING X, jednak MSI bardziej mi pasuje.

Czy któryś z powyższych komponentów ma jakąś wadę która go dyskwalifikuje (np. tendencję do przegrzewania lub słabe wykonanie)? Nie znam się na tym za mocno więc nie wiem czego szukać.

Edytowane przez BOGuś13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Firedash napisał:

Zawsze śmiecham z ludzi, którzy tak się rzucają o minusy w internecie xD Jak chcesz wiedzieć, to ja Ci go dałem.

No i zepsułeś mi resztę dnia.

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są to te ramy?

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-788195/ oraz https://www.gskill.com/en/product/f4-3200c16d-16gvkb

3200 MHz opóźnienia 16-18-18-38,  mogły być ciut lepsze, w tej cenie "ok"

 

edit. wyszukiwarka morelkowa ich nie widzi...

edit2.

popatrzyłem na xkomie, z przedziału 619-679zł wszystkie zestawy kostek 2x8 3200 MHz mają opóźnienia 16-18-18 - jeśli nie chcesz się siłować w szukanie (bo ja już pasuję) to te powyższe ripjawy V mogą być, różnica w grze w stosunku do 16-16-16-35 naprawdę znikoma.

Edytowane przez mrcszyman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BOGuś13, te pierwsze 3, co podlinkowałeś, mają te same parametry, co wcześniejsze ripjawy 5 3200 cl16-18-18-38

4 i 5 są tańsze, ale trochę mniej wydajne.

Deroli zalinkował dobre parametrami i względnie 'tanie" kostki (jednak około 100zł droższe od adaty czy goodram irdm 3000 cl16)

jeśli liczysz każdą złotóweczkę, wybierz tańsze, jeśli chcesz mieć na starcie wyższą wydajność, warto wziąć wydajniejsze, aczkolwiek różnica fps duża nie będzie - decyzja należy do Ciebie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz te Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Red CL15 lub HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16 po 599 zł dzisiaj w promocji z kodem komponenty https://inspiracje.x-kom.pl/tydzien-komponentow?s=&cat[]=895&pricef=&pricet=&sort=popular&limit=30

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...