Skocz do zawartości
ziomek

MSI KT4V

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że chcesz ją pod Athlona 1700+ (1,46Ghz)...to raz, a dwa nie bierz nic na KT400 ...tylko nFORCE2 albo KT 600 podobno też jest ok...

ale mimo wszystko mam wieksze zaufanie do nforce.. :-)

 

No a tak wogóle to SZUKAJ bo o płytach głównych było już duuuużżżżoo topiców!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś umieściłem podobny post i wszyscy byli w miarę zgodni. Jeżeli chodzi o OC to ją odradzano a w innym przypadku mówiono że to jest dobra płyta jak za te pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT4V minusy:

 

-CPU voltage do 1.7V mozna bylo ustawic na 1700xp ut3c default 1.6V;

-CRC errory na HDD na wersji biosu ponizej 1.7

-zacinajacy sie dzwiek w filmach po 40-50 minucie na zintegrowanym dzwieku

-brak gameportu

-to KT400

 

KT4V plusy:

+cena

+plecak MSI (czasem dają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta w miare szybka i stabilna,ale nie nadajaca sie do O/C...jak chcesz troszke pokrecic to moze kup tego ECS'a ktorym podniecaja sie nawet tacy maniacy Abit'a jak AMD Rulezz :wink: (pozdrawiam).Drugie wyjscie jest takie,ze dozbierasz troszke kasiorki i kupisz sobie cos na nForce2 np.Soltek'a FRN2-L (ponizej 400zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie nadaje sie do O/C   ??

Bo ma bardzo małe możliwości w tej materii :?

cobacz sobie CPU Database i zobacz gdzie jest MSI :?

napewno MSI robi stabilne i perfekcyjnie wykonane płyty główne , natomiast opcje OC są cienkawe :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem przez pare dni i wymienilem na ta z podpisu

 

-nie chciala dobrze dzialac z sb live (trzaski szum i takie tam )

-zawyrza temp procka

-ma slaba wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile zawyza temp proca ??

wtedy mialem a2100xp i zaraz po starcie mialem 50c w sumie to niezwrocilbym na to uwagi gdyby coolermaster silent nie szedl na max obrotach i nie wyl jak opetanty ... rozne pasty cuda niewidy i tem. zaraz po starcie systemu 50c ... po zmianie na gigabyte temp. po starcie wynosila 36c i nie przekraczala nigdy 45c ... ja na Twoim miejscu niepakowalbym sie w tego MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ile dales za tego Gigabyta ??

wtedy jakies 380 zl teraz sa tansze http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3910

 

ten gigabyte to calkiem znosna plyta tylko ze niema zmiany mnoznika dla cpu ale zawsze mozna zrobic drutmoda ... ale jak nie krecisz procka to polecam stabilna , bezproblemowa i chyba jedna z wydajniejszych na kt400 ... chociaz niewiele drozej sa modele na kt400A i kt600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie OC to bierz, jeśli będzie to odpada...

Ja mam co prawda KT4 Ultra ale chyba odnosi się to też do KT4V: podkręcić da się spokojnie 1700 XP+ na 166x11.5 bez podnoszenia napięcia (może nawet troszkę więcej ale nie sprawdzałem. Oczywiście 1466->1909 MHz to żadne podkręcanie ale jak chcesz tylko lekko podkręcić bez podnoszenia napięcia to ta płyta wystarczy. ). Ma zmianę mnożnika bez drutmoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak narzekacie na te plytke , Ja nie mam z nia zadnych problemow, eksploatuje od kilku miesiecy a i podkrecilem na niej moim zdaniem przyzwoicie(patrz podpis).- oczywiscie max stabilny, temp w steressie 51-53C

Za te cene nie ma nic lepszego na rynku ,POLECAM !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy kupil to niechsie teraz martwi...a mowilem wez cos na nf2.... tak to jest jak sie dobrych rad nie slucha....

 

mam pytanko, jesli koles kupil mobo razem z reszta bebechow to czy nie powinien dostac jakichs cd od msi? MSI zawsze cos dodawalo extra do swoich produktow... czyzby ta genialana firma wypiela sklaajaca kompa niecnie zatrzymala sobie te CD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dzieki za sprostowanie :) swoja droga przyponialme sobie jakie jaja byly kiedys z prolinkami i gf4... w jednym actionie sprzedawali za ta sama cene z grami a tak skad ja mnialem nagle same.. :) i badz tu "mondry" :D .. najsmieszniejsze ze w wszystkich reckach byla wersja z cd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEE piepszycie od rzeczy ja mam i nie narzekam oc tez mozna - teraz leci ja w opisie  , ale u kumpla na lepszej zasilce i wc to poszedl na 12,5 X 189 1,625v wiec spox a oc to zalezy glownie od proca

He

Jeśli dla Ciebie 12,5 x 189 na WC to osiągnięcie to ja wysiadam. Aha, jeszcze jedno - mam uwierzyć że Twój proc leci przy takim FSB i mnożniku na 1,625V...?!? 8O

 

UPDATE:

Poszedł - tzn. BIOS go "zobaczył"...?

Bo napewno daleko mu do załadowania Windy przy takim VCore nie mówiąc o jakiejkolwiek stabilności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-zacinajacy sie dzwiek w filmach po 40-50 minucie na zintegrowanym dzwieku

Czy widziałeś gdzieś rozwiązanie tego problemu? Bo chyba KT3U2 ma tą samą przypadłość, przynajmniej tak jest u mnie, po 1 zawsze zacinki dzwięku, muszę go restartnąć i znowu na godzinę spoko.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra plyta

mam linuxa i w2k wsztsko jest stabilne nawet procka podkrecilem do 2324 mhz (14x 166) ale tylko do testow (i tak byl stabilny ale poco mi taka czestotliwosc procka)

zadnych problemow z dzwiekim w filmach i zero zwiech.

 

Polecam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet procka podkrecilem do 2324 mhz (14x 166) ale tylko do testow (i tak byl stabilny ale poco mi taka czestotliwosc procka)

Jak rozumiem, ten właśnie wynik masz w podpisie:

.: Athlon XP 1700+@2800+ vcore 1.625v (drut mod) :) (Cooler za 35 zeta temp stress 54*C) .:. MSI KT4V .:. 512 MB DDR .:. GF4MX 440 270/300 400/500 .:.40 GB MAXTOR .:.

Ale w ten sposób wygląda, jakbyś pracował na stałe na tak wykręconym procku. Na zwykłym coolerze? :? I vcore 1.625? Czyli napięcie też modowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet procka podkrecilem do 2324 mhz (14x 166) ale tylko do testow (i tak byl stabilny ale poco mi taka czestotliwosc procka)

Jak rozumiem, ten właśnie wynik masz w podpisie:

.: Athlon XP 1700+@2800+ vcore 1.625v (drut mod) :) (Cooler za 35 zeta temp stress 54*C) .:. MSI KT4V .:. 512 MB DDR .:. GF4MX 440 270/300 400/500 .:.40 GB MAXTOR .:.

Ale w ten sposób wygląda, jakbyś pracował na stałe na tak wykręconym procku. Na zwykłym coolerze? :? I vcore 1.625? Czyli napięcie też modowałeś?
O czym ty do niego rozmawiasz? Od kiedy 2800+ to 2324MHz??? Przecież napisał ci że nie pracuje na tak wykręconym procku, tylko testował przy takich ustawieniach...

A zresztą jeśli wierzysz że puścił by proca na 2324 przy Vcore 1,625 i komp był by stabilny to jesteś LAMA, bo taki procesor pracujący przy takim FSB na takim VCore był by ewenementem na skale światową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...