Skocz do zawartości
ziomek

MSI KT4V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja nie zamierzam sie kłucić bo nie o to tutaj chodzi. Mam tą płytę i napisze co zauważyłem podczas mojego 10-miesięcznego użytkowania.

+ Na T- bred'zie Jiuhb 0251 chodze na 166x12.5 na 1.7 [v]

+ Dzwięk mi sie nigdy nie zacina

+ Po ściągnięciu i załadowaniu biosa 1.9 temperatura procka to naprawde grosze ( na słabym cool'u 44 stopnie po katowaniu)

+ Całkiem ciekawy integrat (dżwięk)

+ Raczej dobra stabilność

 

- Wiadomo - napięcia

- Nie moge ustawić fsb >175 żeby chodziło stabilnie ( próbowałem na różnych kościach pamieci od Samsungów po Twinmosy), uruchamia się, ale szybko wyskakują błedy (po dwóch restartach)

- Teorytycznia głupia rzecz, ale zawsze coś - Długie karty graficzne mogą się obijać podczas wyjmowania pamięci.

 

Podsumowanie. Jeżeli chcesz płyte pod Xp 1700+@ 2400+ i tylko pod tyle to bierz. Jeżeli chcesz płyte pod Xp 1700+ @ 3X00+ to raczej n-force 2 (chyba że złapiesz tego samego proca co ja miałem )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: na KT4V filmy sie zacinaja wylacznie na systemach win9x (wielokrotnie testowane na roznych sterach) - trzeba zainstalowac usbfilter patch ze strony VIA.

 

Czy da sie jakos obnizyc obciazenie CPU przez kontroler dyskowy na KT4V??? ( :!: generalnie chodzi mi o plyty oparte na KT400 :!: ) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja nie zamierzam sie kłucić bo nie o to tutaj chodzi. Mam tą płytę i napisze co zauważyłem podczas mojego 10-miesięcznego użytkowania.

+ Na T- bred'zie Jiuhb 0251 chodze na 166x12.5 na 1.7 [v]

+ Dzwięk mi sie nigdy nie zacina

+ Po ściągnięciu i załadowaniu biosa 1.9 temperatura procka to naprawde grosze ( na słabym cool'u 44 stopnie po katowaniu)

+ Całkiem ciekawy integrat (dżwięk)

+ Raczej dobra stabilność

 

- Wiadomo - napięcia

- Nie moge ustawić fsb >175 żeby chodziło stabilnie ( próbowałem na różnych kościach pamieci od Samsungów po Twinmosy), uruchamia się, ale szybko wyskakują błedy (po dwóch restartach) 

- Teorytycznia głupia rzecz, ale zawsze coś -  Długie karty graficzne mogą się obijać podczas wyjmowania pamięci.

 

Podsumowanie. Jeżeli chcesz płyte pod Xp 1700+@ 2400+ i tylko pod tyle to bierz. Jeżeli chcesz płyte pod Xp 1700+ @ 3X00+ to raczej n-force 2 (chyba że złapiesz tego samego proca co ja miałem )

   

                                                                                    Pozdrawiam

ja na swojej mam wiecej niz 2400+ :)

a z tym fsb to nie tak .. do 181 dojeżdzam ... ale powyzej to juz hdd szkoda

max wyciagnelem 189 .. na co mam screena na potwierdzenie .. jakby mnoznik wyzszy byl .. stabilniejsze napiecie na proca i wyzsze na neigo napiecaia to looz ... a tak mi sie proc marnuje bo wiem ze idzie 12x200 przy 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: na KT4V filmy sie zacinaja wylacznie na systemach win9x (wielokrotnie testowane na roznych sterach) - trzeba zainstalowac usbfilter patch ze strony VIA.

 

Czy da sie jakos obnizyc obciazenie CPU przez kontroler dyskowy na KT4V??? ( :!: generalnie chodzi mi o plyty oparte na KT400 :!: ) :?:

czy jest taki patch do kontrolera IDE na KT400 :?: :?: do windy xp lub 98/me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi się podoba to to:

- że szyna jest od 1000 DO 280

- live monitor (updaty sterów soft'u i biosów, prosto z internetu :D )

itp. 

 

Co do nadawania się płyty do podkręcania to sie nie wypowiadam bo nie mam odpowiedniego sprzętu do tego:

Magistrala choćby na 100 była i tak temu kto osiągnie na kt333/400 (nie licząc kd7) stabilnie powyżej 220 będę się kłaniać na ulicy :wink:

- update biosów z sieci oferuje całkiem sporo firm

 

A co do podkręcenia to niestety ta płyta nie oferuje nic szczególnego, a nawet pozostaje moim zdaniem poniżej średniej szczególnie ze względu na napięcia, no i kłopoty z wysokimi magistralami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co mi się podoba to to:

- że szyna jest od 100 DO 280

- live monitor (updaty sterów soft'u i biosów, prosto z internetu :D )

itp. 

 

Co do nadawania się płyty do podkręcania to sie nie wypowiadam bo nie mam odpowiedniego sprzętu do tego:

Magistrala choćby na 100 była i tak temu kto osiągnie na kt333/400 (nie licząc kd7) stabilnie powyżej 220 będę się kłaniać na ulicy :wink:

- update biosów z sieci oferuje całkiem sporo firm

 

A co do podkręcenia to niestety ta płyta nie oferuje nic szczególnego, a nawet pozostaje moim zdaniem poniżej średniej szczególnie ze względu na napięcia, no i kłopoty z wysokimi magistralami.

Napisałem co mi się podoba a nie co osiągnołem czy co MSI ma a inne firmy nie mają!!!!

 

Może jak zmienie procka ram i zasiłke to pobobawie podkręcaniem i może będziesz mi się kłaniał :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeżeli masz możliwość, to dołóż z 80 zł i kup coś na NForce2.

Płytka MSI KT4V jest całkiem fajna i miałem okazję dosyć długo na niej pracować, ale OC na KT4V to żadne OC :cry:

Dowody:

MSI KT4V + Athlon 2000 XP+ AIUHB (133*12.5) max 181*12.5 2262MHz

SL-75FRN2 + Athlon2000XP+ AIUHB (133*12.5) max 210*12 2520MHz

Max post bez wejścia do Windy 210*14 2940MHz temperatura wyniosła przy włączeniu tylko 88C :D

 

Dodatkowo to co przekreśliło u mnie MSI to brak zmiany mnożnika i zabawy drut modem w celu zwiększenia napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że na MSI KT4V można regulować napięcie poprzez drut-moda, a max co mażna wyciągnąć z BIOS-a to 1,7 V?

Nie, możesz ustawić +0.1V do defaultowego Vcore proca, czyli jeżeli default Vcore wynosi 1.5, max możesz ustawić 1.6; jeżeli default=1.6, max możesz ustawić 1.7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę kiepsko, MSI się nie popisało- na mojej archaicznej płycie na KT133 mogłem dojechać nawet do 1,85V.

Doszukałem się na forum, że można zastosować drud mod-a ale tylko w przypadku Antków, z Durniami ten numer nie przejdzie- czy tak jest rzeczywiście? Może na nowe Duronki też przyjdzie czas i będzie je można przedrutować?

Jeżeli nie to muszę rozejrzeć się za inną płytą gł, trochę szkoda bo KT4V mogę mieć w erwelacyjnej cenie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...