Skocz do zawartości
rudy_102

Ram, SSD, Zasilacz - do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie o podzespoły: Palit GTX 1080 Dual OC, Ryzen 1600x, MSI B450 Tomahawk. W internetach polecili mi do tego:

-zasilacz Seasonic 550W Gold

-G.skill Aegis 3000mhz 2x 8GB

-MX500/860 EVO 500 GB.

Kiedyś kupiłem zestaw polecany stąd i byłem bardzo zadowolony więc chciałem zapytać co sądzicie, w obecnych zestawach widzę tańsze zasilacze (krótsza gwarancja) i troszkę szybsze a 20% droższe ramy. SSD 500 GB ponieważ szkoda mi wyrzucać działającego HDD, jak padnie to dokupię SSD 1TB. :D

Edytowane przez rudy_102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Skill Aegis 3 000 mhz to wersja z CL16 , faktycznie dość tania - modele z CL15 są droższe , oprócz G.Skill jest jeszcze Goodram IRDM w podobnej cenie .

Z 3000 mhz CL15 masz G.Skill Trident/Trident Z / Ripjavs V czy Corsair Vengeance choć droższe o jakieś 100+ zł .

Z SSD rozważył bym jeszcze A-Data SX8200 / SX8200 Pro , trochę droższe niż MX500 czy 860 EVO ale sporo szybsze bo to już protokół NVMe a nie stare SATA/AHCI .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Crucial odpada to padaka na kościach QLC , A-Data jest na sporo lepszych kościach 3D TLC i to sprawdzony dysk .

Zresztą w X-kom ( nie wiem jak w innych sklepach ) A-Data jest tylko minimalnie droższa , z tanich dysków NVMe można jeszcze rozważyć Patriota Scorch albo A-Data SX6000 tyle że mają zauważalnie mniejsze transfery niż SX8200 .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałbym zapytać czy te listy QVL na stronie producenta płyty głównej to jest jakaś wyrocznia?

https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK#support-mem-12

Bo nie ma tam ani tych pamięci, które chciałem kupić ani żadnych innych 3000mhz G.skilla na liście dla procesorów Summit Ridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...