Skocz do zawartości
Seth9

Nowy laptop czy stacjonarka do 4200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zawsze mogę liczyć na te forum więc po raz kolejny proszę o poradę :)
zastanawiam się czy składać stacjonarkę do 4200zł czy może kupić MSI GV62 8RE i7-8750H, GeForce GTX 1060, 8 GB RAM 1TB HDD w cenie 4200zł, w starym laptopie mam 1TB SSD więc go zamienię z tym HDD plus w przyszłości dokupię kolejne 8GB RAM jak coś upoluję
komputer uniwersalny - gry, programowanie, dockery itp itd
obecny 8 letni laptop służy w tym momencie jak stacjonarka ( podpięty pod niego duży monitor, klawiatura i myszka a sam laptop stoi zamknięty za monitorem ) i z jego "mobilności" prawie nie korzystam...

czy składając stacjonarkę ( ostatnio takową miałem chyba z 15 lat temu ) jestem w stanie złożyć coś dużo wydajniejszego ? czy to bardziej sztuka dla sztuki i te granice pomiędzy stacjonarkami i laptopami się zacierają i problemem jest odprowadzanie ciepła ?
 

Edytowane przez Seth9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen ma sporo wyższe zegary bazowe niż I7 - 3.2 Ghz vs. 2.2 Ghz w I7 , I7 na 6 rdzeniach ma max. 3,9 Ghz .

W grach będzie szybszy z turbo ale tą przewagę zniweluje ram i karta .

Do tego Ryzen ma odblokowane OC .

Intel jest obecnie dość drogi - I5 8400 jest o jakieś 400 zł droższy i nieco wydajniejszy .

Choć całościowo to można zaoszczędzić na płycie i ramach , do I5 8400 nie trzeba płyty na Z3xx i ramów 3200 mhz , wystarczy H310/B360 i ram 2 666 mhz , płyty i tak szybszego nie obsługują .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reyden

a coś takiego jako stacjonarka skoro laptopa nie rozważać:

karta używana GeForce 1070 około 1200zł, nie wiem jakich firm szukać i z jakim chłodzeniem - może taka https://allegro.pl/gaming-karta-graficzna-evga-geforce-gtx-1070-sc-i7692557725.html  ?

płyta główna: MSI MAG Z390 TOMAHAWK  chyba, że jest może jakiś model który nie ma podświetlania - 685zł
procesor: i5 8600K - 1200zł
ram: z polecanych G.Skill 3200 MHz - 630zł
zasilacz: xfx ts 500W - 256zł
cooler: grandis2 - 175zł
obudowa za 200zł się znajdzie ?

taki zestaw nie będzie lepszy by później wymienić np grafikę na 2070 i wrzucić i7 lub przesiąść się na i5/7 9xxx ?

dobrze rozumuję, czy zagalopowałem się, zbłądziłem i do programowania/wirtualizacji/gier nigdy nie wykorzystam i7k ?

wejście w ryzena daje mi możliwość późniejszej rozbudowy? bo per core to dalej z deka chyba odstają od intela?

Edytowane przez Seth9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,

laptop MSI GP63 8RE GTX 1060 i7-8750H za 4600zł ten ma lepsze chłodzenie niż GP62

albo wybieram wybieram Ryzen 5 2600
https://www.amazon.de/gp/product/B07B41WS48/ref=s9_acsd_simh_hd_bw_bT6yhD_c_x_w?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=merchandised-search-3&pf_rd_r=STT07CA0H7XNR7NFBS6X&pf_rd_r=STT07CA0H7XNR7NFBS6X&pf_rd_t=101&pf_rd_p=a1ca0221-ccb9-5bb9-b156-96db482aee3e&pf_rd_p=a1ca0221-ccb9-5bb9-b156-96db482aee3e&pf_rd_i=430177031

RAM: Ballistix Sport 2x8GB, 3000MHz, CL16
https://www.amazon.de/Ballistix-BLS2K8G4D30BESBK-Speicher-PC4-24000-288-Pin/dp/B07HP87R9J/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1543142835&sr=8-1&keywords=BLS2K8G4D30BESBK&language=pl_PL&tag=pepperpl09-21

PŁYTA GŁÓWNA: MSI B450M PRO - da rade na niej podkręcic tego ryzena i pamięci ?

KARTA GRAFICZNA: GTX 1070 - prawdopodobnie używana, za jakiś czas wymienie na 2xxx

COOLER: grandis2

ZASILACZ: jaki ?

OBUDOWA: jaka ?

Edytowane przez Seth9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do porad technicznych:

MSI GP63 8RE - prawdopodobinie tak ale tu pownien wypowiedziec sie ktos kto ma doswiadczenie z ta lub podobna plyta.

gpu - jezeli planujesz wymienic to bym wzial gtx 1060, po co inwestowac skoro to tylko na chwile

cooler: duzo osob go chwali wiec pewnie ok sam nigdy go nie mialem

obudowa: to glownie rzecz gustu i ceny, przewaznie wiatraki i tak sa do wymiany bo tylko 2-3 producentow produkuje naprawde ciche i wydajne.

zasilacz: hmm  Zasilacz XFX Core XT 500W  albo Enermax 500W (ENP500AGT) wszystko zalezy ile chcesz wydac. Na zasilaczu nie warto oszczedzac ale tez nie warto przeplacac.

co do rozterki powiem ci na wlasnym przykladzie bo niedawno sprzedalem gamingowego laptopa i stacjonarke  i...zbudowalem nowa potezniejsza stacjonarke oraz kupilem taniego laptopa z pentiumem.

Laptop pomimo tego co twierdza producenci i naganiacze nigdy nie dorowna w kulturze pracy stacjonarce. Nawet te najwieksze dosc szybko sie grzeja ciezko z jakim kolwiek OC wrecz przeciwnie robisz UV by polepszyc kulture pracy. Granie na kolanach na kanapie? Bez podkladki zapomnij, grzeje sie to jak jasna cholera a jak potrafi zawyc! Tak wiem to mozna zmiec w ustawieniach ale wtedy pozegnaj sie z praca na full zaraz bede leciec takty. A i 6rdzeniwe laptopy szczegolenie nie trzymaja taktowan. 14nm to chyba jednak za wczesnie z 6 rdzeni i laptop.

Na stajonarce odpowiednio w tej samemj cenie wszystko jest wyglada inaczej, robisz sobie OC takty ci nie leca przy byle obciazeniu. A i jak masz steama i jaki tani laptop ( ja tak czasem robie) to dajesz stream i mozesz grac na kanapie ( i juz nie martwisz sie czy laptop pozbawi cie plodnosci;) ) A i plecy mnie przestaly bolec bo co porzadne krzeslo to krzeslo a nie pozycja na lenia na kanapie.

Wydajne laptopy sa n aprawde dla ludzi co potrzebuja mocy w terenie, calej reszcie wystarczy komputer w domu.

Sam sobie musisz ospowiedziec czego potrzebujesz.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artlook dzięki za podpowiedz :) będę musiał w takim razie chyba odwołać zamówienie na laptopa i złożyć stacjonarkę, szczególnie że i tak jak pisałem starego lapka traktuję jak stacjonarke ( mam odzielny monitor, klawiaturę i mysz do niego podpiętą a sam laptop stoi za monitorem zamknięty ), złożę coś za mniejszą kwotę z Ryzenem i gtx 1060/1070 i poczekam aż rtx może unormują się z cenami lub będzie coś na przecenie. Tyle że trochę przeceny mnie ominęły chyba i raczej będę musiał szukać gratów na amazonie. Co do lapka jak będę potrzebował to kupię po leasingowego ThinkPad'a ze zintegrowaną grafiką, bo stary laptop MSI GT863 razem z zasilaczem waży tyle, że nie nadaje się w teren :)

O steam streaming nawet szczerze mówiąc nie słyszałem, na zintegrowanej grafice + stacjonarka obok idzie cos odpalić ?

Edytowane przez Seth9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: i5-9600K
Mobo: MSI MPG Z390 GAMING PLUS
Ram: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
Zasilacz: SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold
Obudowa: Phanteks Eclipse P350X TG Digital RGB (czarny/biały)
Karta: GTX 1060 i poluję na 1070Ti na wymianę

ujdzie taki zestaw?

intel bo Ryzen 2700x z tego co szukałem na sieci jest porównywalny do tej i5-9600K a wychodzi taniej niż ten Ryzen

Edytowane przez Seth9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest okej tylko zasilacz zmień na Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold https://www.x-kom.pl/p/399201-zasilacz-do-komputera-seasonic-650w-focus-plus-80-plus-gold-box.html z 120 miesięczna gwarancją

kartę to nawet 1080 lub rtx2070 ;)
Procesor jest w promocji za 1199 zł https://inspiracje.x-kom.pl/tydzien-komponentow?s=&cat[]=900&pricef=&pricet=&sort=&limit=30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic jest dobry w robieniu zasilaczy ?

postaram się go podmienić

ta i5 nie będzie blokowała 1080 lub 2070 ?

nie wiem właśnie czy teraz jeszcze dokładać do zestawu i kupować mocniejszą grafę czy poczekać na promocje i narazie posiedzieć na 1060 za 1000zł

z tej właśnie promocji wziełem procek ;)

 

Jakie chłodzenie pod ten procesor?

Edytowane przez Seth9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat gwarancji to nie przelewki:p Mam Focus plus gold jest stabilnie i cicho. W spoczynku totalna cisza a pod obciazeniem to pompka od niego glosniejsza:p Tak, sesaonic jest dobry w te klocki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, [mention=1686]reyden[/mention] chyba się nawróciłem i będzie coś takiego:

CPU: Ryzen 1600X / 2700

MOBO: MSI B450 TOMAHAWK

RAM: G.SKILL 3200 MHz CL16

KARTA: MSI GeForce RTX 2070 GAMING Z 8G GDDR6

ZASILACZ: Seasonic 650W Focus Plus 80

OBUDOWA: Fractal Design Define C  ???

ujdzie coś takiego? monitor mam 1440p wiec i tak karta będzie bardziej zajechana

 

Z tym wyborem PC jestem tak samo zdecydowany jak żona przy wyborze butów... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey,

znalazlem kosci G.Skill'e niby na B-Die 3200MHz CL15 w dobrej cenie 699

https://www.x-kom.pl/p/427810-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-cl15-red-2x8gb.html

Co o nich sadzicie ?

 

Co do zestawów mam coś takiego zamówione:

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5
G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red (2x8GB)
MSI B450 TOMAHAWK
Ryzen 2600
Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus

 

czy wybrac

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5
G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
Intel i5-9600K 3.7 GHz 9MB BOX
MSI MPG Z390 GAMING PLUS
Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus


Obudowy nie mogę znaleźć fajnej, możecie coś polecić ciekawego i w miarę dostępnego ?
Co do zasilacza to oprocz Seasonica jeszcze jakiś polecany ? bo ten nie dostepny w sklepach...

 

Edytowane przez Seth9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem zasilacz od Be Quiet, rozważałem jego albo Seasonic, ale jest trochę droższy - 40 zł różnicy na x-kom. Co do zestawów, to drugi będzie droższy, ale jeśli zamierzasz w przyszłości dokupić mocniejsza kartę graficzną, to zdecydowanie wybrałbym ten z Intelem.

A jeśli będziesz brał Ryzena, to te kości o które pytasz, będą bardzo fajnym wyborem.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, pare lat mnie tu nie bylo:) Zatem podepne sie pod temat bo zaczalem sie zastanawiac nad podobną sprawą, tylko mam troche inne potrzeby. Kompa mam kupionego tutaj jako zestaw z 8-9 lat temu, w miedzyczasie tylko wymienilem grafike na nieco bardziej wydajna, ale pozniej juz nie bylo nawet jak zmienic proca ze wzgledu na socket wiec odpuscilem calkiem modernicacje (i tez nie gralem za bardzo a jak juz to online i to dziala wystarczajaco do dzis). Do sedna.

Kompa czy lapa do 5 max 6k. Z tym, ze ja potrzebuje to do postawienia laba opartego o oracle virtalboxa lub cos innego - koniecznosc to 32gb ram, gdybym mogl do swojego kompa tylko wlozyc nie mialbym dylematu:) ale plyta mi obsluzy tyle co ma czyli max 16gb. Grafa obecnie to stary poczciwy 560 gtx ti :) chyba 2gb z tego co pamietam - dzis tel z androidem moze miec podobna:)

Z lapkow, bo to najpierw zalozylem ze kupie wpadly mi w oko dwa modele rowniez chyba z nienajgorsza grafika - lenovo y530 na i5 8300h i 32 gb ram z 1050ti za 5100 (juz z dwoma dyskami i lepsza grafa, sam z dyskiem hdd 1tb do kupienia chyba za ok 3800 a tutaj musialbym sie bawic w wymiane ram i dysku z tego co widzialem ram jedna kosc 16gb z 500 kosztuje, dysk z 400 wiec pewnie z 1500 trzeba by dolozyc sprzedajac ram pewnie wyjde na to samo z nieco wolniejszym dyskiem, nie wiem co x wklada do srodka) lub Acer Aspire 7 ale tu i tak musialbym sam wymieniac ram ze slabsza grafa chyba 4k. Pytanie co jeszcze ewentualnie jak nie te dwa? Co ewentualnie dobrego z serii latitude bez lepszej grafy? I ogolnie czy nie brac lepszego procka (ten wydaje sie i tak kozak).
Czy szukac czegos z 1060? Niby miala byc z 15% wydajniejsza a jest chyba z 50% ? Jak mówię, gdy przy okazji i nie chcialbym wydac wiecej jednorazowo niz 5k https://www.x-kom.pl/p/449865-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-y530-15-i5-8300h-32gb-240-1tb-gtx1050ti.html wazna jest dla mnie kultura pracy nie przy graniu i wykonanie, oba wydaja sie sensownie zrobione.

Czy lepiej jednak isc w PC - nawet kupic wszystko oprocz grafy a to dokupic kiedys (ze wzgledu na kase) - zalozenie jest jednak takie, ze przydaloby mi sie miec tego lapka rowniez w pracy - to to odpada. 
Jesli nawet postawilbym na zestaw, to z grudnia jest na intelu za 6200  https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2018?page=0,12 i tu pojawiaja sie moje pytania - jak to zmodernizowac zeby wrzucic 32gb ram i czy na pewno az ten proc? 
Co byscie zaproponowali pod katem tych wirtualek?
Jedyne w co obecnie bylo by milo zagrac to BF5 :) Ogolnie przez ostatnie lata bardzo malo bylo gier w ktore mialbym ochote zagrac i srednio tez mam na to czas, gram od czasu doc zasu w dote2.

Dzieki.

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...