Skocz do zawartości
Dart9

24" Iiyama vs Dell vs Lenovo -> 27" Z27NG2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Noszę się z zamiarem zmiany mojego 6letniego Benq z matrycą VA, budżet okolo 700zł. Zastosowanie ogólnie domowe: gry, filmy, krótkie dokumenty, AutoCAD, net, możliwe, że w bliskiej przyszłości początki pracy z programami do obróbki zdjęć.  PC  i5-3470, gtx1070 , odległość oczy-monitor ~70cm

Przykuły moją uwagę trzy modele.

Iiyama XUB2493HS-B1    664zł,  23,8", IPS, 1920x1080, 75Hz, 4ms,  250cd/m2 , głośniki ( na plus ale nie jest to argument przeważający) - dobra cena, chwalony i/lub wyróżniany w testach jak i w tym dziale forum PPC :), głośniki na plus i pivot (ale raczej nie będzie potrzebny),  3lata gw. Mam nieco innego w pracy i sobie chwalę. 

Dell P2419H   680zł , 23,8",  IPS, 1920x1080, 60Hz, 8/5 ms, 250cd/m2,  - ponoć także dobry, ale ostatnio zdarza się czytać opinie o różnych matrycach w dell'ach, na plus USB (nie wiem czy będę wykorzystywał) i pivot -jak wyżej, ponoć dobra kalibracja fabryczna. 3lata gw. Na minus...porównując z powyższą Iiamą raczej przegrywa...

Przeglądając testy w net trafiłem na dobre opinie (PCFormat) o matrycach w Lenovo stąd poniższy model

Lenovo ThinkVision L24q-10   799zł , 2560x1440, 60Hz, 4ms, 300cd/m2,   - na minus kolor ( srebrny brrr), na plus rozdz. 2k, jasność większa od poprzedników , najwyższa cena :/

 

No i mam dylemat choć początkowo skłaniałem się w 100% w stronę Iiyamy.  Liczę na Was w rozwianiu wątpliwości.  

PS   cena Iiyama xub2493hs-b1 tylko dzis do północy

Edit

Dotychczasowy VA (podciągnięty odświeżanie do 74Hz)  vs nowe IPS

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b6b7883da

Czy rzeczywiście jakość obrazu będzie zauważalnie lepsza? 

22' FHD vs 24" FHD.  Matryca IPS więc w teorii lepsze kolory. Pozostałe parametry nie są lepsze od Benq a nawet kontrasty dynamiczny i statyczny są gorsze w "nowych" , poza wielkością samej matrycy oczywiście.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @FxJ za odpowiedź.    Jak podkręcać Hz wiem :) Co do proponowanych monitorów to niestety nie mam na tyle "luźnej" kasy by zakupić za 2x więcej. Myślałem nad 2560x1440 stąd ten Lenovo ThinkVision L24q-10 ( ale 24") - blisko będę miał monitor - 60-70cm. Taki max budżet to może udałoby mi sie naciągnąć do 950zł, ale wtedy brałem pod uwagę Dell P2418D  23,8" i 2560x1440. Matryce w Lenovo ponoć (wg testów ) są dobre w przeciwieństwie do loterii w Dellach.

 

PS

Kto wystawia tyle negatywów dla FxJ? To jedyny tak udzielający się forumowicz w sprawach monitorów. 

+ ode mnie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Gosu też tą sytuację już ze trzy lata temu zauważyłem. Mimo, że testuje (wręcz orze) karty ostro od dłuższego czasu dla ludu-tak się odwdzięczają. Nie mówiąc o temacie RTXów na podstawie, którego w późniejszym czasie powstawały artykuły na głównej PPC.

Co monitora to nie wiem czy karku nie skręciłbym patrząc z odległości tak małej na 27" , przesiadając się z niepełnych 22". Z tym AutoCADem to bardziej dla przypomnienia sobie bo może znów wrócę "na stare śmieci", nic szczególnego i zaawansowanego. Ze zdjęciami będę zaczynał , jako 100% amator.  I trochę martwi mnie fakt , że im dłużej nie będę miał pewności to ceny jak co roku będą wyższe z okazji zbliżających się  Świąt ....jak co roku. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FxJ napisał:

 

Co w nim boli, brak VESA + brak regulacji wysokości, brak wbudowanego zasilacza.

 

Co komu potrzebne. Osobiście nigdy z VESA nie skorzystałem, regulację wysokości mam, a i tak jest w takiej pozycji, jak monitory bez regulacji, czyli mogłoby jej nie być (w pracy nie mam i nie narzekam) a zewnętrzny zasilacz też nie problem (w domu mam wewnętrzny, ale w pracy zewnętrzny - nie widzę praktycznie problemów z tego powodu)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup monitora był przełożony z paru powodów.

Ale zakupiłem HP Z27N G2. Wykonanie wzorowe, kolory świetne i ...bleeding niestety. Poprzedni był VA, pozbawiony takich "dodatków" i nigdy nie widziałem tych efektów. 

Reklamować/ zwracać, jak myślicie?

 

IMG_20190603_213453.jpg 

Zdj. nieco rozjaśnione, w rzeczywistości scroll myszki jest wyraźnie żółty, a dioda klawiatury  zielona

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia skończyła się oddaniem $ za monitor. Serwis HP stwierdził wymianę na nowy, sprzedawca nie miał egzemplarza na wymianę. Jestem pełen podziwu postawy HP Polska  bo jak się okazało ( po rozmowie z HP) odpowiedź/decyzja zapadła po 2 dniach od otrzymania zgłoszenia, ale niestety sklep sie ociągał stąd taki długi okres zakończenia reklamacji.

Pozostaje szukanie innego. A muszę przyznać, że przypadł mi model HP Z27n G2 do gustu bardzo. kolory rewelacyjne, funkcjonalny (ilość złączy), świetna kalibracja producenta.

Właściwie to teraz dylemat    HP Z27n G2 lub Dell U2719D

Tyle , że te Delle już tylko na matrycach PLS Samsunga są.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...