Skocz do zawartości
Macen11

Które głośniki będą lepszym rozwiązaniem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zastanawiam się nad jakimis solidnymi glosnikami, glownie pod gry, czasem YT, muzyka bardzo rzadko, na oku mam dwa modele:

Creative SB X Katana i Razer Nommo Pro THX 2.1, to tak te pierwsze 1k ale razer 2k i pytanie czy warto tyle wydać, opini za dużo nie ma czy moze lepiej sprawdzoną katane? 

Moze ma ktos inne sugestie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zastanawiam się nad jakimis solidnymi glosnikami, glownie pod gry, czasem YT, muzyka bardzo rzadko, na oku mam dwa modele:
Creative SB X Katana i Razer Nommo Pro THX 2.1, to tak te pierwsze 1k ale razer 2k i pytanie czy warto tyle wydać, opini za dużo nie ma czy moze lepiej sprawdzoną katane? 
Moze ma ktos inne sugestie? 
Za 2k można kupić solidne stereo albo monitory bliskiego pola z wooferem 8" i jeszcze na dac zostanie. Tak ze bym się zastanowił mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bleck55 napisał:
37 minut temu, Macen11 napisał:
Witam wszystkich, zastanawiam się nad jakimis solidnymi glosnikami, glownie pod gry, czasem YT, muzyka bardzo rzadko, na oku mam dwa modele:
Creative SB X Katana i Razer Nommo Pro THX 2.1, to tak te pierwsze 1k ale razer 2k i pytanie czy warto tyle wydać, opini za dużo nie ma czy moze lepiej sprawdzoną katane? 
Moze ma ktos inne sugestie? 

Za 2k można kupić solidne stereo albo monitory bliskiego pola z wooferem 8" i jeszcze na dac zostanie. Tak ze bym się zastanowił mocno.

Ok, możesz polecic jakis konkretny model? Nie znam sie na tym, co do tego razera to dlatego go bralem pod uwagę bo mam caly zestaw od razera takze by był juz komplet;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razerowi zostaw produkcję myszek i klawiatur słuchawki i głośniki robią strasznie badziewie.

Jak ma być taniej to np. Edifiery r2730b do tego prodigy cube.

Można też pomyśleć o microlabach c6 c7. Tylko one mają bass reflex z tyłu i muszą być odsunięty od ściany

Drożej no. Presonus eris e8 i do tego cos pokroju SMSl m3 lub lepiej aune s1x
Patrząc na olx za około 2.2k powinno się udać kupić e8 i s1x. I zagra to tak ze zgubisz kapcie. Bas z 8" będzie potężny i nisko schodzący. Wszystko zależy na co masz miejsce i ile do wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej: Edifier albo Microlab. Sam mam Solo 7c i grają naprawdę rewelacyjnie jak na głośniki komputerowe, choć trzeba przyznać - wielkie krowy z nich. Skoro szukasz głośników z droższej półki, to zastanów się nad Edifier S350DB albo S730 - zajmą mniej miejsca na biurku niż Microlaby, czy też R2730DB, ale mają oddzielny "podłogowy" subwoofer i potrafią pierdyknąć po uszach. Porównując cenę z Razerem to i na dobrą dźwiękówkę wystarczy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bleck55 napisał:

Razerowi zostaw produkcję myszek i klawiatur słuchawki i głośniki robią strasznie badziewie.

Jak ma być taniej to np. Edifiery r2730b do tego prodigy cube.

Można też pomyśleć o microlabach c6 c7. Tylko one mają bass reflex z tyłu i muszą być odsunięty od ściany

Drożej no. Presonus eris e8 i do tego cos pokroju SMSl m3 lub lepiej aune s1x
Patrząc na olx za około 2.2k powinno się udać kupić e8 i s1x. I zagra to tak ze zgubisz kapcie. Bas z 8" będzie potężny i nisko schodzący. Wszystko zależy na co masz miejsce i ile do wydania.

Chyba zdecyduje sie na monitory Presonus eris e8 na allegro 1,9k a wzmacniacz to pewnie w niedalekiej przyszłości i pytanie jak one sie nadają do gier? Różnią sie czymś od creativa katany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bleck55 napisał:

Dac nie wzmacniacz bo wzmacniacz maja wbudowany.
Do gier używał bym jednak słuchawek.
No chyba że jakieś strategie diablo albo coś w tym stylu. Do FPS FPP jednak zdecydowanie lepiej słuchawki się sprawują.

gadza się, ale dużo gram w gta i chcę konsole podpiąć i chociażby rdr2 pograc a na słuchawkach to przysłowiowa "bieda"... Dlatego zastanawiam się nad tymi monitorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bleck55 napisał:

To musisz do nich dokupić jeszcze jakiś DAC. Ale jak nie słuchasz muzyki to lepiej coś tańszego kupić

Dzwoniłem w pare miejsc i mowili ze monitory np Presonus eris e8 najlepiej grają jak są metr ode mnie, dobra szkoda ciągnąć tematu wezmę te razery mammo pro, ewentualne jak bedzie slabo to dokupie Razer Nommo 2.0 Chroma i będzie solidny komplet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem w pare miejsc i mowili ze monitory np Presonus eris e8 najlepiej grają jak są metr ode mnie, dobra szkoda ciągnąć tematu wezmę te razery mammo pro, ewentualne jak bedzie slabo to dokupie Razer Nommo 2.0 Chroma i będzie solidny komplet. 
Nie nazwał bym tego solidnym zestawem :D ale na szczęście to twoje pieniądze nie moje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bleck55 napisał:
23 minuty temu, Macen11 napisał:
Dzwoniłem w pare miejsc i mowili ze monitory np Presonus eris e8 najlepiej grają jak są metr ode mnie, dobra szkoda ciągnąć tematu wezmę te razery mammo pro, ewentualne jak bedzie slabo to dokupie Razer Nommo 2.0 Chroma i będzie solidny komplet. 

Nie nazwał bym tego solidnym zestawem :D ale na szczęście to twoje pieniądze nie moje :)

Powiem tak, Presonus eris e8 itp spoko sprzet ale chyba na domówkę? 

Jak pierszy raz kupowałem głosnik blutu JBL 3 to sam myslałem przy kasie ze na pewno tak maly gówniany przereklamowany JBL będzie slabo grał a jednak sie myliłem, w pokoju imprez robil nie bede ani w Tiesto sie nie bawie, wiec dla mnie Razer wystarczy... 

Podzielę sie wrażeniami. :)

Edytowane przez Macen11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Presonus eris e8 itp spoko sprzet ale chyba na domówkę? 
Jak pierszy raz kupowałem głosnik blutu JBL 3 to sam myslałem przy kasie ze na pewno tak maly gówniany przereklamowany JBL będzie slabo grał a jednak sie myliłem, w pokoju imprez robil nie bede ani w Tiesto sie nie bawie, wiec dla mnie Razer wystarczy... 
Podzielę sie wrażeniami. :)
Jak nie masz porównania z czymś dobrym. To opinia nic nie wniesie :)
Nie chodzi o głośność tylko o jakość i np. zejście Basu przy niskiej głośności.
Problem z opiniami ludzi jest taki że piszą je nie mając porównania do niczego innego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bleck55 napisał:

Jak nie masz porównania z czymś dobrym. To opinia nic nie wniesie :)
Nie chodzi o głośność tylko o jakość i np. zejście Basu przy niskiej głośności.
Problem z opiniami ludzi jest taki że piszą je nie mając porównania do niczego innego. :)

Ok, przyznaję rację, tylko chcę zapytać czy miałeś kiedyś stycznosc z glosnikami Razera/ creative katana? tzw. GAMING, no fakt jest to trochę przereklamowane ale na tym jest kasa... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyznaję rację, tylko chcę zapytać czy miałeś kiedyś stycznosc z glosnikami Razera/ creative katana? tzw. GAMING, no fakt jest to trochę przereklamowane ale na tym jest kasa... 
 
Dużo słuchawek przesłuchań z Creativa razera ss i niestety muszę stwierdzić że nic nie gra przyzwoicie. Gdzieś w markecie slyszalem którąś. I jak dle mnie nie gra to dobre w porównaniu do innych głośników których słuchałem. Ale może się podobać gra efekciarsko podkoloryzowuje. Do muzyki moim zdaniem nie nadajeje się wcale. Polecam ew. Kupić przez net zawsze będzie można odesłać. IMO microlab. C6 zagrają lepiej jakościowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...