Skocz do zawartości
paka747

Monitor do 2500 zł do grania i pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jako że nie mam niczego co mógłbym wrzucić w koszty w grudniu :), to postanowiłem że wymienię monitor na coś lepszego. Aktualnie posiadam 2x Dell U2412M (24'). Myślę o zakupie czegoś bardziej przeznaczonego do gier i trochę większego. Komputera używam do grania w FPS, RPG, strategie oraz do programowania w stosunku 50/50. Obecne monitory podłączone są do GTX 1080 i pewnie tak zostanie przez dłuższy czas.
Zależy mi, żeby nowy monitor oferował wyższą częstotliwość odświeżania niż 60 Hz oraz dobre kolory. Co do wielkości, celuję w 27'+. Siedzę ok 70-80 cm od ekranów. Maksymalny budżet to 2500 zł (chyba że jest coś super za 3K, to też wezmę)

Co do tej pory wzbudziło moje zainteresowanie:
BenQ ZOWIE XL2740 (Nie wiem czy powrót do TN będzie przyjemny)
ASUS ROG STRIX XG32VQ (Idealny rozmiar)
ASUS ROG Swift PG278QR (G-Sync jest chyba zaletą)
Acer Predator XB271HU
Acer Predator Z301Cbmiphzx (21:9 wada czy zaleta?)

Proszę o jakieś propozycję lub wybicie mi z głowy zakupu nowego monitora z jakiegoś rozsądnego powodu.
Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładując tyle kasy w monitor przydałaby się funkcja G-Sync pod GTX-a. Przy 27+ calach poniżej FHD nie ma co schodzić, będzie to za niska rozdziałka.

Pytanie też, czy matryca TN będzie wystarczająca? Kolory w tych nowych sprzętach są co prawda nieco lepsze, ale kąty widzenia fatalne.

Bliżej górnej granicy budżetu jest sprzęt od LG - LG 31,5" 32GK850G. 31,5", rozdzielczość WQHD, matryca VA, a więc kąty widzenia takie jak w IPS.Monitor ma bardzo dobre odwzorowanie kolorów oraz wysoki kontrast. Odświeżanie 144 Hz, podkręcane do 165 Hz, oraz technologia G-Sync.

Czas reakcji na poziomie 5 ms, ale trudno oczekiwać niższego, to nie matryca TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2018 o 00:24, Gosu napisał:

Właśnie w tym problem że nigdzie go nie ma i nie wiedza kiedy będzie, pisałem do X-kom.morele, komputronik i proline. Jedynie do sciagniecia z Niemieckiego Amazona. 

Zostaje Asus, Aoc I na stanie Viewsonic XG2703. Sam jestem w kropce i nie wiem co z tych 3 modeli 1440p 144Hz z G-sync wybrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...