Skocz do zawartości
Ashanen

Ryzen R7 2700x Stock cooler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanko, posiadam obudowę fractal design node 304 i kupilem sobie do takiej malej klatki niezłą bestię, bo ryzen r7 2700x. Gdy dowiedziałem się, że AMD dodaje cooler do zestawu to nie zastanawiałem się zbyt wiele i zainstalowałem stockowe chłodzenie dla sprawdzenia wydajności. Odpaliłem sobie benchmark ( 100% obciażenia)  i za każdym razem dobijam do 85 stopni. Z tego co widziałem są to maksymalne dopuszczalne temperatury. W grach więcej niż 70-75 nie uświadczyłem. Pytanko, rozglądać się za lepszym chłodzeniem, a może to max w takiej małej obudownie? Mam jeszcze Noctua NH-U9S, będzie lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie goraco u ciebie. Moze masz slaby przewiew w budzie. U mnie podczas spoczynku 27 a w grach dobija do 55. Dodam tylko ze wczoraj wymianialem paste (mx2). W obudowie mam 8x12 wentyli wiec moze dlatego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2022 o 13:54, lukczas napisał:

Faktycznie goraco u ciebie. Moze masz slaby przewiew w budzie. U mnie podczas spoczynku 27 a w grach dobija do 55. Dodam tylko ze wczoraj wymianialem paste (mx2). W obudowie mam 8x12 wentyli wiec moze dlatego. 

Gość testował to na pełnym obciążeniu (i prawidłowo) czyli odpal jakiegoś Cinebench R23 multicore, a nie jakieś śmieszne gierki. ... no i jak rozumiem podajesz temperatury mając chłodzenie BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by dorzucić fotę jak wygląda wentylacja w obudowie, bo jeśli masz tylko wiatrak na CPU oraz te na GPU, to cudów nie będzie, a co więcej z czasem możesz zacząć te komponenty przegrzewać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...