Skocz do zawartości
jonas

laptop na parę lat 5000-6000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

[1] On, 21 cm w zwisie ... Aha, wiek. 35 lat, w styczniu kończę 36.
[2] Z systemem, bo co prawda umiem zainstalować Windows i Avasta, ale nie chce mi się chlastać na wjazd z nowym sprzętem i pytaniem nerdów o sterowniki.
[3] 15,6", opcjonalnie 17,3", raczej zwykłe proporcje ekranu niż panoramiczne. Waga bez znaczenia.
[4] SSD, minimum 256 GB. Fajnie jakby miał możliwość dołożenia HDD 1+ TB na magazyn. DVD na sznurku USB, więc niepotrzebne.
[5a] Do 6000 zł, w solidnie uzasadnionym przypadku 6500. Tylko nowe. Interesuje mnie sam laptop, myszkę, torbę i inne duperszmity już mam.
[5b] Dopóki koła zawiasy nie odpadną, potem je przykręcę/wymienię i będę używał dalej. Obecny Dell D830, rocznik 2007, służy jako główny kiedy jestem w domu, ale nie wycisnę z niego już więcej. Lenovo X201 mam na wyjazdy, a Della E7440 używa żona i bardzo sobie chwali, zwłaszcza szybkość działania. Jeśli nowy laptop wytrzyma mi 10 lat, to będę bardzo zadowolony. Jeśli mniej niż 5, to odnajdę ludzi, którzy mi go doradzili, po czym ruszę ich śladem nauczać za pomocą cegieł na jądrach i elektrycznego pastucha , że zbłądzili.
[5c] Jeśli to prawda z cenami elektroniki użytkowej pikującymi na mordę w styczniu/lutym, to wtedy. Nie spieszy się.
[6] Trwałość przede wszystkim, zwłaszcza klawiatury, bo tłukę dość sporo bredni w Internecie i czasami MMO. No i obudowa też niech zachowa spoistość stojąc na stole przez najbliższe parę lat. Im więcej śrub i części wymiennych, a mniej zatrzasków i klejenia, tym lepiej. Otwierałem już niejednego laptopa, więc nie boję się samodzielnych napraw.
[7] Sensowna w stosunku do przekątnej, matryca matowa, typ matrycy bez znaczenia, nie bawię się w grafikę.
[8] Laptop domowy urzędujący na stole, żadnego podróżowania. Na stacjonarkę zwyczajnie nie mam miejsca. Czas pracy na baterii właściwie bez znaczenia, 30 minut i tak wytrzymają chyba wszystkie.
[9] Obecnie uprawiam necrogaming, czyli martwe tytuły o ujemnych wymaganiach oraz MMO śmigające na tym, co mam teraz. Jak już zmieniać, to z przytupem, więc Wiedźmin 3 żeby na tym ruszył. Jednakowoż nie będę głęboko nieszczęśliwy, jeśli w tymże Wiedźminie nie zobaczę każdego włosa i liścia.
[10] Firefox, Office, Skype Zasobożerca, Foxit Reader Ramojad.
[11] HDMI, co najmniej jedno USB po prawej stronie.
[12] Nie może to być laptop projektowany przez i dla dwunastolatków, czyli odpadają roboty, smoki i gołe baby na obudowie, jakieś mrugające przeszkadzajki czy tęczowa klawiatura, zwana obecnie gejmingową.
[13] Dell Inspiron 15 5577 https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/dell-inspiron-15-5577-15-6-intel-core-i7-7700hq-16gb-ram-512gb-dysk-gtx1050-grafika-win10.bhtml
[14] Gdyby można było wymienić flaki w moim D830, to tak bym zrobił, bo trwałość ma ponadprzeciętną, gabaryty w sam raz, a klawiatura (już druga) też mi dobrze leży.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie lapki z SSD dodanym przez producenta lub sklep - nie wiadomo co tam siedzi .

Lepiej brać lapka bez dysku i potem samemu wstawić dobry dysk a nie psioczyć że ma się gówno w kompie .

Pytanie czy wykorzystasz mocne procki jak I7 7700HQ , może coś opartego o nickonapięciowe I5 8xxx .

Opcja 1 - I5 8250U + słabe GPU od AMD ( R520 lub E530 )

Dell Inspiron 3576 z 16GB ram i matową matrycą FHD za 3099 zł

Dell Inspiron 5570 z podobnymi bebechami + R530 zamiast R520 za 3400 zł

Dell Vostro 3578 za 3 550 zł

Chyba że chcesz mieć coś mocniejszego to Dell Inspiron G3 za 3999 zł z I5 8300h i GTX1050 , do tego 16 GB ram i matowa matryca IPS FHD .

Co do dysków to A-Data SX8200 / SX 8200 Pro albo Samsung 960/970 EVO .

A-Data SX8200 960 GB to koszt ~915 zł , nieco droższy model 8200 Pro kosztuje ~960 zł w X-kom - ma nieco większa pojemnośc i lepsze transfery

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystać pewnie nie wykorzystam teraz, ale wolę uniknąć wymiany laptopa za 2-3 lata, bo i5 się krztusi przy otwieraniu PDFa.

Co to jest Max Q przy kartach graficznych? Jakieś kastraty?

 

O, takie ładne znalazłem:

https://www.x-kom.pl/p/430371-notebook-laptop-173-dell-inspiron-g3-i7-8750h-32gb-2562000-win10-gtx1060.html

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jonas napisał:

Co to jest Max Q przy kartach graficznych? Jakieś kastraty?

Jest ~10% słabsza od zwykłej 1060-tki.

1050 w znalezionym przez Ciebie Dellu za prawie 4,5K to dość słaba grafika, jesteś w stanie znaleźć laptopa z 1050TI i z lepszym procesorem w podobnej cenie. Inna sprawa, że przy 1050 możesz nie czerpać przyjemności podczas gry w Wieśka.

Szukałbym czegoś z i5-8300H i 1050TI, myślę, że 1060 nie będzie Ci potrzebna. 

Nowy Legion Y530: https://www.morele.net/laptop-lenovo-legion-y530-15ich-81fv00jgpb-4141912/

Oprócz w/w procka i grafiki jest 8GB RAM (patrząc na Twoje potrzeby nie będzie potrzebował 16GB), Win 10 Home, matowa matryca IPS 

Osobno dokupujesz dysk: https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-sx8000-128gb-m-2-pcie-asx8000np-128gm-c-1076135/ żeby uniknąć jakiegoś kiepskiego dysku w konfiguracji przygotowanej przez sklep

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Obejrzałem sobie kilka modeli na żywo, między innymi proponowane tu Lenovo Legion i MSI, jak również Inspirona (nie serię G3, tylko zwykłego). Jakość ich wykonania jest żenująca, ponadto MSI to właśnie to, czego chcę uniknąć dopóki nie będę szukał laptopa dla syna na prezent komunijny. Przymierzyłem sobie matrycę 17" i to jest dokładnie to, czego potrzebują moje dioptrie. 15,6" zrobiło się teraz jakieś małe.

W nowym roku kupię sobie tego Inspirona G3 3779 w konfiguracji, którą wrzuciłem powyżej. Może kapinkę potanieje, a jeśli jednak nie, to trudno. Ma nawet więcej niż potrzebuję na tę chwilę, ale to dobrze, nie będzie za dwa-trzy lata kolejnego wydatku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...