Skocz do zawartości
[Misiek]

DDR3 CL8 razem z CL9

Rekomendowane odpowiedzi

Do Ballistixów z sygnatury dokupiłem 2x4 Patriot Viper też 1600 MHz tylko CL9. Jak to wsadzam razem, to komp po starcie się od razu restartuje. Nie ma żadnego sygnału dźwiękowego z biosu.

Pojedynczo (w sensie 2x4) zarówno jedne jak i drugie kości działają. Zmieniłem też sloty, żeby wykluczyć tutaj problem.

zastanawia mnie, ze Ballistix w bios pokazuje się z taktowaniem 1330MHz (szybki strzał w google nie pokazuje, żeby mieli takie w ofercie z tego modelu, na naklejkach na obu mam 1600). Patriot normalnie pokazuje 1600.

Czy te kosci ze sobą nie gadają i dlatego te restarty? Druga opcja to fakt, ze przy okazji zmieniłem grafikę na msi 1060 6gb armor i tak sobie pomyślałem, że może jednak zasilacz nie daje rady. Jutro spróbuje jeszcze stara grafikę włożyć (to co w sigu aktualnie)

Edytowane przez [Misiek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Nie wyłączaj PC po samoistnym restarcie. Włącz PC i niech się zrestartuje kilkanaście razy, bios testuje różne ustawienia i po każdej próbie następuje reset.

Zaktualizuj BIOS. Pobierzesz go ze strony producenta. Sprawdź jaką masz rewizję płyty na jej laminacie i pobierz bios do tej rewizji. Podczas instalacji biosu korzystaj ze starszych kości, te nowsze wyjmij. Pod żadnym pozorem nie instaluj biosu od innej rewizji. Płyta ma dualbios, więc możesz nawet wyłączyć zasilanie w trakcie instalacji biosu i jedyne co się stanie to po ponownym włączeniu pc wykryje uszkodzony BIOS i zostanie wgrany zapasowy bios i pc się normalnie uruchomi.

Jeśli wgranie najnowszego biosu nie pomoże to:

Wsadź Patrioty i ustaw je na 1330 CL9. Wyłącz PC, dołóż Ballistixy i sprawdź czy komp się odpali. Kości montuj na przemian, parami w banki o tym samym kolorze. Jeśli nie zadziała to spróbuj wyjąć baterię na 5 minut i po włożeniu z powrotem odpal PC.
 

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update biosu, jakiś intelowskich pierdół, które sugerowała apka od płyty, przełączenia ramu Patriota na 1333 MHz nic nie dały.

Zastanawiam się, czy możliwe, że to zasilacz, ale spowrotem wsadziłem starą kartę, odłączyłem nawet wszystkie dyski i też ten sam problem, restarty od razu, niektóre dłuższe, że nawet się zaczyna kręcić dysk talerzowy (od razu go słychać). Teraz mam dylemat, czy zwracać Patrioty i szukać jednak ballistixów takich samych (co może być upierdliwe, bo na tym samym paragonie kupowałem jeszcze kilka rzeczy, w tym grafikę w promocyjnej cenie, a z tego co widzę to zwroty tylko całości paragonu), czy o czymś jeszcze zapomniałem. Kurde, czy jest jakaś specyficzna opcja w biosie, którą trzeba włączyć dla 4 kości na raz? Generalnie to 2 ballistixy i 2 patrioty wsadzane były w innych slotach i w pojedynkę działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Skoro nic z tego co podałem nie pomogło.
Możesz spróbować napięcie system agent +0,150; I/O Digital voltage +0,100; I/O Analog Voltage +0,100. Jeśli wtedy się uruchomi no to kontroler w procku ssie pałe i konieczne jest po prostu dovoltowanie (jeśli jest stabilny na podanych napięciach to zmniejszasz za każdym razem napięcie o 0,010(jednego ustawienia na raz) i testujesz, aż do utraty stabilności i wtedy wracasz +0,020 i tak zostawiasz), ale przy kościach 1600 szczerze w to wątpie.

Zwróć i kup identyczne kości do kompletu. Pobierz ze strony producenta ram compatibility list(lub jakoś podobnie, Quality Vendor Checklist?) i sprawdź czy jest tam twój ram i czy ma zaptaszkowane wsparcie dla czterech kości. Często jest tak, że płyta obsługuje z danego modelu jedną/dwie kości, ale czterech już nie, a sprawę dodatkowo utrudnia mieszanie dwóch różnych modeli.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawienie się napięciami to już nie dla mnie, ale dzięki za tipy :) 

Właśnie mam teraz dylemat czy zwrócić i kupować Cruciale, które nówki kosztują na morelach 400 zł, albo polować na używkę (do czego nigdy kurde nie mam zaufania :) ) którą można wyrwać za 200-220 w kup teraz i teraz widzę jakąś licytację za 100 zł na razie.

Czy opchnąć na allegro te Cruciale i kupić jeszcze jedną kość patriotów (bo nówka 225 zł) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Najbezpieczniej jest sprzedać to co masz i kupić 2x8GB, które będzie przy okazji minimalnie wydajniejsze od 4x4GB. Jak kupisz w zestawie 2x8GB to nie będziesz miał też wątpliwości co jest winne, więc nie będziesz miał wątpliwości czy ktoś ci wcisnął używany, uszkodzony ram.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...